Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ukończyłem w tym roku 3,5-letnie studia inżynierskie na kierunku Logistyka. Postanowiłem spróbować dostać się na studia magisterskie do Danii i do Holandii. Zostałem przyjęty na Delft University of Technology (TU Delft) w Holandii na kierunek "Transport, Infrastructure and Logistics" i na Aalborg University w Danii na kierunek "Operations and Supply Chain Management". Czy ma ktoś z was może jakieś opinie na temat tych uczelni i mógłby coś doradzić co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno powiedzieć. Myślę że musisz szukać pomocy w Google w języku angielskim 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, ja ukończyłem kilka lat temu magisterke na AAU. Bardzo gorąco polecam tą uczelnię w Danii - sporo praktyki i aktualnej wiedzy. Prowadzący mają sporo wiedzy praktycznej i znajomości. Miałem kilka wykładów w tygodniu z przedstawicielami firm. Program studiów dostosowany do potrzeb rynkowych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez ozzysabbath
      Cześć,
      w tym roku wybieram się na Erasmusa. Zbliża się termin składania wniosków, a ja wciąż mam dylemat pomiędzy Instituto Politecnico de Lisboa a Uniwersytetem w Mannheim. Co wybrać? Ktoś tam studiował?
    • Przez Sebastian Szczęsny
      Można studiować za darmo dwa systemy prawne jednocześnie. Unikalny kierunek studiów ma w swojej ofercie Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.  Program studiów współorganizuje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
    • Przez Natalia223
      Bardzo chciałabym studiować w Hiszpanii. Niestety nie znam hiszpańskiego w ogóle. Nie mam też tam rodziny, gdzie mogłabym mieszkać, więc jest to dość skomplikowane.
      Wie ktoś może coś więcej o studiach w Hiszpanii i może mi powiedzieć:
      Czy jest możliwość studiowania po angielsku?
      Czy czesne są wysokie?
      Czy trudno o pracę (bez znajomości hiszpańskiego) i czy życie tam jest drogie?

• Przez Sebastian Szczęsny
      Jak studiować we Frankfurcie? Studia w Niemczech za darmo zaraz za Polską granicą?  Najlepiej sprawdzić samodzielnie podczas  UNI-SOMMERFEST 2014   Nie tylko drzwi otwarte, ale i całodzienna impreza z muzyką do późna w nocy

• Przez Miłosz Szkudlarski
      Uniwersytet Dar Al-Hekma jest prywatną uczelnią dla kobiet mieszczącą się w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej. Studia na uczelni finansowane są w całości przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego Arabii Saudyjskiej. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Jeśli kojarzycie Arabię Saudyjską z pewnym zacofaniem naukowym i technologicznym, to muszę Was jednak rozczarować. To doskonale rozwinięty kraj, gdzie kształcenie na kierunkach humanistycznych realizowane jest jedynie na kilku uczelniach, a limity przyjęć są bardzo niskie. Gwarantuje to elitarność i prestiż związany ze studiowaniem nauk społecznych i humanistycznych. Arabskie studia prawnicze (oparte na Koranie) przeznaczone są wyłącznie dla najzdolniejszych kandydatów... oraz tych, którzy wywodzą się z saudyjskiej rodziny królewskiej.

Dar Al-Hekma prowadzi studia na następujących kierunkach: bankowość i finanse, zarządzanie systemami informatycznymi, marketing i zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo, architektura, projektowanie ubrań, grafika, pedagogika specjalna.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Otrzymaliśmy kartkę z tematyką wykładów jednak nie zostały one nigdy przeprowadzone.
    • Przed rozpoczęciem zajęć, w październiku student powinien dostać sylabus do przedmiotu, gdzie powinny być omówione tematy zajęć oraz książki, które są obowiązkowe oraz pozycje nadobowiązkowe.  Przeważnie jest to 10 pozycji obowiązkowych, jednak egzamin dotyka tych tematów, które są wymagane w sylabusie. To znaczy, że nie trzeba jednoznacznie znać 10 książek na pamięć. W praktyce bywa dużo lepiej. Jednak fakt jest taki, że może wymagać 10 książek. 
    • Witam. Studiuję pedagogikę w jednym z większych miast w Polsce  i mam przedmiot "Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania".Z tego przedmiotu są ćwiczenia i egzamin w sesji. Zaliczenie ćwiczeń polega na przedstawieniu dwóch prezentacji .Najczęściej na wykładach mieliśmy ćwiczenia i tych wykładów nie było. Jeśli chodzi o egzamin to wykładowca wczoraj nam oświadczył ,że zrobi go z 10 różnych książek.Na liście są m.in. z genetyki medycznej czy też książki z anatomii.Generalnie pewna część tych książek jest przeznaczona dla studentów medycyny.Inne są niemalże niedostępne.Czy taka sytuacja jest dopuszczalna ? Jaki jest dopuszczalny zakres materiału na egzamin w sesji?Czy wykładowca może sobie o tak stwierdzić ,że zrobi egzamin z 10 książek ,które nawet nie są z mojego kierunku? Czy egzamin nie powinien być z tego co jest na wykładzie (choć u nas nie były one w ogóle prowadzone)?Studiuję na bardzo znanym uniwersytecie dziennie .Proszę o pomoc 
    • Na PRZ transport to nic innego jak kierunek dla ludzi którzy tylko na to się dostali i w poźniejszym czasie chcą się przenieś na inny kierunek, oraz dla osób które nie wiedziały co studiować. Tak przynajmniej wynika z "relacji" znajomych którzy tam studiują, lub studiowali. Ale jak ktoś ma pomyśł na siebie to nieważne jaki kierunek wybierze to znajdzie prace, takie jest moje zdanie, w mocnym uproszczeniu.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.