Skocz do zawartości
Moonie94

Co z tymi specjalizacjami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie internetową brać studencką  Zwracam się z, być może, naiwnym aczkolwiek istotnym w mojej sytuacji pytaniem. Otóż jestem po 3-letnich studiach licencjackich z filologii angielskiej a obecnie kontynuuję naukę ''magisterską'' na tym samym kierunku ze specjalizacją translatorską. Jednakże interesowałoby mnie również napisanie pracy magisterskiej na specjalności literaturoznawczej, również na anglistyce (ta sama uczelnia) i tutaj pojawia się zasadniczy problem - czy po ukończeniu obecnej specjalizacji tj. translatorskiej i uzyskaniu tytułu magistra istnieje w ogóle możliwość aby ubiegać się o przyjęcie na ponowne studia magisterskie na tym samym kierunku (anglistyka) oraz uzyskanie ponownego dyplomu tyle, że z innej specjalizacji? Czy może konieczne byłoby zdawanie wszystkiego od nowa tzn. 3 lata nowego licencjatu plus kolejne dwa z magisterki? Wiem, że istnieje również opcja studiowania dwóch specjalizacji na raz lecz pracę pisze się wówczas tylko z tej, która została wybrana jako pierwsza. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i wszelkie podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma przeciwwskazań  żeby robić ponownie studia magisterskie. Jednak nie ma takiej potrzeby od tego są roczne studia podyplomowe. Właśnie po to by zdobyć dodatkową wiedzę. Przecież gdybyś powtarzam studia magisterskie musiałbyś robić ponownie te same przedmioty. Podyplomowe to ułatwiają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za odpowiedź, niestety w moim przypadku o studiach podyplomowych z zakresu literaturoznawstwa można tylko pomarzyć na mojej uczelni a podejmowanie studiów w innym mieście także nie wchodzi w grę. Z tego co wiem po rozpoczęciu ponownych studiów 2-letnich tyle, że na innej specjalizacji wystarczy mieć przepis z przedmiotów zaliczonych już na poprzedniej specjalizacji a jedynie należy uczęszczać na seminarium. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie musi się zgodzić na przepisanie ocen. To tylko dobra wola. Moim zdaniem szkoda marnować rok idąc drugi raz na studia mgr. Od tego właśnie są podyplomowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Aga0612
      Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej negocjacji oraz konfliktów.
      https://forms.gle/4sgYK4r8y26QRBAm7
      Z góry dziękuję!
    • Przez Zapomnalski
      Czy ktoś wie jakie były progi na anglistyke rok temu? Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez magda1ga
      Hej  zwracam się z prośbą do studentów kierunków niemedycznych o uzupełnienie ankiety do mojej mgr na temat transplantacji ankieta jest krótka będę wdzięczna za Waszą pomoc!  
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclUx3TtJeF2-aX1kn-eDbmQxhDuVhgeu675J8GrManBnHJ8w/viewform?fbclid=IwAR1kFRLZrX5bryRaH2CFuyCqVn5GyGPH6u-T-6kkZmGuZoknlH8eS4Ga-yY
    • Przez Kryptonimiczna
      Patrzyłam, szukałam, znaleźć pasującego tematu nie mogłam, to piszę tu.
      Czy ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na temat kierunków anglojęzycznych na Wydziale Anglistyki UAM? Chodzi o English Studies: Literature And Culture i English Linguistics: Theories, Interfaces, Technologies. Na dzień dzisiejszy celuję w etnolingwistykę, ale szukam jakiegoś planu B, pomyślałam o tych dwóch kierunkach. 
      W sumie to stosunkowo niedawno zainteresowałam się angielskim, przez pół życia go wyklinałam i miałam po dziurki w nosie (moja rodzina jest w połowie anglofońska, więc czułam dość sporą presję do nauki). Dopiero w liceum zaczęłam go doceniać i uczyć się dla siebie. Nie jest to może moja pasja, ale generalnie ciągnie mnie w świat języków. Planuję po licencjacie wyjechać do Kanady i być może tam zrobić Master's lub kolejny Bachelor. 
      Co sądzicie o dwóch wymienionych wyżej kierunkach? English Linguistics wydaje się bardziej przyszłościowe i trochę ciekawsze (językoznawstwo interesuje mnie nieco bardziej niż literaturoznawstwo, chociaż obie dziedziny są fajne), ale obawiam się tego modułu informatycznego. Na stronie wydziału wśród predyspozycji kandydata wymienia się swobodę w pracy z komputerem, a ja nigdy nie byłam biegła w programach bardziej zaawansowanych niż Office. English Studies ma sporo zajęć praktycznych i zdaje się bardziej rozwijać umiejętności komunikacyjne, co z pewnością mi się przyda.
      Uprzedzając pytania o to, co chcę po tym robić: ostatnio dużo myślę o zrobieniu certyfikatu TESOL i nauczaniu angielskiego i może innych języków. Inne scenariusze to praca w NGO lub po prostu tłumaczenia.
    • Przez olixooon
      Hej! Skończyłam wlasnie licencjat z Psychologii w Poznaniu. Bardzo chcialabym kontynuować naukę jednak chcialabym zrobic magisterka z Psychologii lub Psychodietetyki. Z tego co widze w Poznaniu nie widzę tych kierunków na 2 stopniu. Może być cos podobnego związanego z Psychologia, czy ktoś coś poleca, wie na ten temat ? Lub moze cos poza Poznaniem?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Chemii, poza wydziałem chemicznym, praktycznie nie ma na żadnym kierunku technicznym. Natomiast sam przedmiot o nazwie "fizyka" jest jednym z najlżejszych i najmniej obszernych na całych studiach, ale za to wszystkie przedmioty kierunkowe są ściśle związane z fizyką M.in. mechanika, elektrotechnika i termodynamika zaliczają się do szeroko pojętej fizyki i na tym nie koniec. Ministerstwo nauki prowadzi serwis monitorujący losy absolwentów: https://ela.nauka.gov.pl/   Możesz wybrać kierunek + uczelnię i sprawdzić jak to wygląda. W każdym razie po informatyce istnieje duża szansa na pracę w każdym nieco większym mieście, a po mechatronice nie ma już takiej swobody wyboru miejsca pracy. Po budownictwie musisz zrobić uprawnienia budowlane i do tej pory zarabiasz niewielkie pieniądze.
    • Też znam jedną osobę po tym, która będąc już absolwentem udała się do szkółki policealnej w celu zdobycia tytułu technika elektroradiologa i następnie pracy w szpitalu. Jeśli nie zaszły jakieś istotne zmiany, to praca przedstawiciela handlowego jest najlepszym scenariuszem dla szeregowego fizyka medycznego, bo praca i zarobki technika nie zachęcają do podjęcia studiów.
    • Wprowadzono limity przyjęć w stosunku do liczby wykładowców. Obecnie nie opłaca się przyjmować ponad limit 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.