Skocz do zawartości
student123

Studia w USA - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

jestem uczniem technikum informatycznego, aktualnie jestem w 4 klasie technikum. Chciałbym studiować w stanach na jednej z znanych, elitarnych uczelni, jednak nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse. Niestety zawaliłem oceny w pierwszej klasie technikum (średnia 3.8), poprawiły się one w drugiej (średnia 4.26) osiągając szczyt w 3 klasie gdzie moja średnia wyniosła około 5.3. Pierwszy semestr czwartej klasy to średnia 5.4. Egzamin SAT I zaliczony na 1600 punktów, SAT II Math oraz SAT II Physics 800 punktów. Poza tym mam sporo sukcesów w konkursach informatycznych, hackathonach, konkursach robotycznych, uczęszczam na zajęcia dodatkowe z robotyki, tworzenia gier, oraz prowadzę własne zajęcia z tworzenia aplikacji mobilnych. Czas wolny przeznaczam na programowanie, które jest moją pasją. czy mam szansę dostać się na uczelnię taką jak Harvard, Yale lub inną z tych elitarnych uczelni, i czy warto wgl aplikować z moimi ocenami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o wylot to fundusze mam, utrzymanie się na miejscu to głównie praca na campusie, no i wsparcie od rodziców oraz oszczędności które zbierałem na ten cel. Wiza oczywiście uczniowska F-1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a dowiadywałeś się jakie warunki trzeba spełnić by być studentem need-blind ? Czy uczelnia pokrywa część wydatków czy całość ? Od czego to jets uzależnione? Studia w Stanach zawsze wiążą się z kasą. Nie słyszałem by ktoś miał je całkowicie za darmo....

Akurat wiza to nie jest duży problem w tym przypadku. Są przecież wizy studenckie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu czytałem kilka 'candidate profile' na takie uczelnie i bardzo często mówią, że brak genialnych ocen nie powinien być powodem, dla którego ktoś nie zaaplikuje. Ponieważ masz szansę nadrobić pozostałymi aktywnościami, konkursami. SAT na pewno jest istotny i to Ci da bardzo dużo.

Na niektórych uczelniach możesz ubiegać się o application fee waiver, czyli zwrot kosztów za aplikowanie, jeżeli udowodnisz, że Twój budżet tego wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc wszystkim,

Mam na imie Justyna, aktualnie mieszkam w Polsce, ale skonczylam studia licencjackie w Wielkiej Brytanii. Moim ogromnym marzeniem jest zeby wyjechac i zamieszkac w USA i wiem ze jednym ze sposobow na otrzymanie wizy to wlasnie studiowanie. Stąd zaczełam myslec i czytac na temat magisterki w Stanach i chcialabym uslyszec od Was - osob ktore tez sie zastanawiaja, aktualnie studiuja lub sa absolwentami.

Glowne tematy ktore chcialabym na poczatek poruszyc to:

1. Czym sie kierujecie wybierajac uczelnie?
2. Jak jestescie w stanie sfinansowac studia i mieszkanie?
3. Jakie macie plany po studiach? Co teraz robicie?

A, watro tez pewnie wspomniec ze mam zamiar wybrac sie na MBA.

Dzieki wielkie!

Justyna smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Klaudia167
      Hej, jestem pierwszoklasista na studiach zaocznych. Wypadło mi wesele w jedna sobotę października i nie wiem co mam zeobic. Proszę o rade. Czy jeśli nie pojawię się na zajęciach będę mieć kłopoty?
    • Przez sandara17
      Witajcie,
      mam nadzieję że są tu osoby które studiują bądź studiowały w Niemczech i są w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na kilka pytań. Obecnie studiuję ekonomię w Polsce, jednak czuję, że nie jest to coś co mnie interesuję. Aplikowałam po raz drugi na hispanistykę jednak nie udało się dostać i zaczęłam rozmyślać nad studiami w Niemczech za namową mieszkającej tam cioci. Języka nie umiem ale podobno kursy niemieckiego pomogą mi się przygotować do testu potwierdzającego znajomość języka. Myślę nad uczelnią w Mannheim i Frankfurcie. Czy ktoś może studiował tam filologię hiszpańską i wie jak to wygląda tam ? Z tego co wiem to na uczelni Mannheim nie jest wymagana znajomość hiszpańskiego idąc na takie studia można zacząć od zera, ale nie wiem jak to wygląda na uniwerku we Frankfurcie (Uniwersytet Goethego). Jak wygląda rekrutacja na tych uczelniach i jak ogólnie wyglądają tam studia? Czy zaliczenia przedmiotów polegają na zdaniu egzaminu czy może też napisaniu jakiejś pracy? Mam także pytanie do osób, które uczęszczały na kurs językowy w Niemczech. Jak wygląda nauka na takim kursie?
    • Przez Magda225
      Hej, 
      Od tego roku zaczynam studia na wydziale chemicznym. To był mój plan docelowy dlatego też jestem bardzo zadowolona pomimo licznych komentarzy, że to kuźnia bezrobocia 
      O ile z chemią dość się lubimy i nie mam z nią problemów (przynajmniej było tak na poziomie licealnym, wiem że później im dalej tym ciężej), ale matematykę miałam tylko na poziomie podstawowym. Lubię matme ale na profilu biol-chem nigdy nie miałam na nią czasu, dlatego też pisałam tylko podstawę. Moje pytanie brzmi: Czy da się przetrwać na politechnice bez przerobionego materiału z matmy rozszerzonej? Czy znacie moze takie przypadki? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę że ogrom pracy przede mną, ale nie mam z tym problemu. Jestem nastawiona na zajęcia wyrównawcze i na nadrobienie zaległości. Tylko powiedzcie mi czy to jest w ogóle możliwe 
    • Przez michał88
      Witam,jestem tegorocznym maturzystą,
      Dostałem się na dwa interesujące mnie kierunki,pierwszy to finanse i inwestycje ,natomiast drugi to informatyka, oba  na UŁ
      Moje pytanie brzmi który z kierunków daje lepsze perspektywy zawodowe i bardziej interesującą pracę?
    • Przez renata123
      Jestem 65 osoba na liscie rezerwowej na elektroradiologie na WUM. Czy ktos sie tu znajduje kto rowniez aplikowal na wum na jakikolwiek inny kierunek i moze powiedziec czy jest szansa ze dostane sie w tej rekrutacji i kiedy bylaby mniej wiecej druga lista? Co ile jest aktualizacja?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Prowadzenie biznesu to zadanie na tyle interdyscyplinarne, że nie da się tutaj wybrać jednego konkretnego kierunku, który mógłby cie w całości przygotować. Przyda się wiedza zarówno z zakresu marketingu, rachunkowości, zarządzania czy konkretnej specyfikacji odnośnie branży w której chcesz pracować. Najogólniej warto postawić na kierunek zarządzanie i marketing. Przyda się tez wiedza odnośnie tworzenia marki i wprowadzania produktów na rynek https://necon.pl/projekty/framelogic/  Ale weź także pod uwagę, że wiele z tych zadań możesz po prostu zlecić innym firmom. 
    • Ja myślę, że rezygnacja po zaledwie tygodniu to za wcześnie i trudno będzie ją zrozumieć Twoim najbliższym i znajomym. To oczywiście Twoja decyzja, ale może lepiej byłoby postudiować chociaż parę tygodni, żeby jeszcze bardziej upewnić się w swojej decyzji oraz lepiej zapoznać się ze specyfiką i rytmem studiowania, żeby na kolejnych studiach mieć łatwiejszy start.
    • Mozna robic praktyki w innej instytucji niz wskazuje na to specjalność jeśli odpowiednio to Uargumentujesz. Ja, tak zrobiłem.  Na filologii jest pewnie dużo trudniej. Kiedyś nie było specjalności na filologii angielskiej na licencjacie i dzisiaj jest bardzo dużo takich nauczycieli np. Moja żona. 
    • to interesujące, nie wiedziałam o tym, że można zrobić praktyki w szkole mając inną specjalność. Chętnie na magisterce zrobię specjalność nauczycielską tylko, że te praktyki będą w liceum. Nie miałabym uprawnień do uczenia w podstawówce a slyszałam, że nie mając uprawnień do podstawówki nie można uczyć nigdzie. W takim razie na darmo chodziłabym na specjalność nauczycielską na magisterce. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.