Skocz do zawartości
  • Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam, Chciałbym uzyskać informację na temat sposobu opodatkowania zarobku (osoba fizyczna) uzyskanej ze skupu i sprzedaży kryptowalut. Postaram się możliwie najdokładniej wszystko opisać ponieważ jest to mój pierwszy "własny" zarobek, w dodatku przez internet i nie chciałbym czegoś pokręcić.   Otóż na początku stycznia natrafiłem na forum w którym użytkownicy wymieniali się informacjami na temat sposobów zarabiania na kryptowalutach. Sam osobiście nie miałem o tym zielonego pojęcia, ale w końcu z ich polecenia natrafiłem na stronę projektinwestycyjny.pl która to przekierowała mnie na giełdę oferującą inwestowanie w akcje Bitcoina. Dokonałem wpłaty 900zł i ku mojemu zdziwieniu, w krótkim czasie z pomocą przydzielonego do mojego konta opiekuna zarobiłem na czysto 9,5 tysiąca złotych w około 23 dni.   Z tej całej ekscytacji wypłaciłem zarobione pieniądze (w dwóch przelewach po 4,5 i 5 tysięcy) na swoje prywatne konto nie zastanawiając się nawet czy nie powinienem przypadkiem mieć jakiejś działalności gospodarczej. Do tej pory pracowałem na umowę o dzieło dlatego jest to dla mnie ciemna magia. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Za zarobione już pieniążki mam odprowadzić jakiś PIT czy od razu założyć DG i z tego tytułu rozliczyć ten przychód? Jeżeli tak to jaką forme opodatkowania mam wybrać? Dodam jeszcze że oczywiście będę starać się kontynuować zarabianie w ten sposób.  Z góry dziekuje za pomoc, Pozdrawiam
    • Prywatnie pewnie dałoby radę, bo lekarski prowadzą już nawet szkółki wątpliwej reputacji, ale wydatek do 20k zł/semestr jest poza zasięgiem większości społeczeństwa. Zgadzam się z Łukaszem, że nie ma przeszkód do zdawania matury z chemii. Można przecież przygotować się we własnym zakresie lub z czyjąś pomocą. Przy okazji widać, że "nowoczesne" profile w szkołach średnich, których ostatnio wysyp, wyrządzają dużo więcej szkody niż pożytku. Klasyczny biolchem był jednak przepustką na wszystkie kierunki medyczne, przyrodnicze i rolnicze, czego nie da się powiedzieć o biol-ang.
    • Ale masz może informacje jak to było rok temu? Mam na myśli ile średnio osób ubiega się o miejsce, czy jest to bardzo oblegany kierunek?
    • Jesteś w stanie się utrzymać będąc bardzo systematycznym.  O progach nikt Ci nie powie bo na pewno w tym roku będą inne chociażby że względu na klasyfikację uczelni na badawcze i zawodowe.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.