Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się spytać o kilka rzeczy odnośnie zmiany uczelni, mianowicie:
Czy można zmieniać uczelnie po pierwszym roku studiów?
Co dzieje się gdy mamy nie zaliczone przedmioty z drugiego semestru, chodzi o to że jakbym chciał zmienić uczelnie w wakacje a będę miał poprawkę we wrześniu co wtedy?
Czy mogę ponieść jakieś koszty ze względu na zmianę uczelni ?
Czy ciężko załatwia się takie rzeczy?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ma do tego dzial przedstaw sie??????patrz gdzie piszesz.

Można się przenieść. Zostaniesz przeniesiony z taką liczba przedmiotów zaliczonych jaka masz aktualnie. Ten przedmiot będziesz musiał zrobić od nowa na nowej uczelni. Z przenosinami jest dość trudno ale można to zrobić. Zależy czy studiujesz na publicznej czy niepublicznej bo przecież na niepublicznej masz umowę i tam jest wszystko napisane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studiuje na publicznej politechnice. Chciałbym przenieść się na teoretycznie jakąś słabszą uczelnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz się przenieść ale bez względu na "słabość uczelni" musi być zgoda nowych władz i wyznacza Ci różnice programowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zurix11
      Błagam o pomoc...Hej, jestem studentką logistyki w Lublinie kończę obecnie drugi rok. Wyjechałam do tego miasta za swoim wtedy ówczesnym chłopakiem oraz poszłam na te studia ze względu na niego. Teraz gdy już od ponad roku nie jesteśmy razem zdałam sobie sprawę jaki błąd popełniłam. Nienawidzę tych studiów już od pierwszego semestru a o mieście nie wspomnę (przepraszam fanów Lublina źle mi się kojarzy)... Jednak po rozmowie z rodzicami przekonali mnie bym została chociaż pierwszy rok. Zostałam, zdałam poprzez różne "sposoby", niestety teraz jak jest wszystko stacjonarnie jest mi strasznie ciężko. Przedmioty mnie nie interesują, praktycznie nie wiem co się tam dzieje, nauka tego sprawia że chce mi się płakać. Byłam na praktykach w centrum logistycznym, szczerze to mi się nie podobało, nie nadaje się do stresowych sytuacji. Jestem po liceum na profilu prawno-językowym, nienawidzę matematyki mimo, że zawsze miałam z niej dobre stopnie. Kompletnie nie umiem się dogadać z ludźmi z roku, którzy rywalizują ze sobą i nawet wyśmiewają się ze mnie przez to że mam problemy z zrozumieniem niektórych tematów i nie chcą pomóc. Płakać mi się chce na myśl że mam tam iść. Miałam się przenieść na semestrze jednak rodzice grozili mi że mi nie dadzą pieniedzy na utrzymanie, dlatego zrezygnowałam. Czuje że się do tego nie nadaje, dobrze wiem że jestem dobra w sprzedaży, handlu, prawie i psychologii. Od niedawna pracuje w firmie ubezpieczeniowej i strasznie mnie to interesuje, poznałam mega ludzi, jednak rodzice dzwonią i mówią masz się uczyć bo coś tam coś tam ... Szczerze ja naprawdę przestałam się uczyć rozpoczynając te studia... Tęsknię za prawem i psychologia której uczyłam się na kółkach i w szkole... Czuje że zmarnowałam sobie życie i nie wiem co robić. Mam ochotę zrezygnować lub iść na studia zaoczne i spróbować swoich sił na prawie lub psychologii bo wiem że to mnie interesuje ale boje się reakcji rodziców oraz tego że jestem 2 lata w plecy...powoli wpadam w jakąś depresję i nie wiem czy dam radę to dalej pociągnąć ...błagam o pomoc
    • Przez Marco231
      Witam
      Studiuję na Uniwersytecie nauk stosowanych w Holandii. Jestem mocno zawiedziony kierunkiem jaki wybrałem (International Business). Jak myślicie, czy rezygnacja/wyrzucenie ze studiów ma wpływ na aplikacje za rok na inne studia?
      Mianowicie chcę jeszcze dać sobie szanse (i tak nie da sie zacząc studiow wczesniej niz za rok) ale nie będę raczej chodził na większość zajęć jako że są one tragiczne. Czy myslicie że po odpuszczeniu tego roku będę miał plamę w "cv studyjnym" i będzię trudniej dostać się za rok czy nie ma to żadnego wpływu?
      Pozdrawiam
    • Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez sara382123
      Zastanawiam się nad wyborem Uczelni, moją pasją jest psychologia, chciałbym ukończyć ciekawe studia unikając sytuacji, w której stracę zapał i zainteresowanie zawodem, co polecacie?
    • Przez Pawel111
      Witam, mam pytanie odnośnie studiów w roku 2021. Chciałbym dostać się na analityka medyczna przy maturze z biologii na 60% i matmie podstawowej na 60%  czy jest taka możliwość?(na niektórych uczelniach tylko biologia jest potrzebna) Tym bardziej ze w tym roku wiele uczniów odpuściło sobie naukę. Składam papiery na 3 uczelnie. Czy ktoś wie coś na ten temat albo miał podobny problem ?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam , zastanawiam się nad studiowaniem matematyki z ukierunkowaniem na finanse, ale martwi mnie to że jestem totalnie zielony, jeśli chodzi  o informatykę. Czy w takim przypadku, lepiej wybrać któryś z kierunków ekonomicznych i jak to się ma do pozycji na rynku pracy i przyszłych zarobków?Czy poradzę sobie z programowaniem  na matematyce jeśli moja informatyka w szkole polegała głównie na pisaniu CV czy robieniu prezentacji i nigdy nie czułem się mocny w tych tematach? Z góry dziękuję  za odpowiedź.  
    • @Hurwdu123, skoro dostaniesz się na dość oblegany kierunek bez rozszerzeń, to wybrana uczelnia z pewnością nie należy do pierwszej ligi. Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz wyjątkiem i poziom z konieczności zostanie dostosowany do grupy. Na renomowane uczelnie nie da się dostać bez rozszerzonej matematyki i fizyki.
    • @Orto_mooN, obczaj podręczniki obowiązujące na techniku rachunkowości.
    • Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety służącej potrzebom pracy magisterskiej na temat: „Przedsiębiorczość ekologiczna jako obszar zainteresowania przedsiębiorców z pokolenia millenialsów”. Praca powstaje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse. Ankieta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy urodzili się w latach 1983-1997. Badanie jest anonimowe, a wypełnienie kwestionariusza zajmie około 5 min https://forms.gle/3JrPeXcCzLUM8LzW7
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.