Skocz do zawartości
mareczek01

Studia podyplomowe - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze powiedziane: studia podyplomowe moim zdaniem (chociażby takie, jak kolegium w natolinie) nie są dla każdego, ale dla osób, które mają konkretny cel w życiu, np. praca w administracji  czy jakiś urządach lepszych. Jeśli ktoś chce robić karierę w zostań inżynierem budowlanym, albo reklamie, to sobie wybierze oczywiście odpowiednie studia. Studiowanie, aby studiaować to strata czasu jest zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze kierunku podyplomówki ważne jest aby zainteresować się tematem głębiej i sprawdzić z kim będziemy mieć zajęcia. Wiele kierunków ma piękne nazwy, ale już nie tak dobre pokrycie w jakości kształcenia. Także jak zawsze ;) Nauka ważna i potrzebna, ale z głową i po sprawdzeniu tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyplomówki nie są wcale takie dobre, jak na przykład szkolenia, jeśli chodzi o zasób zdobytej wiedzy. Chyba, że przed studiami porządnie zgłębisz temat i najlepiej pracujesz w zawodzie, w którym chcesz się dokształcić. Natomiast studia dają kwalifikacje, których nie dostaniesz często po kursach. Także zależy: chcesz mieć nowe kwalifikacje, czy kompetencje?

 

Szambo-eko-betonowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto robić podyplomówkę. 

Jestem w trakcie drugich studiów podyplomowych i mimo że sporo kasy już w nie zainwestowałam, to uważam, że dzięki poszerzaniu wiedzy i praktycznych umiejętności w pracy jestem bardziej elastyczna i mam więcej niż "jedno" wykształcenie :)

 

Jeszcze nie wiem czy po skończeniu obecnych studiów już powiem sobie pas, czy znów coś wyszukam.

A  zdecydowanie tańsze są podyplomówki od kursów, które, fakt z reguły trwają krócej, ale cenowo mogą być takie same, a zamiast 200 i więcej godzin dają kilkanaście godzin, z czego część to przerwy na kawę... Więc w przeliczeniu kursy są bardzo drogie w porównaniu z podyplomówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tutaj będzie mi w stanie doradzić :) znajomi jakoś nie pomagają, ich opinie są podzielone.

Jestem teraz na IV roku filologii polskiej. Na V roku nie będę miała już tylu zajęć, więc pomyślałam sobie, że nadmiar czasu będę mogła wykorzystać właśnie m.in. na zrobienie studiów podyplomowych. Na licencjacie miałam dwie specjalności: dyskurs publiczny i dziennikarstwo. Robiłam praktyki w agencji reklamowej za granicą i bardzo mi się to spodobało. 

 

Chciałabym właśnie zrobić studia podyplomowe z kreowania wizerunku i Podyplomówki z reklamy, ewentualnie z marketingu i public relations. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mógłby mi w jakiś sposób doradził co lepiej wybrać i czy w ogóle warto iść na studia podyplomowe bez "siedzenia" juz w branzy. 

 

Z góry dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos brał udział w podyplomówce organizowanej przez EY Academy of Business

czy interesujący mnie temat to MSSF w praktyce

może wiecie ile w tych studiach jest czystej teorii a ile praktyki - czysty wykład mnie nie interesuje,

a od ceny oczkuje ze poziom beidze wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.