Skocz do zawartości
Patryk98

Kierunek studiów i doradztwo zawodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem maila do osoby z Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu, ale przy drugiej wiadomości nie dostałem odpowiedzi. Może macie jakiś sprawdzony adres do, którego mógłbym zwrócić się z pomocą? Może wy udzielicie też odpowiedzi na moje pytania? 

Zastanawiam się nad wyborem studiów. Swoją przyszłość chciałbym związać z logistyką lub z PR,HR i zawodami związanymi z ekonomią. Jednak, wciąż nie wiem co byłoby lepszym wyborem.

1) Jeśli chodzi o logistykę dowiedziałem się, że jest ona poszukiwana rynku pracy. Więc nie powinno być trudności w znalezieniu, przy odpowiednim zaangażowaniu, dobrej pracy? Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami o tym zawodzie i ewentualnych praktykach podczas studiów. Zastanawia mnie jednak fakt, że na ten zawód wciąż występuje deficyt, skoro co roku przybywa tak wielu logistyków z średnim wykształceniem, kończących technika. Czy są oni dużo mniej atrakcyjni na rynku pracy w porównaniu z absolwentami szkół wyższych? Porównując specjalistę ds. logistyki ze specjalistą ds. Public Relations na stronie wynagrodzenia.pl zauważyłem że średnia zarobków jest podobna. Jednak dużo więcej osób brało udział w badaniu zawodu specjalisty ds. logistyki. Czy to świadczy o potencjalnej ilości miejsc pracy? Myślę, również że kończąc logistykę, mógłbym ewentualnie pracować w zawodach związanych z PR. Jednak kończąc Komunikację w biznesie czy Publicystykę Ekonomiczną i Public Relations miałbym raczej spore trudności, aby pracować jako logistyk. (Może jednak to złe rozumowanie?) Rozważałem też rozwiązanie - studia na wydziale Zarządzania: 3 letnie studiowanie Logistyki Krajowej i Międzynarodowej, a następnie 2 letnie studia na specjalności komunikacja w biznesie? Czy, jednak biorąc pod uwagę ewentualną przyszłość związaną z logistyką, warto studiować ten kierunek przez 5 lat? Co więcej, kończąc logistykę na UEP nie otrzymujemy tytułu inżyniera (taki tytuł w Poznaniu uzyskują absolwenci Politechniki, gdzie nie mam szans się dostać, bo nie zdaję rozszerzonej matematyki). Czy to nie będzie, więc dodatkowa przeszkoda w poszukiwaniu pracy ?

 

Chcąc wybrać zawód logistyka, która droga wydaje się najbardziej odpowiednia? ---->   Wydział Gospodarki Międzynarodowej, kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze specjalność Logistyka międzynarodowa CZY Wydział zarządzania, specjalnośc logistyka krajowa i międzynarodowa ?

 

2) Chciałbym jeszcze dopytać o potencjalną pracę po studiach na wydziale Zarządzania, kierunek zarządzanie oraz wydziale Ekonomii, kierunek ekonomia oraz psychologia na UAM. Czy, po tych studiach możliwości są znacznie mniejsze niż po logistyce ? Wydają się one, równie interesujące. Po tych kierunkach chciałbym pracować jako osoba od spraw PR, kierująca wizerunkiem firmy itp. Czy, jednak logistyka jest pewniejsza? A wydaje się, równie ciekawa.

 

Podsumowując, w grę wchodzą:

-Psychologia UAM

-Wydział Ekonomii, kierunek  ekonomia na UEP

-Wydział Zarządzania, kierunek zarządzanie na UEP

Te kierunki biorę pod uwagę, chcąc w przyszłości pracować w PR itp.

-Wydział Zarządzania, kierunek zarządzanie, specjaloność logistyka krajowa i międzynarodowa na UEP

-Wydział Gospodarki Międzynarodowej, kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność logistyka międzynarodowa

Te, natomiast gdy chciałby swoją karierę związać z logistyką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie do końca wiem, czego oczekujesz. 

Nam też trudno odpowiedzieć na Twoje pytania bo to są kwestie Twoich preferencji i Twoich wyborów.

To co mogę Ci polecić to kierowanie się zainteresowaniami a nie obecnym rynkiem pracy, bo ten się ciągle zmienia. 

Nie kieruj się również specjalnościami, tylko kierunkami studiów. Specjalności CI właściwie nic nie dają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to przykry komentarz. Forum nie jest martwe. Forum ma ogromną liczbę użytkowników czytajacych treści. Niestety nie jest to forum ulubionej marki samochodów. Po prostu ludzie szukają tutaj szybkiej odpowiedzi na swoje pytania, a nie udzielają innym odpowiedzi bo ich to nie interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, zastanawiam się czy logistycy są bardziej poszukiwani na rynku pracy niż pracownicy PR? I jak to jest, że co roku przybywa z techników tyle logistyków i jak wygląda porównywanie logistyka, który skończył studia, a który ukończył technikum. I jeśli logistyka na UEP to Wydział Gospodarki Międzynarodowej czy Zarządzanie? 

PS. Dzięki za odpowiedzi, a macie może jakiś adres doradztwa do, którego się mogę zwrócić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tego nikt nie wie. NIkt nie wie co będzie na rynku pracy za 30-40 lat kiedy dalej będziesz aktywny zawodowo. Na ten moment logistyka wydaje się lepszym wyborem. 

2. Technikum, szkoła średnia z logistyki nie wiele Ci daje. Minimum licencjat. 

3. Wybór między wydziałami to kwestia preferencji wykształcenia. 2 wydziały 2 różne podejścia do tematu. Rynek pracy ten sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koman96 jeżeli uważasz, że forum jest martwe, to po co je śledzisz od miesiąca? A nawet się udzieliłeś robiąc przykrość Łukaszowi. Sprawia Ci przyjemność takie zachowanie?

Jeżeli chodzi o logistykę to wiele osób chwali Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Mają partnerstwa z wieloma firmami logistycznymi, dużo praktyk. Rozumiem, że interesują Cię studia w Poznaniu czy inne miasta też wchodzą w rachubę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko studia w Poznaniu. Zastanawiam się między logistyką, a PR itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa Szkoła Logistyki jest uczelnia dedykowana logistyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Reprezentuje wspomnianą wyżej WSL a od 20 lat zajmuję się marketingiem, reklama i PR. Nie da się porównać logistyki i PR - to różne rzeczy. Z drugiej strony masz rację, że po Logistyce można zająć się PR a po PR - logistyką na pewno nie. Musisz też uwzględnić, że w PR będziesz miał o wiele większa konkurencję. Bo PR'em może się zajmować filolog, marketingowiec, dziennikarz, ekonomista i w zasadzie każdy kto potrafi to robić. PRu nie nauczysz się na studiach. Logistyki - nauczysz się. A po co studiować logistykę skoro są technicy. Technicy będą pełnić funkcje pomocnicze - nie zajmą kierowniczego stanowiska. Logistyka to często bardzo duża odpowiedzialność materialna, duża wiedza o organizacji i finansach przedsiębiorstwa, zaawansowane systemy komputerowe. Tego nie poznaje uczeń technikum - jest za młody. Dlatego konieczne są studia. Dlaczego ciągle potrzeba nowych logistyków? Bo ta branża bardzo szybko rośnie, na całym świecie. Dlaczego potrzeba nowych PRowców? Bo ludzi z PR uciekają. Dobrym PRowcem będziesz po 20 latach pracy w branży, mając ogromne doświadczenie. Dobrym logistykiem zostaniesz po dobrych studiach połączonych z praktyką - Zapraszam.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koman96 może zatem warto się zaangażować? Widzę, że dałeś kilka ciekawych odpowiedzi. Tak jak napisał Łukasz, to forum nie jest ani motoryzacyjne, ani dotyczące "pakowania na siłowni", nie jest też stricte tematycznym, tu trafiają ludzie, którzy chcą uzyskać odpowiedź na pytanie dotyczące studiów różnego typu, pomocy w podjęciu decyzji co studiować lub gdzie studiować. Zobacz co napisał Patryk98 na początku postu

"Napisałem maila do osoby z Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu, ale przy drugiej wiadomości nie dostałem odpowiedzi. Może macie jakiś sprawdzony adres do, którego mógłbym zwrócić się z pomocą? Może wy udzielicie też odpowiedzi na moje pytania?"

Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu nie odpisało na żaden z 2 wysłanych maili. Tu jednak kilka wskazówek otrzymał, prawda? Nie został zignorowany.

Mama nadzieję Koman96, że będziesz nadal pomagać innym osobom. A przy okazji życzę Wesołych Świąt wszystkim oraz podejmowania właściwych wyborów studiów!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za przydatne informacje :) Jeśli coś więcej wam się nasunie na myśl, to chętnie wysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie daj znać jakie decyzje podejmiesz, dla nas to ważne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Podobna zawartość

    • Przez Milka29
      Witam,
      Poziom żałośnie mały
      matma 30%,
      Polski 56%
      Angielski 56%
      Tak wiem że to późno ale druga tura wciąż trwa.
      Na jakiej uczelni (prywatna, państwowa - bez różnicy) i na jaki kierunek w Stolicy z takimi wynikami mogę liczyć na przyjęcie?
      Nie będę ukrywał, chodzi przede wszystkim o dalszy pobór renty rodzinnej która jest mi przyznana, ale oczywiście też myślę o studiach w kategorii rozwoju.
      Jestem po prostu ciekawy czy i gdzie mogę sie dostać po takiej maturze. Koniecznie studia zaoczne.
      Wiem że moje podejście może się wydawać głupie ale ta renta to nie są małe pieniądze i były by świetnym dodatkiem do pieniędzy zarobionych.
      Myślę że z waszych propozycji wybiorę coś interesującego.
      Z góry dzięki
       
       
    • Przez violettatamara
      Gdzie lepiej studiować filologię angielską zaocznie na studiach licencjackich – KUL czy Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie (AWP)?
      W AWP kierunek to "Filologia angielska z lingwistyką stosowaną (j. hiszpański)". W KUL-u w programie studiów jest j. niderlandzki. Nigdy nie miałam styczności z j. niderlandzkim, natomiast j. hiszpańskiego jako drugiego uczyłam się w gimnazjum i w liceum. Od roku studiuję dziennie zarządzanie w Lublinie i wolałabym nie zaczynać drugiego kierunku stacjonarnie. Nie chciałabym również studiować anglistyki dziennie, a zarządzania zaocznie, gdyż mogłabym mieć problem z przedmiotami związanymi z matematyką.
    • Przez Justyna9825
      Cześć wszystkim, jestem tutaj nowa. Jestem studentką II stopnia żywienia człowieka i dietetyki i w ramach mojej pracy magisterskiej badam opinię studentów na temat systemów znakowania żywności. Wiem, że niechętnie wypełniamy ankiety, ale obiecuję, że moja jest naprawdę krótka (do wypełniania w 2-3 minuty tak naprawdę), a ja będę dozgonnie wdzięczna za pomoc. Życzę Wam miłego dnia i powodzenia w nowym roku akademickim! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfK-eITCMLalg8s2KwgEVZoDAxFPF4NQcTymtl1EuFBBo7Leg/viewform?fbclid=IwAR2nrC9Qg4k-cEBUmG1j1jvKr6Efm9W7RFuQU0OlG5qsD8hRjlz-IcrFOVU 
    • Przez aguagu
      Uczelnie publiczne:
       
      Uniwersytet Wrocławski
      stacjonarne: 11,5 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 127/190 (67%)
      Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
      stacjonarne: 9 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 76/100
      Uniwersytet Gdański
      stacjonarne: 6 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 113/150 (75%)
      Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
      stacjonarne: 5 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 81/100
      Uniwersytet Śląski w Katowicach
      stacjonarne: 5 os./miejsce, niestacjonarne: 1 os./miejsce
      Uniwersytet Łódzki
      stacjonarne: 5 os./miejsce, niestacjonarne: 1 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 555
      Uniwersytet Warszawski
      stacjonarne: 4 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 73/100
      Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
      stacjonarne: 4 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 73/100
      Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
      stacjonarne: 4 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
       Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
      stacjonarne: 4 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 67/100
       Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
      stacjonarne: 3,5 os./miejsce, niestacjonarne: 2,5 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 190/300 (63%)
       Uniwersytet Opolski
      stacjonarne: 3 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 53/100
       Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości
      stacjonarne: 3 os./miejsce
       Uniwersytet Rzeszowski
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 36/100
       Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 29/100
       Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 49/100
       Uniwersytet w Białymstoku
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 56/100
       Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 51/100
       Uniwersytet Zielonogórski
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
       Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 35/100
       Akademia Pomorska w Słupsku
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
       Uniwersytet Szczeciński
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 1,5 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 19/100
       Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 1,5 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 106
       Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
      stacjonarne: 2 os./miejsce
       Akademia Sztuki Wojennej
      stacjonarne: 2 os./miejsce
      próg punktowy stacjonarne: 58/100
       Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: nie uruchomiono z braku kandydatów
       Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
      stacjonarne: 1,5 os./miejsce, niestacjonarne: 1,5 os./miejsce
       Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
      stacjonarne: 1 os./miejsce
       Akademia Zamojska
      stacjonarne: 1 os./miejsce
       Collegium Witelona Uczelnia Państwowa
      stacjonarne: 1 os./miejsce
       Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
      stacjonarne: 1 os./miejsce, niestacjonarne: nie uruchomiono z braku kandydatów


       
      Uczelnie niepubliczne:

       
      Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
      stacjonarne: 4 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
      stacjonarne: 3,5 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
      stacjonarne: 3 os./miejsce, niestacjonarne: 4 os./miejsce
       
      SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie
      stacjonarne: 3 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      Wyższa Szkoła Bankowa z siedzibą w Gdańsku
      stacjonarne: 3 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
      stacjonarne: 3 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
      niestacjonarne: 3 os./miejsce
      Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
      stacjonarne: 2,5 os./miejsce, niestacjonarne: 2 os./miejsce
      Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
      stacjonarne: 2 os./miejsce, niestacjonarne: 3,5 os./miejsce
       Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska
      stacjonarne: 1,5 os./miejsce, niestacjonarne: 1,5 os./miejsce
       Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
      stacjonarne: 1 os./miejsce, niestacjonarne: 1 os./miejsce
       Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni
      stacjonarne: 1 os./miejsce, niestacjonarne: 1 os./miejsce
       Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
      stacjonarne: nie uruchomiono z braku chętnych, niestacjonarne: 2 os./miejsce
       Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie
      niestacjonarne: 2 os./miejsce
       Społeczna Akademia Nauk z siedzibą w Łodzi
      niestacjonarne: 1,5 os./miejsce
       Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa z siedzibą w Rzeszowie
      przyjęli wszystkich chętnych
       Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - Akademia Nauk Stosowanych
      przyjęli wszystkich chętnych
       Akademia Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu
      przyjęli wszystkich chętnych
       Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach
      przyjęli wszystkich chętnych
       Akademia WSB
      przyjęli wszystkich chętnych
       Szkoła Główna Krajowa z siedzibą w Warszawie
      przyjęli wszystkich chętnych
       Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
      przyjęli wszystkich chętnych
       Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
      przyjęli wszystkich chętnych
       Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
      przyjęli wszystkich chętnych
       Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. prof. Michała Iwaszkiewicza
      przyjęli wszystkich chętnych
       Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej
      stacjonarne: nie uruchomiono z braku chętnych, niestacjonarne: przyjęli wszystkich chętnych
       
    • Przez euro123
      Witam, nie wiem, czy to dobry dział na tego typu pytanie, jeśli nie to proszę przenieść. Przechodząc do sedna, gdzie jest najwięcej matematyki w programie, jeśli weźmiemy pod uwagę te trzy kierunki; marketing, prawo w biznesie, zarządzanie. Może też orientuje się ktoś czy to prawda, że po marketingu bez doświadczenia zarabia się grosze w porównaniu do innych i jak pracodawcy podchodzą do samego licencjatu z prawa w biznesie (pytam, bo w mieście oddalonym 100 km ode mnie jest jedynie I stopień).


  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Temat automatyzacji i robotyki w porównaniu z IT to zdecydowanie fascynująca kwestia. Oba te obszary mają swoje unikalne cechy i możliwości. Automatyzacja i robotyka to dziedziny, które zyskują na znaczeniu, ponieważ technologia staje się coraz bardziej zaawansowana. Praca w tych dziedzinach może otworzyć drzwi do projektowania zaawansowanych robotów, systemów automatyki przemysłowej czy też tworzenia rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji. Z drugiej strony, IT to obszar, który jest nieodłącznie związany z naszym codziennym życiem. Programowanie, rozwijanie oprogramowania, tworzenie aplikacji mobilnych i webowych - to wszystko wpływa na rozwój technologii cyfrowej. Jeśli jesteś zainteresowany nauką programowania, warto zastanowić się nad kursem jak https://goit.global/pl/courses/python/, który może być doskonałym punktem wyjścia do zdobycia umiejętności programistycznych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz automatyzację i robotykę, czy IT, oba te obszary oferują wiele perspektywicznych ścieżek kariery. To kwestia Twoich zainteresowań i pasji. Warto jednak pamiętać, że umiejętności związane z IT są coraz bardziej poszukiwane na rynku pracy, co może być dodatkowym czynnikiem decydującym przy wyborze." Pamiętaj, że wybór między automatyzacją, robotyką a IT zależy od Twoich osobistych zainteresowań i celów zawodowych. Każdy z tych obszarów ma wiele do zaoferowania, a nauka programowania może być doskonałym punktem wyjścia do wielu z nich.
    • A wiesz coś o specjalności Transportu (pilotaż samolotów transportowych) na studiach wojskowych? Myślałem o pójściu na to.
    • Przypomniały mi się studenckie lata i roześmiałam się
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.