Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam innych pytań na podobny temat, no ale każdy człowiek jest inny, więc pozwolę sobię sama zadać takie pytanie :)

Otóż sprawa ma się następująco - zrezygnowałam z matury rozszerzonej z matmy z powodu problemów osobistych, i nie pozwolono mi wziąć rozszerzenia z infy, gdyż liceum zdecydowało się, że jednak go nie będzie (do dziś mam im to za złe - ale ja też mam sporą w tym winę. Mogłabym przecież sama się uczyć.. Teraz już za późno). 

Maturę rozszerzoną zdaję z angielskiego - zapowiada się 95%-100% - a z reszty przedmiotów (obowiązkowych) 90%-100%. No i się wkopałam, bo to ogranicza mój wybór, jeśli chodzi o uczelnie - chyba, że jakimś cudem obniżyliby znacznie próg na PG.

Przechodząc do rzeczy: jaka opcja w Trójmieście będzie najlepsza, jeżeli chcę skupić się na praktyce, raczej niż na teorii(pomijając teorię "konieczną")?

-UG

-PG (jeżeli w ogóle się dostanę..)

-PJATK Gdańsk (raczej zaoczne)

-Akademia Morska 

Nawiasem mówiąc - widziałam mieszane opinie o PJATK, jednak chciałabym podkreślić, że jestem skora to pracy, i studiów olewać nie zamierzam. Dodatkowo - dojeżdzanie dla mnie codziennie to spory kłopot, więc akademik zdecydowanie wchodzi w grę (wyjątkiem jest PJATK na zaocznych)

Chyba, że macie inne propozycje? Jestem skłonna do studiów w Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu, Olsztynie i Szczecinie, jednak zdecydowanie preferowałabym Trójmiasto.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam, jeżeli zapomniałam coś sprecyzować. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez matury rozszerzonej trudno będzie się dostać do Torunia czy Poznania. Bydgoszcz może się udać. Jednak moim zdaniem albo studia niestacjonarne albo uczelnie prywatne a tych jest a Trójmieście sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :)! Jeżeli to nie kłopot, wie pan może jakie są opinie o PJATK w Gdańsku (informatyka)? Szukałam, ale nie znalazłam dobrych wyników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobra uczelnia specjalizująca się w naukach informatycznych 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez gorgonek
      Cześć! 

Mam pewien problem i nie bardzo wiem, kto przechodził coś podobnego. Otóż... Ukończyłem studia 4-letnie inżynierskie na kierunku Informatyki, jednak w jej trakcie zafascynowała mnie jedna dziedzina matematyki, która przewinęła się w czasie trwania toku studiów (matematyka dyskretna). Co ciekawe i śmieszne... Jestem humanistą, który tylko męczył się na tym kierunku. Fakt... Coś potrafię zaprogramować, jednak to są tak słabe podstawy, że raczej wstyd się przyznać. A co jeszcze śmieszniejsze... Na obronie zdawałem temat z dziedziny matematyki dyskretnej, zamiast typowego zadania informatycznego na pracę dyplomową. Dostałem również propozycję podczas obrony o możliwości bycia wykładowcą z matematyki, jednak warunkiem jest ukończenie studiów magisterskich.
      Problem polega na tym, że kolejne studia (magisterskie) są o tyle bardziej skomplikowane na kierunku Informatyki, że nie byłoby szans na chociażby utrzymanie się tam, a jestem raczej z osób ambitnych, które ciągle chcą podnosić poprzeczkę. Myślałem, żeby podjąć jakieś studia związane z pedagogiką, żeby móc wykładać na uczelni... Myślałem również o ekonomii, jednak podejrzewam, że trzeba byłoby zaliczać egzaminy z pierwszego stopnia studiów. Więc... To może być ślepa uliczka, bo nie bardzo wiem, co dalej można studiować. Czuję się bardzo dobrze tłumacząc pewne zagadnienia z matmy każdej osobie... Jednak przy problemie wyboru studiów pojawia się kolejny problem/atut.
      Promotor zaproponował napisanie wspólnego artykułu do czasopisma ogólnoświatowego, ponieważ w pracy inżynierskiej są autorskie i nieznane dotąd wyprowadzone wzory, które w jakiś sposób mogłyby rzucić nowe światło na pewne aspekty z dziedziny matmy. Pytając mnie o dalsze plany... Nie wiem, co można odpowiedzieć. Nawet człowiek ambitny czasem ma taki duży problem, że samodzielnie nie można go rozwiązać. Stąd prośba do Was, Czytelnicy. Co możecie mi polecić? Studiować na siłę kolejny stopień informatyki 4 lata? Wynaleźć na innej uczelni pedagogikę i studiować 3.5 roku? Czy też jeszcze bardziej drążyć temat obronionej pracy i skupić się na artykule z promotorem? Wiadomo, wszystko obraca się wokół pieniędzy, a nie chciałbym popełnić tego samego błędu przy wyborze drugiego stopnia studiów. :/ Fakultatywnie, nie wiem, jakiej pracy szukać, nie znając nawet predyspozycji. 

Byłbym zobowiązany za wszelkie podpowiedzi z Waszej strony!

Pozdrawiam!
    • Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez pawel81036
      Witam! Mam pewien problem, albowiem zależało mi na dostaniu się na analitykę gospodarczą na Politechnice Gdańskiej. Według zeszłorocznych progów powinienem przejść (115pkt,a próg minimalny przekraczał nieco 112pkt) natomiast po wczorajszych wynikach jestem wstępnie nieprzyjęty (120 miejsce a dostaje się 55 osób). Według wytycznych mam czekać do 28 lipca na decyzję, aczkolwiek z tego co wiem tamtego dnia są już ostateczne listy przyjętych. Czy mogę mieć jakiekolwiek nadzieje na ten kierunek, czy już całkowicie mogę pogodzić się z sytuacją i iść na inne studia na które się dostałem, lecz nie chciałem na nie iść aż tak bardzo jak PG. Pozdrawiam :)
    • Przez jstones99
      Cześć. Szukam osób które są/były na kierunku Informatyka i ekonometria na studiach magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby poradzić sobie na tym kierunku? Czy po stricte ekonomicznych studiach licencjackich, bez umiejętności programowania, będą duże kłopoty z adaptacją i ich ukończeniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Mkaczmarski0&
      Cześć, jak powszechnie wiadomo matura z matematyki rozszerzonej 2021 do najłatwiejszych nie należała, spodziewam się około 50% z matematyki rozszerzonej i 100% z podstawy, ogólne wyniki pewnie będą słabe ale czy z takim wynikiem mam szanse na kierunki z wydziału Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Inne studia magisterskie? Studia II stopnia mają być rozwinięciem wiedzy ze studiów I stopnia. Inne to możesz wybrać studia podyplomowe. To co wybierzesz jest bardzo indywidualne - zależy od Twoich preferencji. Skoro nie chcesz pracować w logistyce to po co się męczyć.
    • A co to ma do działu przedstaw się? Nazywa się Pani planet akademicki. Proszę pisać w odpowiednich działach.
    • Poczytałam o wszystkich kierunkach włącznie z logistyką. Z wszystkich kierunków, które wymieniłam najbardziej ciągnie mnie do budownictwa. Zniechęcają mnie niestety zarobki i słowa pracujących w branży cytuję: "praca bez przyszłości, wieszanie psów na inżynierach, kobiety nie nadają się na budowę". Jestem osobą, która nie lubi pracy za biurkiem, gdy byłam mała często rysowałam budynki, pokoje, projektowałam itp. nie mam nikogo w rodzinie w tej branży  Inżynieria środków transportu wydaję się też ciekawa, ponieważ wiąże co prawda ze sobą logistykę ale uczy także o budowie środków transportu tj. kolej (co wydaje się bardzo interesujące). Interesuje się podstawami programowania tj. HTML, CSS, które opanowałam dość dobrze, jednak na informatykę się nie dostanę i już za późno :/  Wybranie filologii tureckiej, rosyjskiej również wydaję się okej. Boję się, że znów popełnię błąd. Może lepiej zostać na logistyce, w końcu ponoć jest to dość przyszłościowe i za 2,5 roku wybrać inne studia magisterskie?
    • Skąd w tak młodych osobach słowo "witam", wita gospodarz swoich gości. Jak wiadomo, gospodarzem nie jesteś. A jesteś na rozszerzonym polskim. Po prostu nie wypada.  Profil liceum w większości nie wymusza tego co zdajesz na maturze. Zdaj rozszerzenie z matematyki i masz po problemie. Nic innego ze szkoły średniej Ci się specjalnie nie przyda.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.