Skocz do zawartości
Łukasz

Zmiany w maturze od 2015!

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2015 roku uczniowie klas szóstych oraz maturzyści będą egzaminowani w nowej formule. Maturzyści nie będą już przygotowywali prezentacji, która zostanie zastąpiona zestawem pytań, na które uczeń będzie musiał odpowiedzieć w trakcie egzaminu.

Więcej na:

http://www.edukacja.net/matura/77-matura-2013/1683--matura-od-2015-inaczej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To fakt, że prezentacja z polskiego poszła trochę w złym kierunku. Zamiast kreatywności maturzyści wykazują się sprytem i świetną pamięcią: piszą (w najlepszym razie) według schematu lub kupują prezentację i uczą sie jej bezrefleksyjnie na pamięć. Ciekawe, jak teraz to będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jednej strony ta prezentacja ma wiele wad ale z drugiej nie jest taka zła. Ja miło wspominam swoją maturę ustną chociaż nerwów było co nie miara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matura ustna z polskiego to totalny bezsens. To dla statystyk w razie trudniejszej matury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość maturzystów kupuje gotowe prezentacje, więc dla mnie jest to bezsensu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale opracowanie pytań też można kupić, więc na jedno wychodzi. Dla mnie była lepsza matura z prezentacją- mogłam wybrać taki temat jaki najbardziej mi odpowiadł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale jak kupić opracowanie pytań? Tzn. że będzie lista 300 pytań? to jeśli ktoś kupi ich opracowanie to będzie musiał się nauczyć tego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to im dowalili na tej maturze :D Ale niech się męczą bo za dużo osób jest na studiach które się nie nadają do studiowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezentacja była w porządku, bo przygotowywała przed wystapieniem publicznym, na przykład, przed późniejszą obroną... Chodzi mi o zmierzenie się z własnym lękiem itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O proszę! Po raz pierwszy słyszę o tych zmianach :) . Egzamin maturalny dawno za mną, to i uwagi temu nie poświęcam :P . Z jednej strony wygląda to bardzo obiecująco. Teoretycznie maturzyści mogą być lepiej przygotowani do studiów, a później pracy. Ale... No właśnie - z drugiej strony to może zupełnie inaczej wyglądać w praktyce. Wielu młodych niemalże do samych deklaracji nie wie, jaki przedmiot dodatkowy wybrać. Znam to z autopsji B). Zresztą tak samo miałam z wyborem kierunku studiów. Chwała tym, którzy już od gimnazjum wiedzą, czego chcą się dalej uczyć - nieznane są im te stresujące wybory na ostatnią chwilę. ;) A jeśli chodzi o ustną z j. polskiego, to nie żałuję, że za mojej matury musiałam przygotować prezentację. Byłam uczciwa, sama opracowałam wybrany temat i nie wykułam się tego na pamięć. Byłam za to strasznie zestresowana i nie chciałabym w takim stanie odpowiadać na wylosowane pytanie po kwadransie przygotowania. Mam więc mieszane odczucia co do tych zmian.

Ed.:

Najlepszym, co uczynią, będzie odejście od "klucza". To była naprawdę pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam za to strasznie zestresowana i nie chciałabym w takim stanie odpowiadać na wylosowane pytanie po kwadransie przygotowania. Mam więc mieszane odczucia co do tych zmian.

Stres jest potrzebny, a jak nie lubisz być "stawiana pod ścianą" prezentując coś publicznie, to im więcej ćwiczysz, tym mniej się za kolejnym razem stresujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już widzę miny maturzystów na maturze ustnej z polskiego gdy trzeba będzie odpowiedzieć na jakies pytania :) Te pytania pewnie i tak będą z jakiejś puli która będzie ogólnodostepna w sieci albo w ksiażkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez mlodystudent00
      Witam,
      Jestem tegorocznym maturzystom i właśnie staje przed wyborem studiów (najlepiej dziennych). Mianowicie interesuje mnie kierunek Logistyka, gdyż chodziłem do technikum o profilu logistycznym więc jestem już stricte podporządkowany temu kierunkowi. Czy z takimi wynikami mogę składać papiery na większość uczelni?
      Matematyka (podstawa) - 70%
      Język polski (podstawa) - 66%
      Język angielski (podstawa) - 68%
      No i tutaj trochę gorzej z tymi rozszerzeniami 
      Geografia (rozszerzenie) - 17%
      Angielski (rozszerzenie) - 44%

Czy jako iż jestem osobą która preferuje bardziej teorie niż zadania matematyczne, powinienem wybrać uniwersytet niż politechnike?
      Bardzo proszę o odpowiedź.
      Pozdrawiam.
    • Przez nszyler@interia.pl
      Cześć zdawałem maturę rok temu ale zdałem bardzo słabo bo angielski 34%, matematyka 44%, polski 56% i geografia 23% Geografie w tym roku zamierzałem poprawiać i chodź nauka mi idzie dobrze to nie umiem wbić się w klucz i naprawdę słabo idą mi arkusze. Przewiduje max 40%, chodź liczę na więcej, jednak nie nastawiam się na zbyt wiele. Myślałem o studiach na kierunku gospodarka przestrzenna. Na niektórych uczelniach jest to oblegany kierunek, na innych nie. Czy powinienem wydawać pieniądze na rekrutacje na topowe uczelnie czy z góry sobie je darować? Na jakie uczelnie jest najmniejszy próg żeby mieć szansę dostania się na studia? I czy w ogóle jest sens aplikowania na jakiekolwiek studia bo nie wiem czy z tak słabo zdaną maturą mam szansę gdziekolwiek się dostać?
    • Przez Studia548
      Witam, myślicie ze mam małe czy duże szanse, aby dostac się na Informatyke stosowana i systemy pomiarowe na UWr mając ok.50/60 punktów? (Rozszerzenie mam z matematyki)
    • Przez AgataKudlata
      Witam serdecznie 
      Dwa lata temu pisałam maturę,ale w tym roku postanowiłam, że napiszę dodatkowo mature z historii sztuki i moje pytanie brzmi jak przenieść się ze szkoły macierzystej(w której zdawałam maturę) do innej szkoły, bliżej mnie? Dzieli mnie jakieś 300km i nie opłaca mi się wracać tylko na maturę. Jakie dokumenty są potrzebne? Czy mogę sama wybrać sobie szkole w jakiej będę pisała maturę?
      Pozdrawiam
    • Przez Malwinka1289
      Witam. Na maturze zamierzam zdawać polski, matematyki i angielski na podstawie oraz historie i angielski na rozszerzeniu. Czy mam szanse dostać się na prawo na Uniwersytecie Warszawskim?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na każdym cywilnym pilotażu musisz najpierw zrobić licencję we własnym zakresie. Za darmo szkolą się tylko podchorążowie w Dęblinie na późniejsze potrzeby wojska, ale na studia wojskowe trudno się dostać plus trzeba odpracować co najmniej 2-krotność okresu nauki, a wojskowe uprawnienia nie liczą się w cywilu i vice versa.    Inna sprawa, że do latania analogicznie jak np. do pływania, potrzeba tylko stosownych uprawnień, a żadne wykształcenie nie jest wymagane. Studia robi się zwykle po to, aby mieć jakieś zabezpieczenie na wypadek powrotu do "osiadłego" trybu życia. Nie kierunek, a specjalność na LiK lub MiBM.
    • Cześć, przychodzę z do Was z pytaniem co do wyboru studiów i moich szans. Planuje iść na kierunek pilotaż. Jak na razie rozpatrywałem 3 uczelnie - LAW Deblin, Politechnika poznańska oraz Politechnika Rzeszowska. Czy ktoś był na tych uczelniach bądź studiuje i mógłby się wypowiedzieć? Głównie mi chodzi o progi czy trudno jest się dostać szczególnie do Dęblina (z tego co widziałem to jest tylko 27 miejsc). Rzeszów najmniej mnie zachęca przez to, że jest wymagana licencja PPL we własnym zakresie (koszt 30 000zł, na pozostałych dwóch wysztko zaczyna się od 0). Czy brać jecsze pod uwagę inne uczelnie z tym kierunkiem niż te 3 o ile takie są? Uczniem jestem przeciętnym/dobrym. Na maturze zdaje rozszerzoną matematykę, informatykę (jestem w technikum informatycznym i na wszelki wypadek nie dostania sie na te uczelnie planuje informatyke na WAT) i możliwe, że rozszerzony angielski. Myślę, że jakbym się przyłożył to z matematyki i informatyki mniej wiecej 60-70%. Najbardziej mi zależy na Dęblinie. Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki
    • Że względu na renomę SGH i Łazarski. 
    • Cześć,     Chciałabym iść na studia podyplomowe z windykacji. Mam do wyboru kilka uczelni: - Główna Szkoła Handlowa w Warszawie, - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (Centrum Kształcenia Zawodowego), - Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (Centrum Kształcenia Zawodowego),   Która z nich jest warta uwagi i dlaczego? Każda wskazówka jest cenna Za każdą odpowiedź z góry dziękuję 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.