Skocz do zawartości
  • Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Elyxion098
      Witajcie, jak możecie zobaczyć już po samym tytule, po ukończeniu 1 semestru na swojej uczelni próbowałam przenieść się na Ekonomię na PG, podanie zostało przyjęte i władze wyraziły na to zgodę, lecz mogę zacząć się tam uczyć dopiero w semestrze zimowym 2020/2021 i to od 1 semestru, stad moje pytanie, Czy muszę kontynuować 2 semestr na swojej macierzystej Uczelni, skoro i tak przenoszę się na 1 semestr na PG? Po rozmowie z Paniami z dziekanatu nie udało nam się tego dowiedzieć, a rozmowa z Prodziekan przebiegła w sposób taki, ze wiem jedynie, że jak teraz przestane być studentką to stracę status studenta, czego nie rozumiem jak ma się to do obecnej sytuacji. Jest to dla mnie o tyle istotna sytuacja, ze nie pochodzę z Pomorza tylko z Południa Polski, a już najwyższy czas zająć się takimi sprawami jak stypendium i skladanie innych wniosków, a nie wiem czy jest sens to robić. Liczę na odzew i pomoc, Dziękuję za każdą informację
    • Przez Malwinka1289
      Witam. Na maturze zamierzam zdawać polski, matematyki i angielski na podstawie oraz historie i angielski na rozszerzeniu. Czy mam szanse dostać się na prawo na Uniwersytecie Warszawskim?
    • Przez Elathea
      Hej! Ponieważ najbardzie interesują mnie i pasjonują języki obce, w przyszłym roku zamierzam wybrać się na filologię ( orientalną - japonistyka lub koreanistyka, a do tego być może angielski). Proszę o opinie i spostrzeżenia styudentów:
      - UW - lingwistyka stosowana/japonistyka/koreanistyka
      - UAM - koreanistyka/japonistyka
      - UWr - koreanistyka ----- czy poziom  filologii na uwr jest zadowalający? Notowania ma słabsze niż UW i UAM...Jakie są wasze odczucia?
      Jest ciężko? Trudno się dostać? Ciężko o pracę po studiach? Da radę ciągnąć 2 kierunki? Co myślicie o połączeniu filologii orientalnej z angielskim? Co uważacie za bardziej przyszy kierunek - koreanistykę czy japonistykę? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.
    • Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witaj na forum. Jest ITS i IOS. 2 różne tryby. Formy trybów zależą też od uczelni.  Natomiast nie ma to nic wspólnego z tym co piszesz.  Tryb realizujesz w ramach jednego wybranego kierunku studiów. Pozwala na indywidualne umawianie się na zajęcia lub indywidualne formy zaliczeń.    Taki tryb nie jest też łatwo dostać. Najczęściej musi być wysoka średnia po 1 semestrze studiów i dodatkowo jakiś powód, np reprezentowanie uczeln Witaj na forum. Jest ITS i IOS. 2 różne tryby. Formy trybów zależą też od uczelni.  Natomiast nie ma to nic wspólnego z tym co piszesz.  Tryb realizujesz w ramach jednego wybranego kierunku studiów. Pozwala na indywidualne umawianie się na zajęcia lub indywidualne formy zaliczeń.    Taki tryb nie jest też łatwo dostać. Najczęściej musi być wysoka średnia po 1 semestrze studiów i dodatkowo jakiś powód, np reprezentowanie uczelni.
    • Cześć wszystkim. Jestem tegorocznym maturzystą i zdecydowałem się na studia na AGH. Interesują mnie głównie 3 kierunki: Inżynieria Biomedyczna, Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika. Czy ktoś z tutaj obecnych potrafi wyjaśnić na czym polega indywidualny tryb studiów ? Nie chodzi mi o to, że wybiera się moduły itp.. Chodzi mi głównie o konkrety; najlepiej od osób, które same w tryb trybie studiują lub studiowały. Czy można połączyć kilka kierunków w jeden ? Np. po kilka zajęć z jednego i kilka z drugiego, albo czy ma się możliwość zdecydowania na jakie zajęcia chce się uczęszczać, a na jakie nie ? Pozdrawiam.
    • Podczas przerw w zajęciach albo w czasie zjazdów. Macie jakieś swoje ulubione rodzaje jedzenia, które regularnie muszą się znaleźć na waszych stołach? U mnie taką potrawą jest sushi. Szczególnie to w rolkach, można je zabrać ze sobą jak sie już jest spóźnionym na zajęcia
    • w nic się nie zaopatruj. Na studia wystarczy normalny fartuch. Obecnie ceny są tak porażająco wysokie, że nawet o tym nie myśl.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.