Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

!!!!!pomocy!!!!!

Hej, potrzebuje pomocy przy wyborze kierunku i uczelni 

Dostałem się na Politechnikę warszawska na kierunek mechanika i budowa maszyn na wydziale Simr-u , w drugiej turze prawdopodobnie dostanę sie na fizykę techniczna (brakowało mi 3 pkt) oraz  dostałem sie na inżynierię kosmiczna na Wojskowej Akademii Technicznej 

Inżynieria  kosmiczna to kierunek który najbardziej by mnie interesował- jednak wydaje sie niepewny://dodatkowo boje sie o renomę WAT-u. Boje sie o prace mimo ze wyczytałem na forach iż utworzono wiele instytutów a sam w sobie kierunek to oprócz astrofizyki elektronika, Mechatronika, automatyka i robotyka z elementami informatyki Wiec nawet jeśli nie w "branży" to prace powinienem znaleźć ... (studia trwają tylko 3,5 roku)

Mechanika i budowa maszyn oraz fizyka techniczna nie zachęcają mnie jeśli chodzi o treści których będę sie uczyc jednak podobno z praca będzie bardzo łatwo. Dodatkowo jest to Politechnika !Renoma!

POMOCY! Co wybrać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I czego oczekujesz? Twój wybór to indywidualna kwestia. Każdego interesuje coś innego. Wszystkie kierunki dają ciekawe możliwości. Chociaż inżynieria kosmiczna to tak wąska działka że jeśli nie w branży to gdzie późniejszą praca? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez milka_1234
      Hejka
      Planuje iść na biotechnologie i zastanawiam się czy iPad zamiast laptopa to dobra opcja. Bardzo podoba mi się sposób robienia notatek na ipadzie ale nie wiem czy do innych zadań na studiach będzie wystarczająco dobry. Jeżeli tak to który wybrać. Z góry dziękuję 
    • Przez Zurix11
      Hej, studiuję logistykę na Politechnice Lubelskiej, niestety nie jestem zbytnio zadowolona z uczelni. Zastanawiam się nad przeniesieniem się do Warszawy na logistykę na WAT ( również chce się przenieść do Warszawy ze względów osobistych). Niestety, nie rozszerzałam na maturze ani matmy ani fizyki, która jest obowiązkowa na Wacie. Oceny na studiach mam bardzo dobre i narazie wszystkie egzaminy mam zaliczone. Zastanawiam się czy nie napisane rozszerzenie z matmy, fizyki przeszkodzi mi w przeniesieniu, czy raczej uczelnia patrzy na oceny z egzaminów na 1 roku. Prosiłabym o rady i opinie. Może lepiej wytrzymać na Pollub i na magisterkę wybrać się na Wat?
    • Przez MIMI4123
      Witam,
      Po maturze 2021 mam zamiar wybrać się na studia wojskowe, marzeniem byłby oczywiście Dęblin w specjalności pilota zawodowego jednak tam raczej nie uda mi się dostać.
      Pod uwagę biorę więc przede wszystkim WAT ale również AMW. Jeżeli chodzi o WAT nie daje mi spokoju głównie jedna myśl. Mianowicie, jak to z tymi oficerami później jest? Czy po WAT zostanę zwykłym oficerem polowym podporucznikiem dowódcą plutonu, czy raczej dostanę specjalistyczne stanowisko w kierunku w którym kształciłem się na studiach. Opinie słyszałem różne ale zdecydowanie więcej było tych mówiących o zwykłym dowódcy plutonu co w zasadzie ma ręce i nogi bo po co wojsku np mgr budownictwa czy informatyki?
      Z drugiej jednak strony po co państwo miało by wydawać pieniądze na kształcenie specjalistów inżynierów skoro i tak mieli by skończyć na jednostkach jako polowi oficerowie? Chciałbym również się poradzić jakie kierunki wojskowe na WAT są najbardziej obiecujące pod względem przyszłej kariery w wojsku (o ile ma to jakieś znaczenie). 
      Słyszałem też że wielu absolwentów ucieka po tej uczelni do cywila twierdząc że lepiej zarobią w prywatnych firmach, mimo iż muszą spłacić koszty nauki.
      Jeżeli ktoś coś wie z sensownego źródła będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez EawniHD
      Witam,
      Dostałem się na obie uczelnie na inżynierię biomedyczną, ale do końca nie wiem, która z nich wybrać. Politechnikę śląską mam bliżej swojego miejsca zamieszkania, natomiast może znajdą się tu jacyś absolwenci obu uczelni, którzy mogli by się wypowiedzieć na temat obu uczelni?
      Pozdrawiam!
    • Przez Nina7
      Studiowanie prawa i kierunku doradztwo polityczne i publiczne to dobre połączenie? 
      Jakie są tego plusy i minusy? I co po tym można robić jak to w fajny sposób połączyć jaki zawód? 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.