Skocz do zawartości
miszkus

Zarządzanie czy Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dyletmat co do wyborów studiów. W grę wchodzi Podyplomówki z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomówki z zarządzania i inżynieria prodkcji na Politechnice Warszawskiej.

Które dają większe możliwości? Chodzi mi o rozwój ogólny, bo wiadomo doświadczenie sprawa priorytetowa. Czy na PW jest naprawdę taki wysoki poziom matmy? Na którym kierunku lepiej udoskonalę obce języki i czy jest możliwość nauki 2 na raz?

Proszę o jakieś opinie o tych kierunkach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW studiuj matmę jest na wysokim poziomie, ale nie na każdym kierunku - mój współlokator jest na ZiIP i z tego co pamiętam, matmę miał raczej na niższym poziomie, niż ja na elektrotechnice. Bardziej nacisk jest położony na rysunek i tego jest tam naprawdę dużo (a ja miałem go malutko). Na ZiIP przez 2 lata masz przedmioty i z studia z zarządzania, i z inżynierii produkcji. Dopiero specjalizacja określa ściślej Twój kierunek.

Z tego co pamiętam, to UW oferuje więcej języków jako lektoraty. Wiele zależy także od prowadzącego.

Na PW jest możliwość nauki 2 na raz, wręcz można powiedzieć, że student jest "zmuszany" do tego (można wziąć lektorat 2-godzinny i inny język, albo lektorat 4-godzinny tylko - ale 4-godzinnych lektoratów jest malutko). Jeśli wiesz, że chcesz iść w stronę studia z zarządzania, to lepiej będzie Ci iść na Podyplomówki z zarządzania, niż męczyć się z przedmiotami z inżynierii produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :> Najbardziej się obawiam tego rysunku technicznego, za którym nie przepadam i w szkole był straszną męczarnią :c Tylko właśnie, czy na rynku nie ma przesytu ludzi po zarządzaniu? UW wydaje się być prestiżową uczelnią i absolwent jednak powinien posiadać jakieś tam umiejętności. Mówi się też często, że Podyplomówki z zarządzania to lanie wody straszne. Obawiałem się jak to może wyglądać pozniej po studiach  i temu zabezpiecznie w postaci ZiIPu na PW. Bo niby podobne ale jednak troszkę inne

:> 

Edit. + Czy na UW jest jakaś studiuj matmę? Fizykę lubię bardzo, matmy się nie boję jako tako, więc chętnie oprócz pamięciówek pouczyłbym się troszkę matmy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie lubisz rysunku technicznego, to czemu pomysł z inżynierią produkcji? :D

Jeśli nie jesteś przekonany do studia z zarządzania, to są również inne kierunki, jak Kierunek ekonomia, FiR, IiE i wiele innych. W przypadku takich kierunków uczelnia może miec jakieś znaczenie, ale wazniejsze będzie to, czy będziesz aktywny w trakcie studiów (staże, praktyki). Jeśli nie byłbyś pewien, czy Podyplomówki z zarządzania, czy inżynieria produkcji, to taki kierunek byłby w sam raz, ale jeśli nie jesteś zainteresowany ZiIP, to nie wiem, czy jest sens. Na pewno jest tam rysunek, sporo autocada, studiuj matmę też jest i myślę, że na UW też na pewno jest, ale zajrzyj w programy studiów i zobacz, co Ci bardziej pasuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie znajomość AutoCada, którego jest sporo na ZiIP, pozwala na naprawdę szerokie perspektywy związane z praktykami. Jednakże jeśli autor nie lubi rysunku technicznego, to nie wiem, czy przedmioty z inżynierii produkcji nie będą udręką. Jeśli faktycznie by tak było, to chyba lepszym wyborem byłoby samo "zarządzanie". 

Jak właśnie patrzę na program studiów ZiIP, to jednak nacisk na pierwszych semestrach studiów jest położony na inżynierię produkcji:

https://isod-portal.wip.pw.edu.pl/isod-portal/planywzorcowe?idSpec=1622&idPlanVer=63&semOfStudy=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem :> Nie to, że nie lubię rysunku technicznego. Zle to przedstawiłem. Nie mam zbytnich uzdolnień artystycznych, przez co mało kiedy coś rysowałem + nigdy wczesniej w liceum nie miałem styczności z rysunkiem technicznym. Raczej po prsotu się go obawiam. Z tej strony którą wysłałeś polerest, to widzę, że jest całkiem sporo ekonomicznych rzeczy i  poświęconych finansom. Może znasz coś takiego na UW, bo znalazłem tylko plan zajęć, a puste nazwy jednak za wiele nie dają :c Na UW podoba mi się idea ogunów (chyba dobrze napisałem). Słąbo mają to wyłumaczone  niestety :/

+ Tylko te 2 kierunki biorę pod uwagę bo na ZiIP się już dostałem, a na UW jeszcze biore udział w rekru :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdolności artystyczne - to ja z plastyki w szkole też byłem słaby ;) Co innego rysowanie na komputerze, a nawet na papierze w ramach rysunku technicznego - na tle mojej grupy szło mi bardzo dobrze, więc tu nie trzeba mieć uzdolnień artystycznych - wystarczy spokój, dokładność. Ja też w liceum nie miałem takich rzeczy.

Co do studia z zarządzania na UW: niestety też nie mogę znaleźć za bardzo opisów przedmiotów. Jeśli wahasz się, czy chciałbyś iść potem w stronę inżynierii produkcji, to wybrałbym ZiIP, jeśli tylko w stronę studia z zarządzania - Podyplomówki z zarządzania :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.