Skocz do zawartości
tsunamiblond

Wyjazd Erasmus

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na drugim roku bezpieczeństwa narodowego i od jakiegoś czasu coraz poważniej myślę o wyjeździe na Erasmusa, to już ostatnia szansa by pojechać, nigdy nie byłam, ale wiele dobrego słyszałam. Na stronie mojej uczelni jest średni wybór zagranicznych uczelni, a mianowicie takie kraje: Rosja (Moskwa, Omsk), Ukraina, Gruzja, Chiny. Jestem przed spotkaniem organizacyjnym więc może się okaże, że inne kierunki będą również dostępna. Teraz moje pytanie, który z tych krajów jest najciekawszy na erasmusowy wyjazd, najbardziej opłacalny również? Może kttoś z was był na Ukrainie lub w Rosji, jaki jest tam poziom nauczania i ogl jak się żyje tam na erasumsie, bo w ineterencie mało kto pisze o tych krajach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość uczelni jednak preferuje kierunek zachodni. Z czesnego się nie utrzymasz. Nie wiem jak na wschodzie to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zdecydowałąbym się na Rosje to dofinansownaie wynosi 650 euro na miesiąc, czy naprawdę tak ciężko się będzie z tego utrzymać żyjąc skromnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to sporo kwota. Jak ja studiowałem to dofinansowanie wynosiło 300 euro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kinga/
      Witam. Dostałam się na kierunek architektura na uczelni w Gdańsku i Krakowie. Niestety ciężko mi wybrać, dlatego proszę o radę. PG czy PK? 

Dodam, że mieszkam w okolicy Krakowa
    • Przez Julia111
      Witam wszystkich! Dostałam się na mechatronikę na Politechnikę Wrocławską oraz na automatykę i robotykę na Politechnikę Śląską. Zastanawiam się co wybrać, która uczelnia ma wyższy poziom nauczania oraz który kierunek studiów daje mi większe możliwości rozwoju. Dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez lukas7980
      Hej wszystkim,

jak w temacie - chciałbym na drugi stopień zarekrutować się na bioinformatykę. I stopień ukończyłem na innej uczelni - inżynierka z informatyki. Na kierunek jest egzamin wstępny ze sporą wagą.
      Może ma ktokolwiek jakieś informacje na temat tego czy na tego typu magisterkach (zawierających biologię/chemię, ale nie będącymi czystą biologią/chemią/biochemią) będzie *formalny* problem brak zaliczeń kursów/przedmiotów z tego zakresu?
      Interesuje mnie kwestia modelowania/analizy danych właśnie z zakresu biologii i pomyślałem, że to by była ciekawa okazja do nauczenia się sporej ilości rzeczy + zbombardowania się ciekawymi tematami w konteście programistycznym.

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje
    • Przez zefir
      Jeżeli studiujesz w Warszawie albo właśnie wybierasz się tutaj na studia, będziesz szukać mieszkania, pokoju, apartamentu na dzień tydzień miesiąc czy rok, daj nam znać. Projekt HostingWarsaw tworzony przez studentów dla studentów, zwłaszcza uczestników programu Erasmus, by oferować komfortowe mieszkania do wynajęcia w samym sercu Warszawy, natychać wynajmy duchem polskiej gościnności i otwartości na poznawanie nowych kultur. zobacz naszą stronę HostingWarsaw - apartamenty do wynajęcia na elastycznych warunkach i skontaktuj się z nami, powiedz gdzie studiujesz i co, opowiedz o swoich oczekiwaniach i znajdziemy dla ciebie świetny pokój, mieszkanie apartament do wynajęcia w warszawie.

• Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.