Skocz do zawartości
mart

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej - mój kierunek

Rekomendowane odpowiedzi

Przez całe trzy lata liceum byłam pewna, że chcę studiować prawo. Brałam pod uwagę tylko jedną uczelnię, krakowski UJ. Niestety nie udało mi się dostać za pierwszym razem, więc postanowiłam spędzić rok studiując filozofię i spróbować następnym razem. Po miesiącu stwierdziłam jednak, że to strata czasu i wróciłam do domu, ale nie to jest istotne.

Moją wielką pasją zawsze był Filmoznawstwo -studia. Interesowała mnie każda jego sfera - aktorstwo, reżyseria, scenariopisarstwo, produkcja, a także montaż. Cóż, talentu aktorskiego nie mam, nad czym bardzo ubolewam, ale pewnego dnia pomyślałam - dlaczego nie spróbować z czymś innym? Poszperałam trochę w internecie, w ofercie łódzkiej filmówki, a także UŚ w Katowicach znalazłam ciekawy kierunek - organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Im więcej czytałam na ten temat, tym bardziej chciałam spróbować. Uważam, że moja wiedza o filmie i mediach jest na przyzwoitym poziomie, więc staram się nie stresować egzaminami wstępnymi. Wiadomo, nie da się zredukować stresu całkowicie, ale wierzę w swoje szanse. Studia to tylko początek - żeby znaleźć pracę jako kierownik produkcji, trzeba "znać ludzi, a ludzie muszą znać ciebie". Dobrze byłoby już w trakcie nauki załapać się do jakiejkolwiek pracy na planie filmowym.

Cóż, rodzina nie jest zachwycona moim pomysłem, mało kto we mnie wierzy, ale nie zamierzam się poddawać. Warto zaryzykować i przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej na ten kierunek. Mam oczywiście też awaryjne plany, są to wspomniane wcześniej prawo oraz filmoznawstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesują was takie studia to moge jeszcze polecić: Realizację obrazu telewizyjnego, filmowego i fotografię- taki kierunek znaleźć można w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Zresztą nie tylko taki bo jeszcze: Reżyserię i Aktorstwo. Nie będe się rozpisywać jak kroś chce to niech sam sobie sprawdzi: http://www.zabrze.wst.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wybieram się na taki kierunek studiów i wydaje mi się że jest on bardzo ciekawy i na pewno warto go studiować. Po takich studiach masz szansę zostać reżyserem, producentem, operatorem, pracować przy montażu filmów. Dzięki niemu możesz zwiększyć zdolności twórzcze i umiejętności kierowania zespołem. Aby dostać się na ten kierunek studiów musisz przejść egzaminy wstępne. Jeżeli chcesz więcej informacji na ten temat to polecam stronę: http://produkcja-filmowa-telewizyjna.pl , wszystko przejrzyście i zrozumiale wyjaśnione. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że marzeniem moim było dostać się na Łódzką Filmówkę :) Również interesuję się filmami i myślałam nad kierunkami: montażysta lub scenariopisarstwo.

Szans raczej na tamtą szkołę nie mam, a i z przyczyn osobistych, nie bardzo mogę studiować tak daleko od domu.

Szukałam podobnych kierunków, gdzieś bliżej siebie. Filmoznawstwo, reżyseria, scenografia itd... co ciekawsze, jak na złość na drugim końcu Polski xD

Przy okazji... Tak, montaż to bardzo mozolne zajęcie. Sama postprodukcja nie wydaje mi się trudna (jeżeli wie się, w czym rzecz), ale to raczej zajęcie dla cierpliwych.

Mieszkam w dosyć blisko Gdańska i tam upatrzyłam sobie dwa, w miarę ciekawe kierunki.

1. Wiedza o teatrze - podobno nie skupiają się tylko na tradycyjnym teatrze, ale również biorą pod uwagę nowoczesne media.

2. Podyplomówki z zarządzania instytucjami artystycznymi - kierunek menadżerski i menadżersko-sceniczny - nowy kierunek. Podobno chcą przykładać się do nauki języka angielskiego zawodowego (co bardzo by mi odpowiadało). Istnieje również możliwość różnego rodzaju wyjazdów i brania udziału w różnych akcjach. Zajęcia odbywają się w Gdańsku i w Gdyni. Tu wygląda na to, że kierunek zbliżony jest nieco do aktorstwa.

Nie bardzo wiem, co o tym myśleć. Dodam, że raczej nie idę na studia, w celu zdobycia w przyszłości lepszej pracy. Uważam jednak, że po czymś takim, ma się szansę na pracę w teatrach, domach kultury itd. Słyszał ktoś może coś więcej o tych kierunkach, lub czymś podobnym, w pobliżu Gdańska. Od studiów oczekuję, by dobrze nauczyć się języka i by nie było zbyt nudno xD Interesują mnie filmy i media, a także kultura i działania artystyczne, więc... ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patty, ten drugi kierunek brzmi bardzo interesująco. Podlinkowałam Ci to już w wątku powitalnym, ale dorzucę i tutaj: http://gdansk.studia.net/artystyczne

Kierunki tam wymienione również wydają się bardzo ciekawe. W ogóle, to muszę przyznać, że masz bardzo fajne zainteresowania :). Jeśli chodzi o opinię, to niestety nie mogę pomóc. Nie mój region, a i znajomych w Gdańsku nie mam. Daj znać, na co się zdecydowałaś. Powodzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zaczynam studia w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku (http://dziennikarstwo.warszawa.pl/). Kierunek nazywa się produkcja telewizyjna, zapowiada się ciekawie :). Do filmówki łódzkiej się zniechęciłem, mega trudno się dostać a szkoła jedzie na starej renomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania o egzamin wstępny. 

 

Szukam uczelni prywatnej lub nie, z kierunkiem produkcja filmowa, lub organizacja produkcji filmowej (jaka jest różnica między nimi?) w poznan.studia.net i Wrocławiu, ewentualnie w Gdańsku. Łodzi nie znoszę i nie mam aspiracji na Łódzką. Zastanawia mnie ROE i opinie o nich, Wrocławska Szkoła Filmowa Masteshot, Warszawska Szkoła Filmowa i Krakowska AMA. Czy kto coś o nich wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Miedzy wspomnianymi przez Ciebie kierunkami nie ma różnicy poza nazwą. Różnica będzie między tymi kierunkami zależała od uczelni, na której są prowadzone a nie od nazwy.

Nie ma tych uczelni za wiele, organizację produkcji filmowej i tv prowadzi kilka uczelni:

 

Montaż filmowy jest tylko w Łodzi. Szkoły artystyczne ROE nie prowadzą studiów, tylko studium to trochę inny poziom, ale za to mają oddziały w interesujących Cię miejscach.
Inną możliwością jest jeszcze Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, które prowadzi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.