Skocz do zawartości
muszęmuszę

Gry i grafika interaktywna we Wrocławiu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy kierunek "gry i grafika interaktywna" rzeczywiście istnieje we Wrocławiu? Jeśli tak to czy ktoś mógłby podzielić się informacjami, jak to wszystko wygląda i czy warto? Obecnie uczę się w technikum informatycznym i w przyszłości bardzo chciałabym się kształcić na kierunku tego typu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisze Łukasz, polecam raczej bardziej ogólne kierunki, zwłaszcza jeśli juz masz podstawy. Projektowanie gier jest wśród facetów dziedziną równie popularną co fotografia i projektowanie biżuterii wśród licealistek, więc konkurencja ogromna, chociaż tych, co mają rzeczywiste predyspozycje niewielu ;) A ukończenie całej informatyki powie pracodawcy, że to czujesz i coś umiesz (chociaż dyplom dyplomem, a najważniejsza jest praca własna), a nie że jesteś kolejnym, co myśli, że jak lubi grać w gry, to będzie dobrym informatykiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli będziesz chciał po informatyce zająć się tematem gier pójdziesz na studia podyplomowe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Valentine
      Mam na imię Valentyn, 18 łat. 
      Jestem zainteresowany w kierunku Grafika w Polsce (nestacjonarne studiowanie) i pracą\stażem w tym samym kierunku. 
      Może to być studiowanie online w języku angielskim albo coś podobne... 
      Priorytetem są duże miasta, przede wszystkim Warszawa. 
      Jeśli masz opcje w innych krajach, proszę je również zaoferować, tylko konkretnie.
      Dzięki za radę. 
    • Przez Meowek_kitulek
      Witam. Stwierdziłem, że chciałbym po szkole średniej iść na studia graficzne. Tworzenie logo, bannerow, przerabianie i upiększanie zdjęć. Jakie są wymagania do dostania się na takie studia? Co trzeba zdać na maturze by się dostać? Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Byłbym wdzięczny za informację 
    • Przez N3r08900
      Witam, wyniki z matury już odebrane teraz pora iść gdzieś na studia ... no właśnie nie wiem gdzie i jaką uczelnię wybrać oraz czy mam szanse się dostać.Najlepiej by było gdzieś na śląsku/ małopolska ew. w Łodzi.
      Myślałem o informatyce na politechnice śląskiej wydział ms, lecz nie wiem jeszcze gdzie mogę złożyć podanie.
      Jedynie interesują mnie studia informatyczne nie umiem jeszcze programować ale wszystko przede mną ,lecz bardziej ciągnie mnie do grafiki komputerowej(bardziej z pasji).

moje wyniki : matma podst. 86% , rozsz 28%; angielski podst 88% rozsz. 40%
    • Przez oliwia0909
      Cześć, z góry przepraszam jeśli nie odpowiednio dobrałam kategorie itp. 
      Za rok zdaje maturę, jestem na profilu mat-inf-ang i już od dawna mniej więcej wiem co bym chciała robić i gdzie iść na studia jednak napotkałam jeden problem. Otóż chciałabym zostać ilustratorem okładek, plakatów itp.(wiem, że może się jeszcze dużo zmienić więc nie ograniczam się tylko do ilustratora)  Interesują mnie również animacje i ogólnie rzecz biorąc grafika komputerowa. Dużo czytałam o studiach i przeglądam kierunki na uczelniach. I z tego co widzę albo wybieram stronę artystyczna alba informatykę. W tym problem, że nie chce iść na informatykę bo zwyczajnie jej nie rozumiem i z matematyka też sobie nie radzę(wiem profil mat inf może wydawać się głupi w tym przypadku ale tylko tu był przedmiot grafika komputerowa)  A wszystkie ASP i podobne szkole wymagają teczki prac a o sobie nie mogę powiedzieć, że jestem jakoś szczególnie uzdolniona. Na pewno prędzej zabrałabym się za rysunek niż informatykę. Mimo wszystko uważam, że nie dam rady stworzyć tych pięknych prac, które widzę w przykładowych teczkach. I tu moje pytanie czy ktoś miał podobna sytuację? Jakie studia mam wybrać? czy dam radę popracować nad rysunkiem i dostać się na jakieś artystyczne studia? Czy uda mi się zostać grafikiem? 
    • Przez Piotr 337
      Witam , jestem uczniem pierwszej klasy liceum na kierunku mat fiz inf . Mam problem z znalezieniem dobrych studiów . W przyszłości chciałbym być grafikiem komputerowym , osobą tworząca gry i ich modele , jestem też zainteresowany animacją . Chciałbym przynajmniej wiedzieć jakie studia mogą mnie przygotować do mojej wymarzonej pracy  i ile procent muszę mieć z matury aby sie na nie dostać. Nie chce odstawać od reszty na studiach i chciałbym mieć wiedzę na ten temat.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.