Skocz do zawartości
Gracjan Bożykowski

Nauka na wlasna reke przez 3 lata liceum?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem uczniem liceum 1 klasy, chciałbym w przyszłości zdawać maturę z informatyki lecz nie jest to możliwe żeby się na to rozszerzenie przenieść z powodu braku miejsc.

A wiec moje pytanie, w jaki sposób mogę się do matury przygotować w te 3 lata samodzielnie? chciałbym dodać ze zmiana szkoły nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, to bardziej forum o wyborze studiów ale faktycznie też trochę o maturze. Więcej o niej piszemy na edukacja.net

Moim zdaniem należy wciąż korepetycje od osoby która studiuje informatykę i taka maturę zdawała lub od nauczyciela. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim ogarnij sobie jakiś język programowania, poza tym korki typowo pod maturę. Nie musi być milion godzin, wystarczy, że ktoś Ci powie, czego się uczyć i coś podpowie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, musi Cię na kierować, reszte zrobisz sam

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez jabbeck
      po studiach i zdobyciu doświadczenia w polsce marzy mi się wyjazd do norwegi lub szwecji
      rozważam studiowanie informatyki na ue lub finansów i rachunkwości
      który z tych kierunków jest bardziej mobilny, i pozwoliłby mi znaleźć zatrudnienie w owych krajach, oczywiście po nauce języka
    • Przez DragoGame
      Jak wygląda nauka na AWL na studiach cywilnych? 
    • Przez itsme
      Cześć, mam do wyboru studia na politechnice Łódzkiej na informatyce stosowanej i na politechnice Warszawskiej na telekomunikacji. Którą opcję wybrać? Miałem plan zostać programistą i wpadłem na pomysł, żeby pójść na telekomunikację i przy okazji dokształcać się z programowania, a na kierunku ono jest tylko, że w mniejszej ilości. Takim sposobem skończyłbym studia mając zawód w telekomunikacji i jako programista, więc gdy nie wyjdzie w jednym byłbym w drugim. PW ma wyższy poziom i nawet gdyby telekomunikacja mi się nie spodobała to bym się przeniósł na infę w obrębie tego wydziału. Bardziej wolałbym infę na PW, ale nie starczy punktów... Trochę boję się, że na PŁ trochę się zmarnuje. Co o tym myślicie?
    • Przez Tymeeek532
      Dzień dobry
      Z góry przepraszam jeśli coś pomyliłem, ale jestem tutaj pierwszy raz i mam drobne pytanie. Aktualnie mierzę się z wyborem studiów między innymi padło na teleinformatykę na agh. Nie ukrywam, że zawsze interesowała mnie właśnie taka tematyka, sprawdzałem syllabus studiów i myślę, że nie będę się nudził jednak jestem po mat-fiz liceum i praktycznie o informatyce tzn. programowaniu i tym podobnych pojęcia nie mam, samemu ciężko mi było się za to zabrać a lekcje informatyki w moim przypadku wyglądały bardzo różnie. Chciałbym zapytać czy bez znajomości informatyki byłbym w stanie poradzić sobie na tych studiach, czy będzie wymagana ode mnie już na starcie duża wiedza z zakresu informatyki? Może lepiej wybrać coś „bardziej technicznego” jak elektronika czy energetyka?
      Pozdrawiam o dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Mampytanie
      Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i mam zamiar studiować FiR na UŁ.
      Czy z niżej podanymi wynikami mam szansę się tam dostać?
      Ang roz: 90%
      Geo roz: 60%
      Matematyka podstawowa : 80%
      Jeżeli dobrze zrozumiałem zasady rekrutacji to mam ok. 580 pkt. Za odp z góry dziękuję.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie jest to legalne. Jest to kradzież.
    • Hej, nigdzie nie mogłem znaleźć aktualnych informacji na ten temat, a nie wiem czy dalej to wygląda tak samo. Chodzi mi o zapisanie się na studia "dla legitymacji", czy  w takiej sytuacji utrzymuje status studenta przez cały semestr, jeśli nie będę chodził na zajęcia? Czy jeśli zostanę wykreślony z listy studentów z powodu niezdania egzaminów lub nieobecności, nie będzie w przyszłości problemu z przyjęciem mnie na tą lub inną uczelnie oraz czy są jakieś konsekwencje prawne takiego wpisu na studia "dla legitymacji"? Wyczytałem, że jest to "legalne" i nie powinno być problemu z przyszłymi studiami, ale wolę się upewnić
    • Zależy Ci na dobrze napisanym tekście? Nie masz głowy do ortografii ani interpunkcji albo szkoda Ci czasu na przeglądanie słowników? Zasady poprawnej polszczyzny to Twoja zmora? Napisz do mnie! Chętnie pomogę Ci w uporządkowaniu treści pracy dyplomowej/zaliczeniowej czy innego rodzaju tekstu. Dzięki temu będą one poprawne, bardziej komunikatywne i zyskają uznanie czytelników. :-) Sprawdzę też i uporządkuję przypisy i bibliografię oraz zadbam o formatowanie tekstu. Cena do uzgodnienia. Proponuję bezpłatną próbkę redakcji/korekty fragmentu tekstu, która pozwoli ocenić zakres pracy, koszt usługi i termin jej wykonania. Ogłoszenie nie dotyczy pisania prac.
    • @_niktważny_, to pytanie do komisji rekrutacyjnej. która oceni zgodność programową ich studiów z kończonymi przez Ciebie. ZIP na politechnikach prowadzą na ogół wydziały mechaniczne, a na uczelniach przyrodniczych/rolniczych nie ma takich wydziałów, więc pomimo zbieżnej nazwy kierunku, programy w pewnym stopniu różnią się od siebie.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.