Skocz do zawartości
Marcin531

Informatyka AGH

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Planuję rozpoczęcie drugiego kierunku związanego z informatyką, jednak nie wiem, który wydział na AGH wybrać. Rozważam WGGiOŚ i WIMiP, jednak jeśli polecacie inny chętnie poczytam opinii. Na WGGiOŚu dużo ocen miałbym (teoretycznie) przepisanych. Co możecie mi powiedzieć o tych dwóch wydziałach? Ciężko się utrzymać? Czy potrzeba już na wejście znać któryś z języków programowania? 
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie czytacie forum? Było wiele razy wystarczy użyć funkcji szukaj. Wybór między dwoma wydziałami zależy od profilu kształcenie. To od a Ciebie zależy w jakie specjalności chcesz isc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

było w kontekście wyboru jako pierwszy kierunek, nie jako drugi :) Czy WGGiOŚ czy WIMiP byłby dla mnie lepszy jeśli studiuję inżynierię naftową? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To naprawdę kwestia tylko tego jak widzisz swoją przyszłość i gdzie chcesz pracować w przyszłości.  W jakiej branży? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naftowej! 

Tylko ze wzgledu na kryzys i duzo czasu wolnego na kierunku postanowiłem poszerzyć kwalifikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz dużo czasu wolnego to zdecydowanie polecam iść do pracy. Zdobędziesz doświadczenie które jest tak bardzo potrzebne żeby znaleźć dobrą pracę po studiach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również zgadzam się ze znalezieniem pracy.. Doświadczenie jest bardzo ważnym elementem. A jeśli chcesz drugi kierunek to zastanów się nad zaocznej formie. Ja właśnie skończyłam inż z informatyki i od ponad roku pracuje i zaczełam studia magisterskie zaocznie z ekonomii.

Powiem że cała wiedza na studiach przez 3.5 roku nie było niczym przy 1 dniu pracy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc, ale branża naftowa przeżywa obecnie kryzys, po pierwszym roku trudno coś znaleźć, ale będę szukał. A drugiego kierunku to aż szkoda nie zacząć z nadmiaru wolnego czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież nie musisz szukać w Polsce pracy. Cały czas szukają ludzi do pracy na Bliskim Wschodzie w sektorze Oil&Gas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam raczej potrzebne jest już doświadczenie, którego nie mam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Fiszu
      Pytanie jak w tytule.

Zdawałem matury rozszerzone z matematyki, informatyki, fizyki i j.ang. Wyniki dopiero 11 sierpnia.
      Znam C++, front-end, web design, podstawy Pythona.

Najchętniej poszedłbym na informatykę na PG. Słyszałem, że kierunek automatyka, cybernetyka i robotyka na tej samej uczelni również jest bardzo dobry, około-informatyczny.
      Nie mam pojęcia, czy informatyka na UG jest warta rozważenia.

Najbardziej interesuje mnie Trójmiasto, ale i tak będę musiał wynajmować / mieszkać w akademiku (mieszkam ~70km od Gdańska). Mam też dalszą rodzinę w Rzeszowie, u której mógłbym mieszkać w czasie studiów, gdybym zdecydował się na to miasto.

Proszę o wszelkie rady w temacie.

• Przez KieMooN
      Tak. Wiem, że takich tematów jest milion lecz nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania po swojemu!
      A więc tak. Matura poszła słabo. Jedynie gdzie publicznie mam jakieś szansę dostać się na publiczne to SGGW *powtarzam są szanse*. 
      Zakładałem taki scenariusz, dlatego myślałem również o studiach prywatnych. PJATK, WIT, WWSI itp.  A może coś innego?
      Chciałbym, żeby uczelnia nakreśliła mi odpowiedni kierunek nauki, liczę się z tym, że poziom raczej wszędzie jest wysoki (?)
      Czy są tu takie osoby, które rzetelnie mogą napisać coś co mnie nakłoni do wyboru jednych z tych uczelni? Tak, patrzyłem koszta.
      Również, jeśli są tu studenci/absolwenci to też proszę o opinie nt. tychże uczelni.

• Przez Studia548
      Witam, jak dostaliście się na Uniwersytet Wrocławski lub na Politechnikę Wrocławska na kierunek informatyka to ile mieliście punktów? Czy mam szanse jak zdaje tylko 1 przedmiot rozszerzony ? 
    • Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?
    • Przez Antek37
      Dzień dobry!
           Na wstępie-jestem w liceum na profilu mat-fiz-inf. W pierwszym roku mieliśmy informatykę z dobrym nauczycielem, dzięki któremu informatyka  zainteresowała mnie. Jednak nauczyciel ten przeszedł na roczny urlop, przez co do końca liceum miałem innego nauczyciela, który kompletnie nie znał się na przedmiocie, którego miał nas nauczyć. Nauczycielka fizyki również nie potrafiła uczyć, niemniej jednak nauczyciel matematyki znał się na rzeczy.
           W tym roku piszę maturę z rozszerzonego angielskiego i rozszerzonej matematyki.I choć lubię matematykę, wiem, że nie osiągnę z niej wystarczająco wysokiego poziomu na maturze,żeby dostać się na wybraną uczelnię. Głównym powodem jest to,że nie mam głowy do figur geometrycznych, a tym bardziej do brył. Nie widzę zależności, bez których nie można rozwiązać danego zadania, przez co tracę cenne punkty.
            Z racji tego posprawdzałem wszystkie interesujące mnie uczelnie (Uj,UMK,PKr,Politechnika Śląska) i zauważyłem,że informatyka liczy się tam jako główny przedmiot w rekrutacji. Zastanawiam się więc czy nie podchodzić do matury z informatyki za rok.
            Chciałbym zapytać Was o kilka rzeczy:
      -czy przez ten rok, solidnie pracując i chodząc na korki z informatyki jestem w stanie bardzo dobrze napisać z niej maturę?
      -czy matematyki, takiej jak na studiach informatycznych , dam radę sam się nauczyć lub na korkach, również w trakcie tego roku?*
      *czytałem różne wątki na tym forum.Wiem,że potrafienie policzenia czegoś nie zawsze musi znaczyć,że coś się rozumie. Chodzi mi o naukę na takim poziomie,żeby mnie nie wyrzucili z pierwszego roku studiów,a nie żebym został najlepszym studentem roku
      -czy matematyka ta w dużym stopniu bazuje na zdolnych do wyuczenia schematach?
      -czy jest w niej geometria przestrzenna i płaska?
      PS.Nie chcę iść na studia wyspecjalizowane w programowaniu np. gier, gdzie bez fizyki i zaawansowanej matematyki ciężko o napisanie kodu odpowiadającego za działanie naturalnych fizycznych zjawisk.Bardziej interesuje mnie pisanie aplikacji lub zarządzanie bazami danych.

Prośba do administratora-jeżeli napisałem ten post w złym wątku, to proszę o przeniesienie go do właściwego.Z góry przepraszam,jestem tu nowy i jeszcze nie znam się "na rzeczy"

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Jeśli psychologia to tylko kierunek psychologia studia jednolite mgr. Wszystkie podróbki tego kierunku omijaj szerokim łukiem. 
    • Hej.  Studiuję obecnie finanse i rachunkowość. Jestem po pierwszym roku. Jednak dręczy mnie myśl o zmianie studiów.  Szczerze mówiąc ten kierunek wybrałam już po napisaniu matury, na szybko. Stwierdziłam, że kasa z tego będzie I księgowe są potrzebne. Studia niekiedy są dla mnie ciekawe, ale czuję, że to nie to.  Od zawsze marzyła mi się psychologia. Nie poszłam na nią sama nie wiem czemu. Po prostu stwierdziłam, że finanse są bardziej opłacalne. Ale jednak chciałabym spróbować.  Niestety, ale w grę wchodzą jedynie studia niestacjonarne, bo muszę się sama utrzymywać. Też mój zasięg ogranicza się do Torunia.  Psychologia na umk odpada, bo jest tylko stacjonarna Za to znalazłam kierunek komunikacja i psychologia w biznesie. Wiem, że to nie to samo co zwykła psychologia,nawet bardzo nie to samo, ale ten kierunek ociera się nieco o psychologię i do tego ma przedmioty ekonomiczne, które są dla mnie interesujące. Też myślałam nad wsb, bo oni oferują psychologię niestacjonarna, ale sama nie wiem co myśleć o tej szkole trochę dręczy mnie myśl że jak niepubliczna to znaczy gorsza. Co mi poradzicie? 
    • MiBM nigdy nie była w czołówce najpopularniejszych kierunków technicznych, więc oprócz MEL PW nie należy spodziewać się wygórowanych progów. Tym bardziej na zaocznych, gdzie jeśli nie ma odgórnego minimum, to z reguły biorą każdego z jakkolwiek zdaną maturą. Utrzymanie się to już oczywiście zupełnie inna sprawa. Na południu kraju masz jeszcze dobrą Politechnikę Śląską, więc ogólnie jest w czym wybierać.
    • Witam, Próbuję się dostać na prawo na UW lecz mam problem z rekrutacją. Na maturze zdawałem j. polski(podstawa i rozszerzenie),j. angielski (podstawa i rozszerzenie),historie rozszerzoną oraz matematykę podstawową gdy próbuje się zapisać wyskakuje mi błąd zamieszczony w załączniku. Pisałem już w tej sprawie do uczelni ale dostałem tylko odniesienie do postępowania rekrutacyjnego w którym nie ma nic o moim problemie.Nie wiem co mogę zrobić by udało mi się zapisać, w drugim załączniku podałem tabele z wymaganiami. Czy może to być spowodowane tym ,że nie zdawałem kolejnego przedmiotu, który mogę podać przy wynikach?. Proszę o pomoc w tej sprawię. Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.