Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tegoroczną maturzystką... Obecnie oczekuję wyników rekrutacji jednak z moimi wynikami maturalnymi przewiduję, że dostanę się na wszystkie trzy kierunki, które mnie interesowały.

Tutaj jednak rodzi się pytanie; który kierunek i którą uczelnie wybrać? Złożyłam podanie o przyjęcie na energetykę na WAT, energetykę na Politechnice Krakowskiej oraz transport na Politechnice Warszawskiej.

Najbardziej jestem zainteresowana WAT ponieważ znajduje się dosyć blisko mojego rodzinnego miasta i kierunek jest idealny dla mnie, niestety jako, że interesują mnie studia cywilne spotykam się z różnymi opiniami... "WAT to szkoła, która zatrzymała się na etapie PRLu.", "Po WAT nie ma pracy, studia cywilne na wojskowej uczelni to kpina".

Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które mają jakąś wiedzę na temat wyżej wymienionych przeze mnie kierunków i uczelni i udzielą mi rady :) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WAT to bardzo dobra i solidna uczelnia. Na pewno prym wiodą tam studia wojskowe - oficerskie. Pamiętaj, że właśnie przy wyborze uczelni powinny decydować kwestia logistyczne o którym piszesz. Na pewno dyplom PW jest bardziej wartościowy ale to nie obniża dyplomu z WAT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ktoś ma wiedzę o tym jak WAT widzą potencjalni pracodawcy? Kilka lat temu studenci po trzech latach nauki mieli już oferty pracy, a jak jest teraz? Słyszałam opinie, że jednak studia cywilne na wojskowych uczelniach są mało wartościowe dla pracodawców. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtarzam to wiele razy. Same studia pracy nie dają. To rzadkość żeby pracodawcy aż tak poszukiwali studentów czy absolwentów. To wszystko zależy od Twojego zaangażowania i tego czy już na studiach będziesz pracować. Masz system ELA badający losy absolwentów - możesz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O taką odpowiedź mi właśnie chodziło! Dziękuję bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Houdini
      Czy ktoś może mi napisać obiektywną opinię na temat Wat-u? Naczytałam się wielu nieprzyjemnych rzeczy o tej uczelni, szczególnie o tym jak traktowani są na niej studenci, czy rzeczywiście jest aż tak źle? Interesuje mnie kierunek inżynieria materiałowa i naprawdę chciałabym go studiować ale przeraziły  mnie niektóre opinie.
      Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
    • Przez Houdini
      Czy ktoś może coś napisać o kierunku inżynieria materiałowa na WAT? Wszędzie widzę opinie na temat informatyki i logistyki na tej uczelni, jednak nie mogę niczego znaleźć o tym konkretnym kierunku, może ktoś mógłby napisać jak wyglądają takie studia?
    • Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez arasaka
      Hej, czy ktoś studiował może Elektronike i Telekomunikację poprzez OKNO na PW? Chciałbym uzyskać kilka informacji a pytam tu ponieważ strona ośrodka jest bardzo okrojona i nie mogę znaleźć info na temat tego np jak wygląda sytuacja ze zjazdami (raz piszą że są co 2 tygodnie, a raz że tylko w lato), nie mogę znaleźć info o sposobie kształcenia przez internet, nie mogę też znaleźć przykładowego planu zajęć. Mógłby się ktoś podzielić wiedzą o tym? 
    • Przez Prawnik1lvl
      Ostatnio dowiedziałem się od swojej znajomej, że ukończyła studia na kierunku logistyka międzynarodowa na UEKu. Nie znalazła jednak pracy w zawodzie i aktualnie pracuje w niedużym sklepie. Zdziwiło mnie to, nie powiem, bo przecież pracy w TSL mnóstwo, czy to na spedytorce czy w łańcuchu dostaw. Ba, sam zresztą kiedyś chciałem się w to pchać. Przeglądając oferty pracy można z kolei znaleźć absurdalne widełki - Na jednej ofercie pracy "od 2 do 20 tysięcy miesięcznie". Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z logistyką? Kiedyś podobno był na nią straszny boom, jak na prawo czy psychologię, jednak czy logistyka przestała być opłacalna? Czy faktycznie studia przestały odgrywać w niej tak istotną rolę i pracodawcy skupili się na zatrudnianiu osób z co najmniej 5 letnim doświadczeniem? Jak to wszystko się prezentuje? Bo aż jestem w szoku, nie powiem... 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• A czy takie coś jest gdzieś odnotowywane i widoczne np. w procesie przyszłej rekrutacji czy zostaje się tylko usuniętym z uczelni i to tyle?
    • Nie jest to legalne. Jest to kradzież.
    • Hej, nigdzie nie mogłem znaleźć aktualnych informacji na ten temat, a nie wiem czy dalej to wygląda tak samo. Chodzi mi o zapisanie się na studia "dla legitymacji", czy  w takiej sytuacji utrzymuje status studenta przez cały semestr, jeśli nie będę chodził na zajęcia? Czy jeśli zostanę wykreślony z listy studentów z powodu niezdania egzaminów lub nieobecności, nie będzie w przyszłości problemu z przyjęciem mnie na tą lub inną uczelnie oraz czy są jakieś konsekwencje prawne takiego wpisu na studia "dla legitymacji"? Wyczytałem, że jest to "legalne" i nie powinno być problemu z przyszłymi studiami, ale wolę się upewnić
    • Zależy Ci na dobrze napisanym tekście? Nie masz głowy do ortografii ani interpunkcji albo szkoda Ci czasu na przeglądanie słowników? Zasady poprawnej polszczyzny to Twoja zmora? Napisz do mnie! Chętnie pomogę Ci w uporządkowaniu treści pracy dyplomowej/zaliczeniowej czy innego rodzaju tekstu. Dzięki temu będą one poprawne, bardziej komunikatywne i zyskają uznanie czytelników. :-) Sprawdzę też i uporządkuję przypisy i bibliografię oraz zadbam o formatowanie tekstu. Cena do uzgodnienia. Proponuję bezpłatną próbkę redakcji/korekty fragmentu tekstu, która pozwoli ocenić zakres pracy, koszt usługi i termin jej wykonania. Ogłoszenie nie dotyczy pisania prac.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.