Skocz do zawartości
Lelakowsky

AiR lub kierunki podobne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 
Im bliżej matury, tym większy mam mętlik w głowie gdzie dalej się wybrać. Jestem z Podkarpacia, dlatego szkoły z dalekiej północy odpadają. Najbardziej interesował mnie AiR na AGH, bo jestem po technikum na profilu mechatronicznym i skoro już 4 lata z tym obcowałem, to pasuje pociągnąć to dalej. 

Wynikami szacuje około lekko zawyżając:
Matma podst 95-100%
Matma rozsz 50-65%
Angielski podst ~90%
Angielski rozsz ~70%
opcjonalnie fizyka rozsz ~50% ale gorzej tu stoje niż z matematyką

Z takimi wynikami dostaje około ~800pkt przy dobrych wiatrach przeliczając na progi do AGH, gdzie minimalne na upatrzone kierunki zaczynają się od 850 :/
Zastanawiam się poważnie czy nie dać sobie siana z AGH i nie wybrać się np. na polibude w rzeszowie na AiR. Ktoś studiował/ma kogoś kto studiuje i czy jest tam aż tak źle? Pytając znajomych studiujących na AGH zawsze słyszę że po ukonczeniu takiej szkoly ten papierek i tak nic nie warty bo liczą się głównie AGH, Politechnika Warszawska i Wrocławska. 

Co do wyboru innego kierunku <niekoniecznie na AGH> co byście mi polecili? Odrzucają ogólniki typu "mechatronika" bo po szkole poznałem jak to jest uczyć się wszystkiego, a wychodzi na to że umiemy ledwo okrojone podstawy i zero konkretów. Może informatyka w Rzeszowie <na AGH zaś te progi są straszne>? Z mojego technikum wyniosłem najwięcej z programowania PLC, licho u mnie z mechaniką, materiałami produkcyjnymi ;/

Wszelkie propozycje mile widziane, czasu mało a nie chciałbym dostać się na "byle co" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Propozycji nikt Ci składać nie będzie bo to nie sklep ;)

Masz jeszcze miesiąc na podciagniecie matematyki rozszerzonej. Skoro na AGH nie ma sensu to po co tracić pieniądze na rekrutację. 

Rzeszów czy Lublin to nie są złe miejsca na studia. Przy wyborze kieruj się własnymi zainteresowaniami i tym co chcesz w życiu robić. Poczytaj na forum bo o tych kierunkach już wiele razy dyskusja była. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są tu studenci z politechniki wrocławskiej? Zaś teraz słyszę dobre opinie o uczelni, tylko nie podoba mi się że programi załapuję się bez problemu (próg min. 298, u mnie wychodzi w granicach 320-330), co stawia mnie w pozycji że może jednak stać mnie na coś lepszego :/ Za co ceni się tak PWR?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś lepszego? Źle.to traktujesz. Po prostu we Wrocławiu jest mniej chętnych. Poziom może być nawet wyższy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a politechnika krakowska jak wypada w stosunku do AGH? stoi w cieniu czy nie ma później większej różnicy między tymi uczelniami? uściślając chodzi mi tylko o kierunki mechatroniczne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po raz kolejny pisze Ci ze źle podchodzisz. Wybierając uczelnie kieruj się tym czy Ci ona odpowiada. Rankingi rankingami. Jeśli o to chodzi to AGH stoi wyżej. Dzisiaj publikowałem międzynarodowy ranking i jest na forum. Poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez fuspepro
      Witam, w tym roku rozpoczynam studia. Zostałem zakwalifikowany do 4 z 4 uczelni. 
      Kierunki na które się dostałem to: 
      -Mechatronika, wydział inżynierii mechatronicznej i robotyki - AGH - od 2 lat zajmuje pierwsze miejsce w inżynierii mechatronicznej w Polsce. 
      -Mechatronika, wydział mechaniczny - Politechnika Wrocławska
      -Mechatronika, wydział mechatroniczny - Politechnika Warszawska 
      -Automatyka i robotyka - wydział technologiczny - Politechnika Śląska. 

Moje pytanie brzmi, który z tych kierunków uważacie za najlepsze? 
      Bardzo mnie interesuje AGH, wysokie miejsce w rankingach przykuwa uwagę. 
      Co do Politechniki Wrocławskiej to interesuje mnie bardziej AiR na wydziale EKA. Szefowa rekrutacji powiedziała mi, że nie wiadomo czy będzie prowadzona II tura. Powiedziała mi również, że po pierwszym semestrze możliwe jest przeniesienie studenta na ten kierunek, ale to zależy od wyników nauczania. 
      Politechnika Śląska też jest dobrą uczelnią. Słyszałem, że tamtejsza AiR jest na bardzo wysokim poziomie. 
      Co Wy uważacie? Mieliście jakiś znajomych na tych uczelniach?
    • Przez karolina796
      Dostalam się na prawo do uwb w Białymstoku i UMCS w Lublinie i nie wiem co mam robić? Którą uczelnia jest lepsza pod względem poziomu i lepiej jest widziana wśród pracodawców? Może ktoś z Was studiował na którymś uniwersytecie i mógłby podzielić się opinią. Mam czas do jutra, więc proszę, dajcie jakieś rady  
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  
      Pozdrawiam 
    • Przez MindBreaker
      Witam, pisze na szybko więc do tematu. Chcę zostać programistą lub analitykiem finansowym (quantem). Kandyduje na różne informatyki,ale... Rozważam na jednym miejscu w rekrutacji albo Teleinformatyke AGH lub Inżynierie i Analize Danych AGH.Teleinformatyka wąska  dziedzina sieci 5G itd.Analiza danych???
      Wyniki z matur:
      Angielski rozszerzony:80%
      Matematyka rozszerzona:80-90%
      Fizyka rozszerzona:50-70%

Przechodzac
      1.Jakie progi i limity byly w tamtym roku z tych kierunków na AGH
      2. Jak ocenia się te studia?Sa jakieś koła naukowe z analizy?
      3. Jak z infrastrukturą? Jest nowocześnie? 
      4.Ile osób odpada po 1roku?
      5.Czy jest czas na życie prywatne.Tzn weekendowy wypad na miasto.Oczywiscie po zrobieniu swojego i kołach.
      5. Jak z kadrą?Mili, czy lubią uwalac? A może to i to?
      6.Wreszcie co jest bardziej przyszłościowe.
      Z góry dziękuję za odpowiedź i zapraszam do dyskusji.
    • Przez galexxandra
      Cześć, jestem tegoroczną maturzystką profilu mat-chem-ang i myśle o studiowaniu inżynierii chemicznej i procesowej na Politechnice rzeszowskiej? Czy wie ktoś jak wyglądają studia na tym kierunku? Fizykę skończyłam w 1 klasie i trochę się boję, że moge sobie z nią nie poradzić? I jakie macie opinie na temat samej uczelni? Słyszałam, że na Prz jest się łatwiej dostań a Pk łatwiej skończyć-to prawda? Naprawdę jest aż tak źle?
    • Przez adtrule
      Hej! Orientujecie się może jaki był próg w tym roku na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji? Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie  Niestety nie znalazłam nigdzie o tym informacji, a bardzo mi na tym zależy. Znalazłam jedynie progi z 2016 roku. Z góry dzięki za pomoc!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.