Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Powstał na Wydziale Filologicznym UG, nowy fajny i atrakcyjny kierunek studiów, Zarządzanie instytucjami artystycznymi.

Daję wiele możliwości, szczególnie osobą zainteresowanym teatrem oraz sztuką.

Zarządzanie instytucjami artystycznymi łączy w sobie wiele dyscyplin nauki i sztuki, takich jak: kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, teatrologia, historia i teoria sztuki oraz zarządzanie. Absolwenci kierunku będą mogli pracować w instytucjach artystycznych, urzędach, agencjach, fundacjach, stowarzyszeniach, departamentach kultury oraz przy organizacji festiwali i wydarzeń artystycznych

Prezentacja kierunku:

http://www.studia.ne...al-filologiczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo już coś więcej na temat tego kierunku? Jak miałaby mniej więcej wyglądać nauka? Czy jakieś umiejętności aktorskie, wokalne są wymagane? Cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo wiadomo:)

http://www.kierunki....ilologicznym-ug

Studia będą prowadzone w dwóch specjalnościach: sceniczno-menedżerska (we współpracy z Teatrem Muzycznym i istniejącym przy nim Studium Wokalno-Aktorskim) – rozbudowana o cykl przedmiotów artystycznych, takich jak: śpiew, gra aktorska, kształcenie słuchu, dykcja, wiersz oraz wiele rodzajów tańca; oraz menedżerska (we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim) –poszerzona o wiedzę z zakresu działania międzynarodowych instytucji i organizacji artystycznych, a także wybrane zajęcia artystyczne. Przedmioty wspólne dla obu specjalności to: krytyka artystyczna, teoria sztuki i teatru, zarządzanie instytucjami artystycznymi, zarządzanie projektami i rozbudowany moduł języka angielskiego. Dla studentów przewidzianych jest wiele praktyk w różnych działach polskich i zagranicznych instytucji artystycznych m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Przewidziane są też praktyki festiwalowe, także zagraniczne, np. w ramach Europejskiej Sieci Festiwali Szekspirowskich.

Mam nadzieję, że pomogłem. Szczegółowych informacji udziela Pani Marta Nowicka mtnowicka@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez andrzejeq
      Hej przychodzę z takim niecodziennym problemem. Mianowicie studiuję informatykę (teraz będzie 3 semestr) ale wiem, że na 3 jak i 4 semestrze jest po jednym przedmiocie z których jest bardzo prawdopodobne że obleję (i nawet warunek raczej nie pomoże). Szukałem możliwości przeniesienia się ale niestety musiałbym mieć wszystko zaliczone a mam jeden przedmiot na wrzesień i nie mogę się przez to przenieść. Z tego powodu zapisałem się na słabą uczelnię gdzie w zasadzie przyjmują ze zdaną maturą (chyba 45% podstawowej matury). Kierunkiem też byłaby informatyka i tu mam pytania:
      1) W regulaminie nowej uczelni jest zapis abym dostarczył "oświadczenie o drugim kierunku studiów". Czy nie będzie to dla nich problem iż będzie to ten sam kierunek studiów? Z tego co wyczytałem na internecie jest to po to abym korzystał z ubezpieczenia z "obecnej" uczelni ale nie wiem ile w tym prawdy i czy jeśli to prawda to czy chodzi tylko o to.
      2) Czy drugi kierunek studiów jest aktualnie darmowy? Po wpisaniu takiej frazy w google wyskakuje artykuł, z którego wynika, że płaci się za ectsy (w sensie jest pula 180ects na studia pierwszego stopnia i wszystkie ectsy spoza puli byłyby płatne) ale artykuł jest bez daty i nie wiem czy to aktualnie funkcjonuje czy nie.
      Z góry dzięki za pomoc

• Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez pawel81036
      Witam! Mam pewien problem, albowiem zależało mi na dostaniu się na analitykę gospodarczą na Politechnice Gdańskiej. Według zeszłorocznych progów powinienem przejść (115pkt,a próg minimalny przekraczał nieco 112pkt) natomiast po wczorajszych wynikach jestem wstępnie nieprzyjęty (120 miejsce a dostaje się 55 osób). Według wytycznych mam czekać do 28 lipca na decyzję, aczkolwiek z tego co wiem tamtego dnia są już ostateczne listy przyjętych. Czy mogę mieć jakiekolwiek nadzieje na ten kierunek, czy już całkowicie mogę pogodzić się z sytuacją i iść na inne studia na które się dostałem, lecz nie chciałem na nie iść aż tak bardzo jak PG. Pozdrawiam :)
    • Przez Wiktoria__
      Witam,
      Nauki o rodzinie UKSW Warszawa . Chciałabym się dowiedzieć czy nauka jest z naciskiem na przedmioty pedagogiczno - społeczne czy teologiczne? Na czym polegają studia?
      Zauważyłam na stronie przedmioty związane z religią 
      Bardzo dziękuję za pomoc

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Inne studia magisterskie? Studia II stopnia mają być rozwinięciem wiedzy ze studiów I stopnia. Inne to możesz wybrać studia podyplomowe. To co wybierzesz jest bardzo indywidualne - zależy od Twoich preferencji. Skoro nie chcesz pracować w logistyce to po co się męczyć.
    • A co to ma do działu przedstaw się? Nazywa się Pani planet akademicki. Proszę pisać w odpowiednich działach.
    • Poczytałam o wszystkich kierunkach włącznie z logistyką. Z wszystkich kierunków, które wymieniłam najbardziej ciągnie mnie do budownictwa. Zniechęcają mnie niestety zarobki i słowa pracujących w branży cytuję: "praca bez przyszłości, wieszanie psów na inżynierach, kobiety nie nadają się na budowę". Jestem osobą, która nie lubi pracy za biurkiem, gdy byłam mała często rysowałam budynki, pokoje, projektowałam itp. nie mam nikogo w rodzinie w tej branży  Inżynieria środków transportu wydaję się też ciekawa, ponieważ wiąże co prawda ze sobą logistykę ale uczy także o budowie środków transportu tj. kolej (co wydaje się bardzo interesujące). Interesuje się podstawami programowania tj. HTML, CSS, które opanowałam dość dobrze, jednak na informatykę się nie dostanę i już za późno :/  Wybranie filologii tureckiej, rosyjskiej również wydaję się okej. Boję się, że znów popełnię błąd. Może lepiej zostać na logistyce, w końcu ponoć jest to dość przyszłościowe i za 2,5 roku wybrać inne studia magisterskie?
    • Skąd w tak młodych osobach słowo "witam", wita gospodarz swoich gości. Jak wiadomo, gospodarzem nie jesteś. A jesteś na rozszerzonym polskim. Po prostu nie wypada.  Profil liceum w większości nie wymusza tego co zdajesz na maturze. Zdaj rozszerzenie z matematyki i masz po problemie. Nic innego ze szkoły średniej Ci się specjalnie nie przyda.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.