Skocz do zawartości
Łukasz

Dobre jedzenie w Poznaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Również jak osoby wyżej polecam restaurację MANEKIN, która znajduje się przy ulicy Kwiatowej.  W ofercie lokalu można znaleźć naleśniki przyrządzane na słodko jak i bardziej wytrawne. Oprócz naleśników są też inne dania i desery równie smaczne jak główna oferta lokalu. Tutaj jest dokładnie menu: http://manekin.pl/poznan,menu/ . Szkoda tylko, że tak dużo osób się tam przewija i nie można na spokojnie wypić piwa ze znajomymi. Ceny też nie zrujnują studenckiego portfelu a przygotowane porcje z pewnością zaspokoją żołądek zgłodniałego po wielu zajęciach studenta. Szczerze mówiąc to propozycje tych naleśników są dla mnie inspiracją do przygotowania podobnych samodzielnie w akademiku. Składniki aż tak dużo nie kosztują, a zawsze można zjeść  coś innego niż odgrzewane mrożonki czy dania w proszku.  Dobre są na zagryzkę przed imprezą. 

często stoją kolejki a nie można zarezerwować stolika przez telefon... fatalnie... ceny też nie takie niskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pyrabarze nie byłam, ale mnie zachęciliście - takie swojskie klimaty:)

Za to od siebie moge podsunąć bufet Literki z Kuferka (mieszczą się przy Uniwersytecie Medycznym, więc łatwo trafić) - ich FB: https://www.facebook.com/literkazkuferka - mają dobre naleśniki i kurczaka z gorgonzolą. Poza tym cenowo są ok i dla samego smaku podawanego jedzenia warto wpaść.

 

Fajne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od siebie moge podpowiedzieć w poznan.studia.net restaurację Nowa Motylarnia (na ul. Europejskiej) i Caffe Ryczka na Międzynarodowej - bardzo fajne, klimatyczne miejsca i co najwazniejsze z dobrym jedzeniem.

Plus też taki , że jak się ma kartę opencard to jeszcze w tych 2 miejscach można sie załapać na duże zniżki do rachunku. To tak działa, ze opłaca się kartę http://www.opencard.pl/ a potem ma 30-50% zniżek na jedzenie w całym kraju, więc do multi wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Express Marche w Atrium Starego Browaru.

 

Oczywiście wszystko zależy od tego, co dla kogo oznacza stwierdzenie "dobre jedzienie".

Dla mnie są to takie sprawy jak cena, jakość (świeżość, smak), wybór, szybkość podania.

Szukałam sporo czasu pasującego mi miejsca od kiedy zaczęłam studiować w poznan.studia.net.

W poprzednim Express Marche także jadałam ale obecnie jest drugi taki lokal po remoncie,

dokładnie w "starej części", tam gdzie inne restauracje, MC, Sphinx.

Chodzę właśnie tam, nie bez powodu ale mniejsza o szczegóły żeby się nie rozpisywać.

 

Mam 20% zniżki studenckiej i nie ukrywam, że to ma olbrzymie znaczenie.

W dodatku wybieram sobie sama dokładnie to co chcę, płacę za wagę produktów.

Wieczorem przed zamknięciem można też kupić wszystko za pół ceny z tego co zostało.

To świadczy też o tym, że wszystko codziennie jest świeże, a to duuuży plus :-)

No i sami wybieramy, czyli dieta jak się chce. Chyba tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję niedaleko Galerii Malta, więc na obiad ze znajomymi chodzimy właśnie tam. Podobnie jak aneczka93 wybieram Express Marche. Przede wszystkim za to, że widzę jak wygląda jedzenie i biorę ten najładniejszy kawałek, spory wybór również jest plusem. Jeśli mam ochotę na coś lekkiego to wybieram Forni Rossi , gdzie mają spory wybór sałatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.






×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.