Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie w tym temacie gdzie mieszkacie podczas studiów. Czy wynajmujecie pokój albo mieszkanie, czy zdecydowaliście się na akademik, a może dojeżdżacie na zajęcia ze swojego domu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z dwiema koleżankami będę wynajmować mieszkanie w Warszawie - tanio nie jest, ale na trzy jak się rozdzieli, to jest ok. Może coś się uda dorobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam to szczęście, że mieszkałam niedaleko uczelni, więc na czas studiów pozostałam w domu rodzinnym. Wiem, że niektórzy uważają, że to złe, bo czas nauczyć się samodzielności itd. ale ja się cieszę, że tak to się ułożyło, bo gdybym miała prowadzić dom, dbać o swoje wyżywienie, robić zakupy i jeszcze pracować w weekendy i po zajęciach oraz uczyć się, to nie dałabym ze wszystkim rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ma się taką możliwość, że blisko jest dom rodzinny, to po co wydawać dodatkowo kasę na wynajem:) moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Fakt, wynajem pokoju wiąże się z podjęciem samodzielnego zycia. Jednakże, mieszkając teraz jeszcze z rodzicami możesz zarobioną kasę odkładać na później bądź dokładać się do wydatków w domu rodzinnym. I tak, sam fakt, że pracujesz daje Tobie już miano "samodzielnej". Wiesz, co to znaczy już zarabiać pieniądze. Póki masz okazję to wykorzystaj ją ;) jak skończysz studia, to wtedy wyprowadź się z domu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Pavkot
      Mieszkanie 3 pokoje z osobna ubikacja. blisko ronda czyzynskiego.4pietra.obrzeza osiedla ostatni blok z widokiem na zieleń i awf.spokojna okolica. Bardzo blisko do tramwaju-2min.Do awf 5 min pieszo ,do politechniki 5 min. w okolicy: biedronka,lidl,Carrefur,leroy merlin,aldi -wszędzie można pieszo . Super dojazd do centrum Krakowa (kilka przystanków)lub nowej huty i w druga stronę w kierunku M1. W każdym pokoju: Szafa ,komoda,podwójne lozko(wersalka),stolik luv biurko. 1xpokoj bardzo duży może być dla 2osob (900zl osoba lub 1200 2ie osoby ) 2pokoje mniejsze ,bardzo przytulne 750 zł lub 1000zl za dwie osoby ,pare. Kuchnia : Wyposażona W podstawowe sprzęty AGD w tym talerze ,garnki, Stuczce,etc. Lazienka :wanna z możliwością prysznica ,umywalka z szafka i pralka,szafka. Przedpokój: Szafka na buty oraz wieszak Balkon:szafka Osiedle 2pulku lotniczego 47 31-870 Proszę dzwonić lub SMS 570-772-738 .Do ceny najmu należy doliczyc media (gaz,prąd,woda -według zużycia dzielony na ilość osób)
      Pozdrawiam serdecznie
    • Przez Nowicjusz15
      Czy dokumenty do akademika należy koniecznie złożyć osobiście?
    • Przez Kalayan
      Cześć 
      Mieszka ktoś może lub zna kogoś takiego w akademikach UE Krk lub UJ ? Chciałabym się dowiedzieć o standardach, odczuciach z mieszkania itp. 
      Z góry dzięki 
    • Przez Balladyna
      Jestem w trakcie składania wniosku o akademik i mam pytanie. Otóż, która rubryka z pit-11 obrazuje podatek należny? Strona uczelni podaje:
      ,,Dochód netto w rodzinie studenta/doktoranta należy liczyć według poniższego wzoru:
      DN = Dus – Sus – Pn – Suz
      gdzie:
      DN – dochód netto na członka rodziny studenta/doktoranta
      Dus – dochód (można go uzyskać z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego bądź z PIT-11 za rok 2017),
      Sus – składka na ubezpieczenie społeczne (można ją uzyskać z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego bądź z PIT-11 za rok 2017) ,
      Pn – podatek należny (można go uzyskać z zaświadczenia z Urzędu Skarbowego bądź z PIT-11 za rok 2017),
      Suz – składka na ubezpieczenie zdrowotne (jej wysokość można uzyskać w ZUS)"

Patrzę na ten pit i patrzę, i znaleźć nie mogę. Czyżby rubryka ,,zaliczka pobrana przez płatnika"? A może ,,koszty uzyskania przychodów"? I jak rozumiem, Dus z cytowanego wzoru, to rubryka Dochód (b-c), a nie Przychód?
      Pomocy, nie znam się na tym kompletnie, a czas nagli.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.