Skocz do zawartości
Margolcia

Logistyka po filologii???

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

W tym roku kończę licencjata na kierunku filologia hiszpańska. Chcialabym kontynuować naukę na studiach magisterskich ale na zupełnie innym kierunku: Handel zagraniczny lub Logistyka.

Wiem,że na UE w Katowicach lub Krakowie jest możliwość podjęcia studiów magisterskich mając licencjata z innego kierunku.(dla takich osób są dodatkowe kursy wyrównawcze). Nurtuje mnie jednak pytanie jak przyszli pracodawcy będą patrzyć na moje wykształcenie??? licencjat z filologi a magisterskie z logistyki?? czy na studiach magisterskich otrzymam wystarczającą wiedzę aby później uzyskać pracę w logistyce lub spedycji. Co o tym myślicie?? Proszę o rade nim podejmę decyzję. Bardzo interesuję się logistyką ale nie mam możliwości aby rozpoczynać tego kierunku na studiach licencjackich.

Pozdrawiam

Margolcia;)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbuj. Znam osobę, która studiowała Filologię Angielską, a na magistra poszła już na Politologię. Uczelnie raczej nie robią z tym problemu. A jak patrzą pracodawcy na to? Nie wiem, bo nie jestem pracodawczynią. :)

Z jednej strony brzmi niekonsekwentnie, a z drugie zawsze możesz powiedzieć, że starałaś się dostosować do rynku pracy. :) Poza tym język obcy w Logistyce/Handlu zagranicznym jest bardzo przydatny. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Połączenie filologii (zarówno w kontekście znajomości języka jak i kultury danego kraju) z logistyką wydaje się bardzo dobrym pomysłem z punktu widzenia pracodawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie w systemie bolońskim można iść na polibudę po akademi muzycznej ;) w praktyce są bariery - np. konieczność uzupełniania różnic programowych... i okazuje się, że musisz zaliczyć wszystkie egzaminy ze studiów I stopnia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to świetny pomysł, a ukończenie filologii będzie tylko atutem, pracodawcy szukają takich osób. Świetny pomysł - startuj:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za szybką odpowiedz;) przekonałam się teraz bardziej do moich planów na kontynuację studiów:) miejmy nadzieję , że się uda;))) Poozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach lub handel zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, tzn. wiem, że na kierunku "Transport" jest właśnie na politechnice specjalizacja "Logistyka"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, tzn. wiem, że na kierunku "Transport" jest właśnie na politechnice specjalizacja "Logistyka"

Czasem w ramach jednej politechniki jest i transport, i logistyka. Na mojej uczelni było dość mocno widać różnicę między tymi kierunkami, bo transport miał sporo wspólnych przedmiotów z mechaniką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi