Skocz do zawartości
franek12

EiA - AiR na PG i Matematyka Stosowana na PB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stoję przed wyborem studiów, moim planem na przyszłość jest praca jako osoba tworząca oprogramowanie wykorzystujące zjawiska fizyczne oraz matematyczne wspomaganie algorytmów komputerowych.

Na PB specjalizacja z matematyki stosowanej - metody obliczeniowe nowoczesnych technologii idelanie pasuje programem pod moje plany, za to na wydziale EiA na AiR - Politechnika Gdańska: widnieje taki plan studiów:

• projektant PCB
  • programista C, C++, Python
  • projektowanie i programowanie robotów
  • inżynier utrzymania ruchu
  • programista PLC
  • projektant instalacji elektrycznych

Który też pasuje pod moje plany. Teraz moje pytanie, która uczelnia lepiej i w pełni możliwości przekaże mi tą wiedzę, łącznie z praktyką?

Moje wyniki z tegorocznej matury to:

• Matematyka podstawa: 100%
  • Język Angielski podstawa: 92%
  • Język Polski podstawa: 60%
  • Matematyka rozszerzona: 60%
  • Angielski rozszerzony: 80%

Czy dostanę się na wyżej wymienione kierunki?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie bardzo trudno się dostać. Szczególnie na PG.  Trzeba by zdać rozszerzenie z matematyki na poziomie 75%. Jednak co roku jest inaczej. Poczytaj na forum bo tematy o tych kierunkach przewijają się codziennie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem właśnie progi punktowe dodane przez PG i jestem w pozytywnym szoku. Progi bardzo pospadały, na AiR aż o 20 punktów.

23 godziny temu, Łukasz napisał:

Będzie bardzo trudno się dostać. Szczególnie na PG.  Trzeba by zdać rozszerzenie z matematyki na poziomie 75%. Jednak co roku jest inaczej. Poczytaj na forum bo tematy o tych kierunkach przewijają się codziennie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwróć uwagę jak duży jest niż demograficzny. Coraz mniej maturzystów i to w ciągu kilku lat o 35% mniej. Do tego nie każdy chce iść na studia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez xdominika
      Dzień dobry. Właśnie skończyłam pierwszy rok ekonomii na WNE UW. Przede mną wybór kierunku. Do wyboru mam 5:
      -Informatyka i ekonometria 
      -Finanse i rachunkowość 
      -Ekonomia międzynarodowa 
      -Ekonomia przedsiębiorstwa 
      -Finanse publiczne i podatki 
      Idąc na studia myślałam o IiE, ponieważ słyszałam, że jest to najbardziej matematyczny kierunek z tych wszystkich, a właśnie na tym mi zależy. Nie lubię uczyć się na pamięć, matematykę bardzo lubię (wiem, że to nie będzie typowa matematyka, ale właśnie zależy mi na jak najbardziej matematycznym kierunku). Na pierwszym roku najbardziej lubiłam mikroekonomię i algebrę liniową, jednak analiza matematyczna i makroekonomia również były bardzo ok. Poszukuję opinii o tych wszystkich kierunkach, byłoby bardzo fajnie jeżeli ktoś studiował coś z tego i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Programy studiów przejrzałam, jednak nie potrafię do końca zdecydować czy dany przedmiot będzie mi się podobać, skoro go nie miałam. Ostatnio zaczęłam brać pod uwagę FiR, jednak słyszałam, że jest to dość nudne i dużo pamięciówek, na IiE trochę obawiam się tych przedmiotów informatycznych, ponieważ za informatyką za bardzo nie przepadałam, o innych kierunkach nie słyszałam żadnych opinii. Który jest najbardziej przyszłościowy, ciekawy, z dobrymi perspektywami pracy? 
    • Przez dawid1234
      Czy informatyka albo fizyka są wymagane? Czy bez tych przedmiotów jest sens składania papierów i tracić pieniądze na rekrutacyjne? 
      Z rozszerzonych przedmiotów zdawałem matmę (bardzo slaby wynik) i angielski(>50)
    • Przez Perokan
      Witam, 
      Jestem w trakcie analizowania kierunków studiów, gdyż chcę od października rozpocząć studia we Wrocławiu. Zastanawiam się nad dwoma kierunkami. Pierwszy to Gospodarka Przestrzenna, jako zamienna forma dla architektury, ponieważ niestety matura raczej nie da mi wystarczającej ilości punktów na Architekturę. Drugi to budownictwo. Obydwa kierunki planuję na PWr. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś studiujący, któryś z kierunków byłby mi w stanie opisać jak wyglądają kierynki "od środka" i jak mniej więcej sprawa wygląda z zatrudnieniem, po ukończeniu, bo z tego co się doczytałem to niestety GP przegrywa na tym polu i z architekturą, i z budownictwem. Jak wygląda procent zdawalności na budownictwie i czy faktycznie są to takie ciężkie studia do przejścia, bo z tego co widziałem jest jednym z najliczniejszych kieruków.
    • Przez Nina7
      Chce studiować 2 kierunki
      1-  będzie prawo niestacjonarne.  
      2 - co wybrać żeby połączyć to z prawem i dlaczego?  
    • Przez PolandPL_2019
      Witam, planuję pójść do liceum ogólnokształcącego. I mam mały dylemat.

Planuję pójść na administrację. Chciałbym pracować w urzędzie gminy w swojej miejscowości. Jednak nie mam pojęcia na jakie rozszerzone przedmioty powinienem iść. Czy ktoś mi pomoże? Nie wiem jakie przedmioty rozszerzać - wos, matematykę? Proszę bardzo o wsparcie, bo trudno mi się zorientować w tych wszystkich kierunkach.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Co uważasz o tych kwotach Stypendium Rektora, jakie są na Twojej uczelni? Uczelnia Medyczna. 30% studentów spośród uprawnionych 10% - Stypendium I kategorii w wysokości 910 złotych miesięcznie 70% studentów spośród uprawnionych 10% - Stypendium II kategorii w wysokości 700 złotych miesięcznie Czy różnica 210 złotych co miesiąc jest spora? Czy to niskie/wysokie kwoty? Na jakiej uczelni studiujesz i jak jest u Ciebie?      
    • A dlaczego nie? Fizyka na kierunkach technicznych jest mało istotnym zapychaczem. Jeśli dany kierunek ma przewidziane ćwiczenia z fizyki, to jedynym problemem może być to, że prowadzący np. używa już całek, których nie było jeszcze na matmie. Ostrzej zaczyna się dopiero na prowadzonych od podstaw przedmiotach, które niejako wywodzą się z fizyki (zaczynając od elektrotechniki). Oczywiście w tym przypadku łatwiej powinni mieć technicy, którzy przerabiali już co nieco w szkole, ale każdy zna poziom przeciętnego technikum
    • Po mat-inf da się iść na inżyniera? Bo ja nawet nie mam podstaw (w fizyce)  
    • Hmm... Ale właśnie taka prawda. Jesteś jeszcze młoda i Twoje plany w ciągu 4 lat ogólniaka mogą zmienić się kilka razy albo i więcej. Dlatego najbardziej rozsądnym wyborem jest rozszerzona matematyka jako przedmiot, który standardowo liczy się na wszystkie kierunki techniczne, ścisłe, przyrodnicze i ekonomiczne, a czasem także na medyczne, prawne i wiele innych. W ten sposób dajesz sobie największe możliwości wyboru i dobrze przygotowujesz się do studiów, bo na technicznych i ścisłych matematyka jest jedynym przedmiotem w kontynuacji. Całą resztę nauczają od podstaw. Pozostałe rozszerzenia dobierz sobie wg uznania - w rekrutacji będą mieć mniejsze znaczenie, jeśli w ogóle jakieś.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.