Skocz do zawartości
PrzemekTek

Co po elektrotechnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy po skończeniu elektrotechniki ze specjalizacją "automatyka przemysłowa i technika mikroprocesorowa", ma się takie same perspektywy zawodowe jak po skończeniu automatyki? Moim zdaniem te studia są do siebie zbliżone. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma się takich samych. Specjalizacją nigdy nie jest równa kierunkowi studiów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukasz - specjalizacja może być naprawdę programowo zbliżona do automatyki, dlaczego? Przynajmniej na elektrotechnice na PW specjalizacja wchodząca od 6 semestru sprawia, że idzie się tak naprawdę na oddzielny kierunek, bo nie ma żadnych wspólnych przedmiotów. Najlepiej bym porównał programy studiów automatyki i tej specjalizacji. Z pewnością możesz po elektrotechnice pracować jako automatyk, często to się zdarza. Jeśli jednak możesz, to lepiej iść na automatykę, bo wpierw do specjalizacji trzeba przeżyć (zalezy kiedy wchodzi), mi to niestety nie było dane.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielu pracodawców nie zamyka się do określonego kierunku a raczej grupy kierunkow. Jednak nie można od razu powiedzieć że to będzie to samo, szczególnie pod względem merytorycznym.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, masz rację Łukasz. Choć patrząc na niektóre specjalizacje, zastanawiam się, czy to jeszcze na pewno elektrotechnika...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zacząłem pracę w .... i dobrze mi się wiedzie, bo zarobki są spoko, a i fach w ręce mozna sobie wyrobić. Teraz jest deficyt fachowców, więc myślę, że warto się kształcić w tym kierunku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Macronim
      Witam. 
      Mam pytanie związane z różnicami pomiędzy profilem ogólnoakademickim, a praktycznym profilem studiów. Jestem zainteresowany studiowaniem Automatyki i Robotyka na Politechnice Śląskiej (AEI), lecz sprawdzając sylabusy natknąłem się na kierunek Automatyka i Informatyka Przemysłowa, też na Politechnice Śląskiej tylko na innym wydziale. Po zapoznaniu się z planem studiów, zajęcia wyglądają dużo bardziej interesująco. Kolejną różnicą jest właśnie sam profil studiów, który jest praktyczny. Po przejrzeniu forum dowiedziałem się, że często wiąże się to z niewykwalifikowaną kadrą nauczycielską. Stąd moje pytanie, który kierunek wybrać i jakie są jeszcze różnice pomiędzy profilami (oprócz dłuższych praktyk)?

Z góry, dzięki za pomoc
    • Przez clobeus
      Witam! 

Nie wiem czy powinienem tutaj pisać ale dobra. Obecnie jestem w Technikum Elektronicznym w 2 klasie Technik Elektronik, wiem że chce już wiązac przyszłość z IT, elektroniką itd. Ale moje pytanie ,,Jakie studia wybrać'' (Mieszkam w Rzeszowie więc bardziej licze na Politechnike Rzeszowską). Co się bardziej opłaca (Wiem nie powinienem pytać ,,co się bardziej opłaca'' bo pewnie napiszecie ,,Rob to co kochasz'', ale skoro ja bardzo lubie każdą z tych dziedzin, to która się bardziej opłaca, po czym łatwiej znaleźć pracę) Automatyka i Robotyka, Informatyka a może Elektronika i Telekomunikacja ? Liczę na waszą opinie w tej sprawie

Pozdrawiam   
    • Przez JVC 231
      Czy inżynieria mechaniczna ma rację bytu w "inteligentnych fabrykach" które są charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej ? 
    • Przez ad13
      Witam, w październiku zaczynam studia i mam wielki dylemat. 
      interesuję się lotnictwem od kiedy pamiętam, zawsze chciałem zostać pilotem, a teraz mam szansę studiować lotnictwo i kosmonautykę na politechnice poznańskiej.
      Problem w tym, że studia te są tylko jednego stopnia, funkcjonują od 2016 roku, więc nie wiem jak wygląda poziom nauczania a ponadto interesuje mnie w nich w sumie tylko specjalizacja pilotaż, na którą trudno się dostać.
      Moją drugą opcją, na którą się dostałem jest Automatyka i Robotyka na Wydziale Informatycznym, co prawda się tym nigdy nie interesowałem, ale poczytałem, że są po tym fajne perspektywy i wgl.

Moje pytanie brzmi więc co wybrać, byłbym wdzięczny za każdą pomoc. 
    • Przez Michał99
      Witam
      Niedługo będę musiał podjąć decyzję jakie studia wybrać. Interesuje mnie Automatyka i robotyka na AGH, jednak zauważyłem, że ten kierunek istnieje na dwóch wydziałach mianowicie WIMiR oraz EAIiIB. Na syllabusie widzę, że są tam różne przedmioty jednak chciałbym się dowiedzieć czy te różnice mają duże znaczenie i czy te dwa kierunki mimo tej samej nazwy bardzo się różnią? Również chętnie chciałbym dowiedzieć się czegoś o kierunkach takich jak Mechanika i budowa maszyn, Elektronika czy Elektrotechnika, czy również są godne polecenia i warto wziąć je pd uwagę?
      Z góry dziękuje za pomoc.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.