Skocz do zawartości
Molksiazkowy

Skandynawistyka i co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem obecnie na 2. roku skandynawistyki, linia norweska. Studia już od początku mnie nie porywały (trochę się rozczarowałam), ale stwierdziłam, że skończę licencjat, skoro już jestem w połowie, a dodatkowo mam możliwość wyjechania na erazmusa do Norwegii...

Zwracam się do Was z pytaniem dot. studiów magisterskich. Zastanawiam się, czy po zakończeniu licencjatu nie zacząć nowych studiów, które faktycznie by mnie zainteresowały (kognitywistyka, psychologia, filozofia) czy szukać studiów magisterskich, które dobrze by się ze skandynawistyką skomponowały (jestem pewna, że w Gdańsku na magisterkę nie chcę zostać). 

Jestem bardzo niezdefiniowana jeśli chodzi o powołanie życiowe. Nie za bardzo jednak wyobrażam sobie pracę w korporacji przez całe życie (przez krótki czas mogłabym) czy pracę tłumacza (tłumacza dokumentów itd., literaturą bym nie pogardziła). Stąd moje pytanie... może macie jakieś doświadczenie lub pomysł z czym można by wysławioną skandynawistykę połączyć? Czy może zacząć coś od nowa?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens zaczynać od nowa. Większość że swoich zainteresowań możesz realizować na studiach podyplomowych. Na studia II stopnia możesz wybrać studia humanistyczne ale po takiej filologii nie masz szerokiego zakresu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zabawski
      Czy jest różnica w oczach pracodawcy w Warszawie czy ukończę prawo, na Uniwersytecie Gdańskim czy Warszawskim? Czy może jeden i drugi są traktowane na równi jako że są publiczne? Czy przewagę w Warszawie będzie miał UW? Jak ogółnie WPiA UG prezentuje się na tle WPiA UW?
    • Przez Licealista
      Część , matura zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba się dopytać (kto pyta nie błądzi ).

Przechodzę do tematu - chciałbym studiować ekonomię lub FiR na UG, bądź ekonomię lub ZiIP na PG. Wiem, że żadna z tych uczelni ( a szczególnie wydziałów ) nie należą do żadnej czołówki, ale po której uczelni mam większe szanse na rynku (niekoniecznie w Trójmieście)? Która z tych uczelni najbardziej przygotuje mnie do przyszłej pracy ? I jeszcze jedno , byłbym wdzięczny gdyby napisał ktoś z Gdańska - czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw i czy to się odzwierciedla w przyszłej pracy?

Dawniej myślałem nad UEP, ale Gdańsk jest 2 razy bliżej od mojego domu rodzinnego i lepiej go znam . Może jeszcze dodam czy kończąc UEP miałbym dużo większe szanse i lepiej byłbym przygotowany do pracy ?

Trochę się rozpisalem , ale myślę że lepiej się dowiedzieć ok.rok przed studiami , niż później płakać z nie trafnego wyboru , chociaż wiem że nic go nie gwarantuje .

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru oraz weekendu.

• Przez MartynaF
      Hej. Mój dylemat dręczy mnie od dłuższego czasu. Opiszę w miarę krótko na czym on polega. Liczę na zrozumienie i dobra radę 
      W 2009 świetnie zdałam maturę. Dostałam się na SGGW na Technologię żywności. Czar jednak prysl ponieważ zaszłam w ciążę.. Zostawiłam studia. Po urodzeniu dziecka w 2010 poszłam na Zarządzanie i inż.produkcji zaocznie. Tych studiów również nie skończyłam z przyczyn osobistych. Dałam sobie spokój ze szkola na kilka lat. Przez te wszystkie lata czynnie pracowałam i pracuje. Obecnie księgowość. W 2017r postanowiłam szybko zrealizować plan zdobycia wyższego wykształcenia i tak oto pisze właśnie prace licencjacka, jestem na 3roku zarządzania. To co mnie boli to to, że nie realizuje się w tym co lubiłam - biologia, chemia i pokrewne dziedziny. Nie wiem co robić dalej, gdzie iść na tą magisterkę? Czuję że to zarządzanie i ta praca papierkowa to jakaś wypadkowa mojej skomplikowanej przeszłości. Mam 28 lat. Czy nie za późno na zmianę branży? Zastanawiam się nad następującym rozwiazaniem: wrócić na mgr z Inż.produkcji lub z ochrony środowiska (Wseiz) i iść na podyplomowke z bezp.zywnosci na SGGW lub na PW na Technologie chem. Wiem że nie mam startu z licencjatem z zarządzania na zaoczne studia typu technologia żywności czy chemia lub pokrewne. Ale czy gdybym po moim licencjacie poszła najpierw na podyplomowke np z żywności to miałabym później większe szanse na przyjęcie na zaoczne studia mgr z tej dziedziny? Czy może jednak trzymać się już tych finansów skoro pracuje w tym kilka lat? A może da się to jakoś połączyć? Po maturze było jakoś prościej z tym wyborem.. Sam fakt że ja-klasowy kujon nie osiągnęłam nic w swojej specjalności również boli.. Może ktoś mnie oświeci bo zaczynam popadać w paranoje. Pozdrawiam 
    • Przez Ryba
      Cześć, właśnie rozważam dwa kierunki, a mianowicie: biochemia na UJ (wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) oraz Biotechnologia na Międzyuczelnianym UG i gumed w Gdańsku. Obydwa wydają się interesujące, mają ciekawe przedmioty, a ja nie jestem jeszcze na 100% sprecyzowana w której dziedzinie (medyczna, przemysłowa czy ochrona środowiska) chcę pracować albo prowadzić badania. Czy możecie się podzielić jakimiś doświadczeniami, wiedzą na temat tych wydziałów/kierunków? Może ktoś studiował i zechce pomóc rozwiać wątpliwości? Będę wdzięczna 
    • Przez paula2817
      Cześć. Mam bardzo duży problem. Mianowicie chciałabym przenieść się z Siedlec do Gdańska na kryminologię. Założyłam już papiery, ale do końca sierpnia ma przyjść list. Okropnie się boje, że się nie uda, a czekanie wcale nie pomaga. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak duże mam szansę? I jak mogę odwołać się w przypadku braku zgody? Pozdrawiam i dziękuję!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.