-
Podobna zawartość
-
Przez mrsfreud
Cześć, nigdzie nie znalazłam sensownych informacji nt. filozofii na uksw. Dostałam się tam, zapisałam się na te studia wyłącznie awaryjnie gdyby nie udało się na uw, by również się po 1 roku przenieść. Moje pytanie dotyczy głównie tego czy nie zostanę tam wyłącznie bombardowana prawicową ideologią i czy nauczę się czegokolwiek ponad to co mogę przyswoić we własnym zakresie? Dodam, że dostałam się na inny kierunek na uw, którego jednak nie chciałabym kończyć, a jest na innym wydziale niż filozofia więc zapewne się z niego nie przeniosę. Z góry dzięki
-
Przez Korasta
Cześć, mam pytanie do osób zgromadzonych na tym forum.
Otóż poszukuje uczelni prywatnych w Polsce, w których mógłbym niestacjonarnie studiować jeden z wymienionych kierunków:
- religioznawstwo,
- filozofia,
- teologia,
- fizyka kwantowa,
- kognitywistyka.
Przeszukałem internet, jednak ciężko znaleźć wymienione kierunki na uczelniach prywatnych, ale być może są one słabo wypozycjonowane w Google lub po prostu powstały niedawno i jeszcze niewiele osób o nich wie.
-
Przez simisz
Dobrywieczór. Chodzę do ostatniej klasy liceum językowego we Włoszech, i po maturze chciałabym się wybrać na studia w Polsce, na UJ. Moja największa pasja to filozofia; w tej dziedzinie, w historii i w językach (włoski, angielski, niemiecki) mam najwyższe oceny. Zastanawiam się, czy mogłabym/warto byłoby studiować drugi kierunek, oprócz filozofi, jak np filologię angielską z językiem niemieckim, psychologię lub kognitywistykę (wszystkie dziedziny, do których mam predyspozycje i które mnie interesują). Na dodatek, polski to mój drugi język. Co powinnabym brać pod uwagę w moim przypadku?
Czekam na Waszę odpowiedzi i uprzejmie dziękuję.
-
Przez marcin1989
Witam, jestem tutaj nowy;) chciałbym wybrać drugi kierunek studiów pod kontem swych zainteresowań, a ściślej, fascynuje mnie pojęcie archetypu i mitu, wszelkiego rodzaju baśnie i bajki oraz ich związek z świadomością i podświadomością w wielu aspektach, systematyka i podziały wierzeń ze względu na potrzeby jakie zaspokajają u człowieka, jak odpowiadają na pytanie o sens egzystencji i świata, jak rozwijały sie badania nad tymi zjawiskami na przestrzeni dziejów . tak, rozpisałem się trochę, ale zależy mi na opinii kogoś, kto sie zna na temacie..i tu pojawia sie pytanie-jakie studia? kulturoznastwo? filozofia?etnologia?jaki kierunek najbardziej pokrywa sie z zagadnieniami? obecnie studiuję fil angielską i mimo ze kocham ten kierunek nie zaspokaja on mojej wiedzy na wymienionych polach
bardzo prosze o pomoc!
-
Przez Łukasz
Trudno o jednolitą definicję tej dziedziny nauki. Zakres rozważań filozoficznych i ich metoda ulegały zmianom w trakcie rozwoju cywilizacji, a rozumienie filozofii jest zależne od przyjętej tradycji filozoficznej. Studia na tym kierunku będą interesujące dla osób o otwartych umysłach, samodzielnych, ciekawych świata i posiadających zdolność niezależnego myślenia.
Więcej na:
http://www.kierunki.net/filozofia
-