Skocz do zawartości
BeataK

Jakie szkolenia po studiach humanistycznych?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W czerwcu skończę studia i powoli zaczynam się zastanawiać nad rozpoczęciem kursu/szkolenia, który dawałby mi jakieś konkretne umiejętności. Studiowałam etnologię, nie mam też żadnego poważniejszego doświadczenia zawodowego, więc szanse na znalezienie sensownej pracy mam na tę chwilę niewielkie. Moje pytanie brzmi - czy jest sens, żebym brała udział w szkoleniach związanych z tak specyficzną (i zupełnie obcą dla nie) branżą, jak np. księgowość czy audyt wewnętrzny, czy też w Waszej ocenie są to szkolenia bardziej odpowiednie dla osób, które mają już doświadczenie zawodowej w podobnej branży? Czy ktoś ma jakieś przemyślenia na temat uczestnictwa w takich kursach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczynasz od złej strony. Najpierw pomysl co chcesz w życiu robić a później zobacz co jest wymagane. Szukanie kursów bo może coś się przyda jest bez sensu. Poza tym lepiej robić studia podyplomowe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli masz zainteresowania jednak bardziej humanistyczne? może spróbuj iść w stronę obsługi internetów :D fb, insta itp. pełno tego jest, a wydaje mi sie, że to fajna praca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez PiotrW87
      Cześć, jak chyba każdy :) zastanawiam się nad szkoleniami i kursami. Domyślam się, że wiele osób zjadło już zęby przy szukaniu idealnego szkolenia. Ja znalazłem kilka, ale jedno wydaje mi się naprawdę interesujące, dodatkowo ma świetne recenzje i opinie. Chodzi mi o kurs Masaż Tkanek Głębokich MTG. Czy ktoś osobiście korzystał z tego kursu? Chciałbym od razu zapisać się na kilka kursów z MTG dlatego zgłębiam temat. Z góry dzięki!
    • Przez Joanna
      Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT jest członkiem programu Cisco Networking Academy Program cisco.netacad.net, w ramach utworzonej przy uczelni Lokalnej Akademii CISCO kształcą się specjaliści ds. sieci komputerowych, nabierając umiejętności w obszarze działania i konfiguracji sieci komputerowych, konfiguracji i zarządzania routerami oraz switchami firmy CISCO.
      Obecnie trwa rekrutacja na nową edycję kursów CISCO na WIT!
      Program Akademii CISCO przy WSISiZ (tak jak każdej akademii CNAP czytaj więcej http://cisco.netacad.net ) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe (http://cisco.wsisiz.edu.pl ) oraz egzaminy są w języku angielskim (semestr I oraz II posiada także wersję polską). Zajęcia w naszej akademii odbywają się 3 razy w tygodniu i trwają 4h lekcyjne. W tej edycji w chwili obecnej przewidujemy utworzenie jednej grupy pierwszego poziomu (20 osobowej - termin to czwartki 17:00 N407).
      Koszt uczestnictwa w tej edycji to 400PLN/semestr.
      http://akademia.wit.edu.pl/kurs/akademia-cisco
      Osoby zainteresowane pierwszym semestrem zapraszamy do rekrutacji - osoby już zdecydowane zapraszam do zapisów gdyż decyduje kolejność zgłoszeń. Początek zajęć już w listopadzie.
      Zapisy i szersze informacje: http://akademia.wit.edu.pl/kurs/akademia-cisco

• Przez Centrum Medyczne CMP
      Kurs podstawowy PNF dla fizjoterapeutów w Centrum Medycznym CMP!

Kurs podstawowy PNF dla fizjoterapeutów to 100 godzin dydaktycznych, który składa się z dwóch części.

W pierwszej części omawiane są zagadnienia związane z filozofią, teoretyczne i praktyczne przedstawienie koncepcji oraz technik i wzorców ruchowych. Następnie analiza i facylitacja chodu w tym ćwiczenia z pacjentami - praca na macie.

W drugiej części zajęć instruktor przedstawi przykłady kliniczne oraz pracę z pacjentem, omawiając tym samym szczegółowo zagadnienia przedstawione w części pierwszej.

W trakcie szkolenia dla fizjoterapeutów PNF (Podstawowy ) realizowane są bloki tematyczne obejmujące zagadnienia takie jak:

Ocena pacjenta i budowa planu terapii zgodna z Międzynarodową Klasyfikacją Funkcjonowania (ICF)
          Analiza i terapia aktywności dnia codziennego obejmująca umiejętności zmiany pozycji, pracę na macie, terapię w siadzie.
          Terapię uszkodzeń nerwów obwodowych.
          Terapię zaburzeń w obrębie kończyn górnych i dolnych.
          Analizę i terapię zaburzeń chodu.
          Ocena i terapia mięśni mimicznych
          Ocena i terapia funkcji życiowych

Cena 2900 zł - najbliższy termin kursu - 20 maja!

Zapisz się już dziś! 22 737 5050 www.cmp.med.pl

• Przez Instytut regionalny
      Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji Katowickiej Kuźni Liderów. To bezpłatny projekt edukacyjny adresowany do studentów. Zapewniamy: zjazd integracyjny w Ustroniu, świetne szkolenia i konwersatoria z ekspertami. Pierwsze cztery edycje KKL ukończyło 87 studentów, a wszystkie nasze projekty liderskie - ponad 400 osób. Czas na Ciebie! Więcej informacji o projekcie, zasadach aplikacji oraz opinie absolwentów znajdziesz na witrynie: http://kuznialiderow.eu/27-ruszyla-rekrutacja-do-kkl-5
      Organizatorem projektu jest Instytut Regionalny w Katowicach. 
      Patronem Honorowym Projektu jest Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.
      Partnerem projektu jest Fundacja Rozwoju Inicjatyw Demokratycznych
    • Przez fryxii
      Witam,
      Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na udział w szkoleniach prowadzonych przez Europejskie Centrum Szkoleniowe.
      Wszystkie informacje oraz oferty zawarte są na stronie http://ecs21.pl.
      Serdecznie zapraszamy nauczycieli chcących rozszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Sprawa jest dość trudna. Teoretycznie musisz wyrównać różnice programowe.  Jak rozumiem studia są jednolite?  Możesz napisać prośbę do dziekana aby te różnice nadrobić na 7 semestrze, moim zdaniem warto udać się na dyżur do Dziekana i porozmawiać.
    • Cześć  Jestem w trakcie powtarzania 2 roku studiów, ale na szczęście udało mi się zdać egzamin z powtarzanego przedmiotu oraz zaliczyć wszystkie różnice programowe z 1 i 2 roku studiów. Jeśli chodzi o 3 rok studiów to też wszystkie przedmioty mam zaliczone, ale przez to że spadłam o rok niżej zmienił się tok studiów i zostały mi narzucone różnice programowe, które mam realizować w przyszłym roku akademickim. Rozmawiałam już w tej sprawie z dziekanatem, ale Pani w dziekanacie stwierdziła, że nie ma możliwości abym od semestru letniego zaczęła studia od 7 semestru (4 rok), tylko najpierw muszę zrealizować różnice programowe, czyli tak naprawdę kolejny rok jestem w plecy.  Moje pytanie brzmi czy ewentualnie mogę się z tym jeszcze udać do dziekana lub napisać jakieś podanie/wniosek w tej sprawie czy to już raczej nie ma sensu? 
    • Witajcie, postanowiłam odświeżyć trochę wątek. Autorze tematu, jak Ci poszło?   Jednocześnie chciałabym się poradzić. Maturę zdawałam w 2013 roku. Nie mam ukończonych żadnych studiów, jestem technikiem elektroradiologii, a chciałabym za jakieś 3 lata przeprowadzić się do Niemiec i zacząć tam farmację po niemiecku. Czas ten chcę poświecić na intensywną naukę języka niemieckiego. Na maturze zdawałam tylko matematykę i fizykę rozszerzoną. Do tego czasu zniknie opcja rekrutacji za czas oczekiwania, dlatego chciałabym spytać, czy ktoś orientuje się, czy zasady rekrutacji na farmacje są takie same, jak na medycynę?  Czy warto w tym czasie zrobić jakieś studia(np licencjat z pielęgniarstwa), żeby zacząć 2 stopień w Niemczech i łatwiej uzyskać miejsce na farmacji? Będę wdzięczna za każdą możliwą wskazówkę.
    • 1. Studia o wszystkim i niczym. Są to studia z zakresu trochę socjologii, trochę ekonomii, trochę zarządzania i PR.  2. Jak wyżej 3. Tak, mniej matmy  4.  Nie rozumiem pytania. Kierunek poważny jak każdy inny. Studia w dużej mierze są hobby i realizacja samego siebie.  5. Studia pracy nie dają. Teoretycznie możesz że zdobytymi umiejętnościami pracować w dziale marketingu każdej firmy. 6. Nie 7. Prawie każdy kierunek jest dobry jako niestacjonarny.        
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.