Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tegoroczną maturzystką... Obecnie oczekuję wyników rekrutacji jednak z moimi wynikami maturalnymi przewiduję, że dostanę się na wszystkie trzy kierunki, które mnie interesowały.

Tutaj jednak rodzi się pytanie; który kierunek i którą uczelnie wybrać? Złożyłam podanie o przyjęcie na energetykę na WAT, energetykę na Politechnice Krakowskiej oraz transport na Politechnice Warszawskiej.

Najbardziej jestem zainteresowana WAT ponieważ znajduje się dosyć blisko mojego rodzinnego miasta i kierunek jest idealny dla mnie, niestety jako, że interesują mnie studia cywilne spotykam się z różnymi opiniami... "WAT to szkoła, która zatrzymała się na etapie PRLu.", "Po WAT nie ma pracy, studia cywilne na wojskowej uczelni to kpina".

Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które mają jakąś wiedzę na temat wyżej wymienionych przeze mnie kierunków i uczelni i udzielą mi rady :) 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WAT to bardzo dobra i solidna uczelnia. Na pewno prym wiodą tam studia wojskowe - oficerskie. Pamiętaj, że właśnie przy wyborze uczelni powinny decydować kwestia logistyczne o którym piszesz. Na pewno dyplom PW jest bardziej wartościowy ale to nie obniża dyplomu z WAT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ktoś ma wiedzę o tym jak WAT widzą potencjalni pracodawcy? Kilka lat temu studenci po trzech latach nauki mieli już oferty pracy, a jak jest teraz? Słyszałam opinie, że jednak studia cywilne na wojskowych uczelniach są mało wartościowe dla pracodawców. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powtarzam to wiele razy. Same studia pracy nie dają. To rzadkość żeby pracodawcy aż tak poszukiwali studentów czy absolwentów. To wszystko zależy od Twojego zaangażowania i tego czy już na studiach będziesz pracować. Masz system ELA badający losy absolwentów - możesz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O taką odpowiedź mi właśnie chodziło! Dziękuję bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez agtxd98
      Witam.
      Od razu przepraszam, bo jestem nowa i nie wiem czy dobre forum wybrałam. Przechodząc do sedna, mam problem. Mianowicie jestem po II roku budownictwa na WIL PK - studia stacjonarne. Mam zamiar przejść na studia niestacjonarne od tego roku, ale tutaj pojawia się problem. Dzienne trwają 3,5 roku i są bez specjalności, natomiast zaoczne 4,5 roku i są specjalności do wyboru. I tutaj mam pytanie jak to się ma ze sobą? II rok mam prawie zaliczony cały (kampania wrześniowa z jednego przedmiotu), brak warunków dotychczas. Moja decyzja wynika z podjęcia pracy. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.
      Pozdrawiam
    • Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 
    • Przez marcin1504
      Witam, zastanawiam się nad wyborem kierunku. Sądzę, że mechatronika na wydziale samochodów i maszyn roboczych mogła by być czymś dla mnie. Mógłbym prosić o jakieś opinie na temat kierunku lub wydziału? Lub jaki inny wydział byście polecili? Właściwie na czym polega różnica. Z góry dziękuję.
    • Przez XDDDDDDD
      Czy rozszerzenie angielskiego ma jakikolwiek wpływ na punkty z niego które wliczają się do rekrutacji? Na stronie z formułą do obliczania punktów nic nie znalazłem, ale strona rekrutacyjna która sama oblicza punkty bierze to pod uwagę przy wyborze kierunku informatycznego na MiNi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.