Skocz do zawartości
mareczek01

Komputer czy laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie co wolicie komputer stacjonarny czy laptop i dlaczego. Wiem że wielu studentów woli laptopy a jak jest z wami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Laptop, bo można go ze sobą przetransportować na uczelnię, a w domu mam dodatkowo po prostu duży monitor, żeby wygodniej się rysowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wszystko zależy co chcesz robić na takim urządzeniu i do czego Ci potrzebne. W zdecydowanej większości studenci wolą laptopa bo jest mobilny, a to zabrać na zajecia a to zabrać do domu.

W nielicznych przypadkach kiedy studenci potrzebują dobrego sprzętu do projektów to już laptop sobie może nie poradzić. Wtedy stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Netbook to nie najlepszy pomysł, po prostu nie daje rady, chociaż technika idzie coraz szybciej na przód. Ja uważam, że mały laptop to dobre rozwiązanie, sam mam 13,3 cala i chyba jest najbardziej optymalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer ze względu na moce przerobowe, choć laptop akurat jest lepszy do multimediów - oglądanie filmów, przeglądanie internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego do czego będzie używany :) Jeżeli nie musisz z nim wszędzie śmigać, a potrzebna Ci moc obliczeniowa to stacjonarny może być lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej to mieć komputer stacjonarny a na wyjazdy, czy wykłady małego netbooka, bo jest o wiele lżejszy i poręczniejszy od laptopa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla studenta pod każdym względem laptop. Do biura stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mysle że mimo wszystko lepiej stacjonarny, na uczelnie ten laptop nie jst aż tak potrzebny wiekszosc i tak zamiast robic cos pożytecznego to oglada filmy.

Stacjonarny ma dłuższą żywotność a laptop po dwóch latach można juz sprzedawac bo jest tak zamulony i zużyty że szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię mój komputer stacjonarny, który stoi sobie na biurku i z którego korzystam w domu, a laptop przydaje mi się podczas wyjazdów, więc obie te opcje mają swoje plusy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 
    • Przez Damien8
      Witam.
      Mam problem z wyborem kierunku, czas mam do poniedziałku 24.08. Dostałem się na elektrotechnikę na politechnice rzeszowskiej oraz na informatykę na uniwersytecie rzeszowskim.
      Problem jest taki, że niby chciałbym pracować w szeroko pojętej branży IT, ale sam jeszcze tak naprawdę nie wiem czy bym się w tym odnalazł na 100%. Dodatkowo o informatyce na urz i jej poziomie słyszałem wiele niezbyt przychylnych opinii. No i wiadomo, papierek po uczelni w branży IT nie ma zbyt dużego znaczenia, bardziej liczy się portfolio, doświadczenie i umiejętności. Dlatego rozważam też opcję wyboru elektrotechniki na prz, bo może akurat też się w tym odnajdę i dodatkowo gdybym jednak zdecydował się na pracę w branży IT, to mógłbym w międzyczasie robić na to kursy i staże.
      Co o tym myślicie i czy macie wyrobioną opinię na temat informatyki na urz? Którą ścieżkę bardziej byście mi polecali i dlaczego?
    • Przez MartynaF
      Hej. Mój dylemat dręczy mnie od dłuższego czasu. Opiszę w miarę krótko na czym on polega. Liczę na zrozumienie i dobra radę 
      W 2009 świetnie zdałam maturę. Dostałam się na SGGW na Technologię żywności. Czar jednak prysl ponieważ zaszłam w ciążę.. Zostawiłam studia. Po urodzeniu dziecka w 2010 poszłam na Zarządzanie i inż.produkcji zaocznie. Tych studiów również nie skończyłam z przyczyn osobistych. Dałam sobie spokój ze szkola na kilka lat. Przez te wszystkie lata czynnie pracowałam i pracuje. Obecnie księgowość. W 2017r postanowiłam szybko zrealizować plan zdobycia wyższego wykształcenia i tak oto pisze właśnie prace licencjacka, jestem na 3roku zarządzania. To co mnie boli to to, że nie realizuje się w tym co lubiłam - biologia, chemia i pokrewne dziedziny. Nie wiem co robić dalej, gdzie iść na tą magisterkę? Czuję że to zarządzanie i ta praca papierkowa to jakaś wypadkowa mojej skomplikowanej przeszłości. Mam 28 lat. Czy nie za późno na zmianę branży? Zastanawiam się nad następującym rozwiazaniem: wrócić na mgr z Inż.produkcji lub z ochrony środowiska (Wseiz) i iść na podyplomowke z bezp.zywnosci na SGGW lub na PW na Technologie chem. Wiem że nie mam startu z licencjatem z zarządzania na zaoczne studia typu technologia żywności czy chemia lub pokrewne. Ale czy gdybym po moim licencjacie poszła najpierw na podyplomowke np z żywności to miałabym później większe szanse na przyjęcie na zaoczne studia mgr z tej dziedziny? Czy może jednak trzymać się już tych finansów skoro pracuje w tym kilka lat? A może da się to jakoś połączyć? Po maturze było jakoś prościej z tym wyborem.. Sam fakt że ja-klasowy kujon nie osiągnęłam nic w swojej specjalności również boli.. Może ktoś mnie oświeci bo zaczynam popadać w paranoje. Pozdrawiam 
    • Przez Matfizpomoc543
      Potrzebuję porady co do studiów. Studiuję obecnie Inżynierię nanostruktur na UW, jednak zdecydowałam się je rzucić i waham się teraz czy wybrać Finanse na SGGW,” Inżynierię zarządzania” na PW czy może administrację na PW. Obawiam się trochę mechaniki na „inżynierii zarządzania”, ale jednak chyba bardziej pasuje do tego kierunku niż do administracji patrząc na to, że ukończyłam mat-fiz. Macie jakieś doświadczenia z tymi kierunkami? 
    • Przez Igon00
      Cześć, mam problem z wyborem uczelni, otóż zastanawiam się pomiędzy Informatyką i Ekonometrią na UEPie a Analityką Gospodarczą lub Informatyką w Biznesie na UE we Wrocławiu, które uczelnie bardziej polecacie i jak myślicie, który kierunek daje lepsze perspektywy? Dziękuję z góry za każdą odpowiedź :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.