Skocz do zawartości
mareczek01

Studia podyplomowe - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) przez przypadek trafiłam na ten wątek i może ktoś tutaj pomoże mi się utwierdzić w moich planach :) 

Otóż czeka mnie teraz ostatni, V rok, studiów i jako, iż nauki nie będzie już zbyt wiele postanowiłam podnieść swoje kwalifikacje. Będę kończyć studia typowo humanistyczne, jednak wiem, że z pracą może być ciężko, więc postanowiłam wybrać się na studia podyplomowe z handlu zagranicznego. Podczas studiów dwa razy brałam udział w wymianie studenckiej,  raz byłam na studiach, a drugi raz na praktykach, dodatkowo miałam okazję zrobić staż zagraniczny.

Bardzo spodobała mi się praca za granicą, kontakt z zagranicznym klientem, dlatego też wybór studiów podyplomowych jest taki, a nie inny. Dodatkowo znam dwa języki obce, a za rok planuję na stałe wyjechać z Polski ze względów osobistych. 

Moje pytanie brzmi: czy handel zagraniczny dla humanisty to dobry wybór? Dodam tylko, że jestem bardzo zmotywowana. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona się zastanawia nad zrobieniem podyplomówki z integracji sensorycznej, gdzieś tam się zapisała już ale czas oczekiwania na sam kurs jest kilka lat, chyba jest na 800-nym miejscu na liście rezerwowej, z drugiej strony są jakieś mini kursiki ale czy tam się rzeczywiście czegoś można nauczyć, wiem że to teraz na topie zagadnienie, tylko gdzie warto robić? Ma ktoś z Was doświadczenie z tym konkretnie kierunkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panie Marku żona może podjąć studia w tym kierunku na specjalnościach: Integracja sensoryczna - diagnoza i terapia dzieci oraz Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z elementami integracji sensorycznej w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy, Chorzowie lub Toruniu. Zachęcam zatem do aplikacji do 29 kwietnia. W tym terminie oferujemy aż 1000 zł zniżki: 600 zł zniżki w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Więcej informacji o wspomnianych specjalnościach na naszej stronie internetowej wsb.pl

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza teraz, jak nie będzie gimnazjów i ograniczą liczbę godzin przedmiotów ścisłych i przyrodniczych (w końcu w obecnym rządzie muszą sobie robić przyszłych wyborców ;p), to możliwość uczenia wielu przedmiotów się przyda, zwłaszcza w małych szkołach, gdzie jest po jednym nauczycielu przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę psychologię, niestety w trakcie studiów i praktyk trochę wizja pracy mi się zmieniła, jak wcześniej na maksa chciałam iść pracować do szpitala albo do poradni to po praktykach zmieniłam zdanie, bardziej myślę o pracy z dziećmi i myślę o podylomówce albo z SI albo coś związanego właśnie z pracą z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zadawałam sobie pytanie czy warto. Obecnie jestem już po i muszę przyznać, żw to była jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam. Zdecydowałam się na Instytut Studiów Podyplomowych (ten z siedzibą w Tychach). Z wykształcenia jestem nauczycielem specjalnym w jednej ze szkół podstawowych, dlatego też wybrałam specjalność: Pedagogika specjalna - Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią. Zakres materiału obejmuje najważniejsze aspekty wspomnianego tematu, żadnych zbędnych "zapychaczy".  Osoby prowadzące zajęcia wykazują się niesamowitą wiedzą i profesjonalizmem! 

Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2017 o 10:59, marek77m napisał:

Żona się zastanawia nad zrobieniem podyplomówki z integracji sensorycznej, gdzieś tam się zapisała już ale czas oczekiwania na sam kurs jest kilka lat, chyba jest na 800-nym miejscu na liście rezerwowej, z drugiej strony są jakieś mini kursiki ale czy tam się rzeczywiście czegoś można nauczyć, wiem że to teraz na topie zagadnienie, tylko gdzie warto robić? Ma ktoś z Was doświadczenie z tym konkretnie kierunkiem?

Ja studiowałam Integrację sensoryczną z elementami terapii behawioralnej i jestem bardzo zadowolona :). Zdecydowanie na takich studiach można się dużo nauczyć. Pozdrawiam :) P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 12:38, PaulaKoz napisał:

Ja studiowałam Integrację sensoryczną z elementami terapii behawioralnej i jestem bardzo zadowolona :). Zdecydowanie na takich studiach można się dużo nauczyć. Pozdrawiam :) P. 

Wracam do Was z podsumowaniem po praktycznie roku i konkretami o SI. Teraz już jak dostałam posadę mogę napisać cokolwiek u Uczelni. Studiowałam na WSKZ, świadectwo bez problemu uznano mi w szkole, w której obecnie pracuje. Cieszę się, że podjęłam decyzje o studiach podyplomowych i każdemu polecam, bo nie wiem jak wyglądałaby moja kariera po pandemii w innej sytuacji. Pozdrawiam wszystkich ponownie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna Społeczna Akademia Nauk oferuje "2 dyplomy w 2 lata" - magisterkę + podyplomowe, które nie kolidują z planem zajęć. Pozwala to uzyskać nie marnując roku dodatkowy dyplom w dobrej cenie. Ponadto, studia podyplomowe to dobra i szybka opcja dla osób, które chcą się przekwalifikować lub dokształcić w konkretnym zakresie, ale moim zdaniem nie warto iść na ten rodzaj studiów tylko po to, żeby mieć papierek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studenci na całym świecie mają obecnie nieograniczone możliwości w zdobywaniu nowej wiedzy oraz umiejętności. Często zdarza się, że wiele osób dorosłych rezygnuje z edukacji na uczelniach wyższych ze względu na brak możliwości połączenia życia rodzinnego z uczelnianym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.