Skocz do zawartości
Maciej

Pytania o architekturę i urbanistykę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum jestem nowy i mam kilka pytań. Przechodząc do sedna sprawy, interesują mnie studia na kierunku Architektura i Urbanistyka. Wedle moich danych jedynie UAP nie żąda od kandydatów rozszerzenia z matematyki lub fizyki. Jeśli jestem w błędzie będę wdzięczny za wyprowadzenie z niego. W odniesieniu do uczelni Mam następujące pytania:

1 Ile osób odpada z powodu matematyki czy fizyki?

2 Jak na tym kierunku Radzą sobie osoby po liceach plastycznych?

3 Ile osób pracuje w branży po ukończeniu tych studiów? Jakie są przybliżone zarobki?

4 Jak różni się nauczanie na tej uczelni od nauczania na politechnice? 

5 Jak wygląda możliwość przeniesienia się z takiej uczelni na politechnikę?

Pytania dotyczą również innych szkół nie wymagających matur z wymienionych przedmiotów na tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że kombinujesz. 

Rozumiem, że chcesz się tam dostać bez rozszerzenia z matmy a później się przenieść. W praktyce niemożliwe. 

Nawet jeśli nie wymagają rozszerzenia z matmy to bez tego na studiach się nie utrzymasz. 

Ile osób odpada? Nie wiem. Nie dużo bo zdają maturę rozszerzona z matmy. Bardzo ważny jest też rysunek i rysunek techniczny.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanse na przeniesienie na poli są marne, bo architektura to popularny kierunek. Chętnych jest wielu i wiadomo, że będą preferować tych z matematyką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest trudne i mało wykonalne nawet na kierunkach na których nie ma pełnego oblozenia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez fakealien
      Hej. Czy jest tu ktoś, kto studiuje fotografię na UAP? Zamierzam składać papiery na ten kierunek. Czy macie jakieś podpowiedzi, głównie co do egzaminu? Czy jest on trudny?
      Dziękuję za odpowiedzi!
    • Przez calvaixx
      Cześć, jestem przed podjęciem najważniejszej decyzji w moim życiu. Mianowicie chodzi o wybór kierunku studiów i odpowiedniej uczelni.
      Interesuje mnie dekoracja wnętrz, szerzej pojęta jako architektura wnętrz. Gdzie mogę studiować taki kierunek, jakie miasto polecacie ku temu? Czym mam się kierować przy wyborze? Jakie rozszerzenia powinnam zdawać na maturze?

• Przez ariia
      hej!
      szukam osób, które chcą zacząć studiować malarstwo na ASP w łodzi na 1 roku w 2017/2018 - jeśli jesteś taka osobą to napisz
      Jak wiadomo, rekrutacja odbędzie się we wrześniu albo wcale, dlatego powstaje problem, bo nawet jeśli będzie ten kierunek to część osób już zrezygnuje z czekania na niepewne i ucieknie do innego miasta. Chciałabym sie dowiedzieć ile osób na pewno pójdzie na malarstwo jeśli będzie, bo niezbędna liczba osób by ruszył kierunek to 8. 
      Dziękuję i pozdrawiam, S.J
    • Przez zagubiona
      Witam , jestem zainteresowana architekturą wnętrz na ASP w Łodzi i chciałabym się dowiedzieć jak przebiega rekrutacja .
      wiem , że odbywa się rozmowa z kandydatem na temat jego prac i zainteresowań ( czy egzaminatorzy są mili ? jak to dokładnie wygląda ?) oraz trzeba przygotować teczkę - co powinno się w niej znaleźć ? (chodzi mi głownie o prace w dowolnej technice , np. fotografia , projekty - czy mogą w zamian być rysunki albo obrazy ? ) . Dodam , że nie jestem w liceum plastycznym . Chodzę na zajęcia , gdzie pod okiem pani która studiowała na ASP przygotowuję teczkę. Moim największym problemem w rysowaniu jest to , że wolno rysuje ;/

• Przez Narysowani - kurs rysunku
      Zapraszamy do zapisów na kurs rysunku odręcznego przygotowujący na kierunki Architektura i Urbanistyka, Architektura Krajobrazu, Projektowanie Wnętrz, Wzornictwo

Dlaczego warto do nas dołączyć?

oprócz rysunku prowadzimy także kurs papieroplastyki i historii sztuki
      pierwsza lekcja jest darmowa i niezobowiązująca – przyjdź sprawdzić, na pewno zostaniesz na dłużej
      jeśli już rozpocząłeś przygodę z rysunkiem, przyjdź na darmowy przegląd prac – ocenimy je obiektywnie
      wszyscy uczniowie w ramach gratisowych godzin mogą przychodzić na dodatkowe zajęcia z martwej natury
      pracujemy w małych grupach, więc każdy uczeń ma indywidualny tok nauczania i realizuje swój program, zależnie od stopnia zaawansowania
      nasza pracownia znajduję się na ul.Lubicz 9 – doskonała lokalizacja w samym centrum Krakowa, na przeciwko Galerii Krakowskiej

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie szkolarysunku.edu.pl, dzwoniąc pod numer: 886 033 833 (odpowiadamy na smsy), a także pisząc maila na adres: menedzer@narysowani.pl.

Nie czekaj dłużej, dołącz do nas, a my nauczymy Cię rysować!

Zapraszamy!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @balamarki Można przenieść się z Polski do Niemiec, ale tylko w teorii. W praktyce nawet przeniesienie się z jednej niemieckiej uczelni na inną jest bardzo trudne i w zasadzie możliwe tylko po ukończeniu przedklinicznej części studiów (pierwsze 4 semestry). Wówczas można zamienić się z innym studentem na miejsca (są specjalne fora gdzie studenci szukają partnerów do zamiany).  W Twojej sytuacji rozwiązaniem byłoby aplikowanie na studia w Niemczech "od zera". 60% miejsc na medycynie uczelnie przydzielają według własnych kryteriów - w podaniu podajesz wyniki swojej matury, piszesz, że studiujesz medycynę w PL i na 99% dostajesz miejsce na 1. semestrze.  Semestry w Niemczech to nie dokładnie to samo co w Polsce. W Niemczech uczelnie ustalają "proponowany" przebieg studiów, ale masz w zasadzie dowolność w ich organizacji - np. stwierdzasz, że w tym semestrze nie masz siły na naukę, i zamiast robić 6 przedmiotów robisz tylko jeden. Są pewne wymagania na zasadzie: jeśli chcesz robić biochemię to musisz zdać najpierw chemię, jeśli chcesz zacząć fizjologię musisz zdać najpierw fizykę etc.  Bo "przyjęciu" się na 1 semestr w Niemczech dogadujesz z dziekanatem zaliczenie z automatu tego co miałaś w Polsce (przez 4 pierwsze semestry na med. w Niemczech niema ocen - jest zaliczone, albo niezaliczone). Dalej studiujesz tak, jak to sobie zaplanujesz- np. teoretycznie jesteś na 1 semestrze, ale (w zależności od tego co zostało Ci zaliczone) robisz zajęcia np. z 3 czy 4 semestru.    Co do egzaminów to po 4 semestrze (idąc zgodnie z zalecanym programem) pisze się pierwszy egzamin lekarski (pisemnie: anatomia w tym histologia i embriologia, fizyka, fizjologia, chemia, biochemia, psychologia z socjologią oraz ustnie: anatomia w tym histologia i embriologia, biochemia i fizjologia). Niezależnie od tego na którym jesteś semestrze w Polsce musisz zdać ten egzamin żeby rozpocząć zajęcia z części klinicznej (semestr 5-10 idąc zgodnie z programem). Po części klinicznej piszesz pierwszą część drugiego egzaminu lekarskiego. Semestr 11 i 12 to PJ (praktisches Jahr, roczna praktyka). Po PJ zdajesz drugą, praktyczną część drugiego egzaminu lekarskiego i.... jesteś lekarzem.    
    • Kierunki są bardzo zbliżone do siebie. Na forum są już dość mocno opisane różnice. Poczytaj. Czy dasz sobie radę? Trudno powiedzieć. To już kwestia tego ile możesz poświęcić czasu.
    • Witam,   Dostałem się na studia zaoczne AiR i MiBM. Jestem już kilka lat po LO i wiedza z matmy i fizyki trochę zanikła. Staram się powoli nadrabiać zaległości. Kilka lat pracuję jako ślusarz i spawacz, doświadczenie z automatyką i elektryką( oprócz spawania) mam małe, postanowiłem w tym roku rozwijać swoją wiedzę do czego zachęca mnie też pracodawca ponieważ planuje wdrażać nowe maszyny do firmy. Chciałem się poradzić który kierunek jest lepszy? Czy mając trochę zaległości, sumiennie pracując mam szansę na ukończenie studiów?   Pozdrawiam
    • Witam Czy ma ktoś wiedze na temat prowadzenia zajęć i przeprowadzania egzaminów na WNE lub na WZ UW wobec studenta trybu niestacjonarnego (wieczorowe)
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.