Skocz do zawartości
jmjk

Poprawa ćwiczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Z góry przepraszam, jeśli temat już był. 

Przedstawię moją sytuację, ponieważ mam pewien problem i nie bardzo wiem, co mogę zrobić, by go rozwiązać. 

Jak w tytule, chodzi o zaliczenie ćwiczeń. A mianowicie - jak chyba w większości przypadków, żeby zaliczyć przedmiot, trzeba mieć zaliczone m.in. ćwiczenia, czyli oba kolokwia, których nie zaliczyłam w pierwszym terminie. Na dobiegu zaliczyłam tylko jedno kolokwium. Drugie niestety, jak się dowiedziałam od prowadzącego, mogę dopiero w sesji poprawkowej (po 8 lipca) jednak w związku z tym, że 1 lipca miałam jechać za granicę, poprosiłam prowadzącego, aby dał mi możliwość jeszcze jednej poprawy jeszcze w tym miesiącu, (egzamin z tego przedmiotu jest 30.06).  Zgodził się. Jednak dzisiaj otrzymałam od niego kolejna wiadomość o treści: " Nie mogę egzaminowac Pani bez zapasu dni na ewentualny egzamin komisyjny. Jeżeli nie ma Pani rezerwy i musi Pani jechać, to proszę składać podanie do dziekana i przenieść zaliczenie i egzamin na wrzesień." 

Miał ktoś podobną sytuację? Może Wasi znajomi mieli? Albo znajomi znajomych? Albo po prostu ktoś wie, co w takiej sytuacji mogę zrobić, żeby móc zaliczyć ćwiczenia wcześniej? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj wszystko zależy od dogadania się z.prowadzacym. niestety. Jesteś od niego uzależniony lub ewentualnie od regulaminu uczelni jednak wątpię żeby był bardziej przychylny. Podejdź do prowadzącego na dyżur jeśli jeszcze zdążysz j spróbuj od razu to zaliczyć. Może się zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Avada
      Witam,

Ostatnio miałam na uczelni problem z jednym przedmiotem, mianowicie pani profesor za każdą nieobecność na jej ćwiczeniach zażyczyła sobie wypracowania z użyciem 10 trudnych słów "które wzbogacą słownictwo studenta trzeciego roku filologii". Po wysłaniu pierwszego maila z załacznikami dostałam odpowiedź, że nie o to jej chodziło. Za drugim razem dostałam odpowiedź, że mi tego nie sprawdzi, bo są nie są podkreślone słowa, które są w ćwiczeniach. A za trzecim razem powiedziała, że w jednym wypracowaniu znajduje się plagiat i że mi nie sprawdzi żadnego z nich. Załączyła również link, który prowadził do strony  gdzie żeczywiście był wpis o prawie takiej samej zawartości jak moje wypracowanie (popołudniu tego samego dnia link już nie istnaił). Napisałam maila z przeprosinami i nowym wypracowaniem i wytłumaczeniem, że nie było to w mojej intencji popełnienie plagiatu i z prośbą o sprawdzenie nowego wypracowania i pozostałych 4. Nie dostałam żadnej odpowiedzi. Gdy udałam się dzisiaj do dziekanatu powiedzieli mi, że jedyne co mogę zrobić to złożyć podanie o warunek.
      Czy to jest zgodne z prawem, że po wpisaniu 2 na pierwszym terminie zaliczeń nie mogę wgl podejść do poprawki lub ewentualnie przedłużenia sesji? Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy mogę się jakoś od tego odwołać ? 
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Pamx
      Hejka, mam pytanie. 
      Za dwa dni mam sesje poprawkową. Dwa egzaminy jednego dnia, ogólnie to nie ma opcji żeby zaliczyła, bo wiem że idę tam nic nie umiejąc, uczę się ale to teraz już za późno, zresztą nie ważne, do sedna..
      Zaczynam teraz w październiku III rok, a wiem że uwale te dwa egzaminy na poprawkach :( mam jeszcze trzeci siódmego września, ale ten zdam.
      Moje pytanie: co się dzieje jak nie zdaje? Czy dalej kontynuuje w październiku naukę i zaczynam ten trzeci rok czy nie podchodzę do obrony w czerwcu czy całkowicie wywalają mnie czy mam brać warunek na rok? Jak to wygląda?
      Dodam że mam jeszcze warunek z ćwiczeń z I semestru II roku.
      Pomóżcie bo nie wiem na czym stoję :|

• Przez Cortaxfog
      Witam!

Otóż mam myślę dosyć specyficzny problem - jestem (jeszcze) studentem I roku zarządzania (zaocznie). Cały mój problem polega na tym, że (podobnie jak kilka osob z mojego rocznika) z powodu nieobecności nie mam zaliczenia  z jednego przedmiotu. Zadzwonilem zatem do pani profesor, i niby bardzo miła,kulturalna rozmowa -  drugi termin jest dostepny i poprawienie oceny jest mozliwe. Tylko że niestety - studiuję zaocznie na wydziale zamiejscowym. Natomiast zarowno pani prowadzaca jak i pani z dziekanatu poinformowaly mnie, ze aby poprawic ocene musze udac sie do siedziby macierzystej uczelni - oddalonej o przeszło 140 kilometrow...

Stąd moje pytanie - czy uczelnia może ode mnie tego zażądać? (w umowie nie było żadnej wzmianki o ewentualych tego typu warunkach poprawy) czy też jednak to pani profesor powinna przyjechać i przeprowadzić egzamin poprawkowy w jednostce , w której ja studiuję?
    • Przez Małgosia
      Cześć,
      Zaczne od tego, że rok studiowalam na innej uczelni, a teraz rozpoczełam studia od początku na innej uczelni na tym samym kierunku (tylko ze sa inne specjalnosci). Rezygnujac z poprzedniego kierunku dostalam karte przebiegu studiow i mam pytanie czy w tej karcie oceny koncowe z przedmiotu sa tylko z egzaminow czy z cwiczen tez ale jako jedna ocena? Bo np. mialam z matematyki cwiczenia i wyklady a na karcie jest napisane ze mialam 30 wykladow i 30 cwiczen i  obok jest napisana jedna ocena a przeciez z cwiczen jest osobna ocena i z egzaminu tez. Ostatnio napisalam wniosek o uzyskanie odpisu zaliczen z cwiczen i uczelnia przyslala mi ponownie karte przebiegu studiow a nie koncowe oceny z cwiczen jakie chcialam. Czy na tej podstawie czyli karcie przebiegu studiow moge starac sie u osoby prowadzacej cwiczenia zeby uznala mi ocene z matematyki, bo pani doktor ktora prowadzi wyklady z matematyki sie zgodzila ale problem jest w tym ze jest jedna ocena z matematyki jako ocena koncowa przedmiotu i nie wiem czy to mozna traktowac jako tez ocena za cwiczenia czy musze ponownie napisac do uczelni pismo o uzyskanie odpisu ocen koncowych z cwiczen? 

• Przez alanos96
      Witam, chciałbym się spytać o kilka rzeczy odnośnie zmiany uczelni, mianowicie:
      Czy można zmieniać uczelnie po pierwszym roku studiów?
      Co dzieje się gdy mamy nie zaliczone przedmioty z drugiego semestru, chodzi o to że jakbym chciał zmienić uczelnie w wakacje a będę miał poprawkę we wrześniu co wtedy?
      Czy mogę ponieść jakieś koszty ze względu na zmianę uczelni ?
      Czy ciężko załatwia się takie rzeczy?

Pozdrawiam.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Szczerze mówiąc nie do końca wiem, dlaczego nie zdajesz rozszerzonej matematyki bo ona i tak będzie CI potrzebna. Ten kierunek jest dość popularny ale i bardzo trudny.  Możesz spróbować się dostać tam gdzie piszesz. 
    • Cześć, mój problem polega na tym, że do połowy kwietnia nie wiedziałem co chciałbym robić w życiu. W końcu zrozumiałem, że fascynują mnie tabelki, wykresy, analizowanie tych danych, itd. Doszedłem do wniosku, że w przyszłości fajnie byłoby pracować jako data science.  I tutaj pojawił się kolejny problem. Moimi przedmiotami rozszerzonymi są: wos, geografia, angielski. Co nie pozwala mi na za duży wybór. Koniec końców udało mi się znaleźć aż dwie uczelnie, które pozwolą mi na przyjęcie. AGH - inżynieria i analiza danych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska), zakładam że będzie ciężko się dostać, ale nie wykluczam, że może się udać. Tutaj prawdopodobnie wstęp daje mi geografia rozszerzenie w okolicach 80% + matematyka podstawa ok. 80%.  UEP - Informatyka i ekonometria, tutaj wymagania są zdecydowanie mniejsze.   Sprawdzałem sylabus no i myślę, że kwestia przyłożenia się i dam radę. Są też jakieś bloki obieralne(? czy jakoś tak) i po AGH, mimo że jest to na tym wydziale, to mogę zamiast typowo geologicznych przedmiotów wybrać właśnie związane z data science, no ale trzeba też przetrwać pierwszy rok, na którym jest trochę fizyki, itp. Natomiast na UEP jest to bardziej liźnięcie tematu. Wiadomo, że jak się dostanę to wykorzystam tez czas moich wakacji na podciągnięcie się w niektórych aspektach.  Dodatkowo dodam, że nigdy nie programowałem xd tutaj sylabusy: https://syllabuskrk.agh.edu.pl/2019-2020/pl/magnesite/study_plans/stacjonarne-inzynieria-i-analiza-danych https://esylabus.ue.poznan.pl/pl/20/S/1/all/IiE/IGA   Zwlekałem kilka dni z napisaniem tego wpisu, bo nie wiedziałem o co mam zapytać i czy w ogóle oczekuję jakiejś odpowiedzi. Nie wiem też co o tym wszystkim myśleć. Możecie napisać swoje wnioski odnośnie mojego wyboru? Potrzebuję chyba poszerzenia horyzontów. 
    • Też mi się tak wydaję i chyba tak jest, poprzeglądałem to i owo. Na płatne są niższe progi, łatwiej się dostać. Mam jeszcze inne pytanie, czy spora jest różnica w poziomie nauczania np. na studiach medycznych na Litwie w porównaniu do Polski?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.