Skocz do zawartości
  • Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez nieczaj
      czesc, jestem przed wyborem kierunku na agh. rozwazam ekologiczne zrodła energii i energetyke odnawialna i zarzadznie energia. jakiekolwiek porady, opinie, informacje czy wlasne doswiadczenia? 
    • Przez argon88
      Hej. Jestem Paweł 29 lat . Mieszkam w Szwajcarii. Zastanawiam się na rozpoczęciem studiów Logistyka lub Transport. Pracuję jako kierowca ,ale że jestem bardziej ambitny i nie chcę pracować jako kierowca myślę o studiach. Jestem po liceum ogòlno kształcącym Kierunek Zarządzanie i wyszukiwanie informacji. Nie wiedziałem co chce ze sobą robić teraz wiem że chce mieć wykształcenie. Logistyka lub Transport mnie intersują pracuje w dużej firmie mógłbym np. nabyć praktyk pracując tutaj np. na magazynie przyjecia towarow itd. Z matmy orłem bie jestem , ale myślę o korkach. Jeżeli podejme studia to chciałbym latać Szwajcarja Polska na weekendy i studiować a tu pracować w pracy nie było by przeszkód. Co myślicie o moim planie. Pozdro 
    • Przez rudzisaok
      Cześć, 
      właśnie skończyłam pisać matury. Moim planem było dostać się na studia Finanse i Rachunkowość. Niestety matury nie poszły mi najlepiej. Z rozszerzonej matematyki nie spodziewam się dobrego wyniku.
      podstawowy angielski 60-70%
      podstawowa matematyka 60-70%.
      Nie wiem czy z takimi wynikami dostane się na takie studia. Nie mam niestety planu B.
      Potrzebuję rady kogoś bardziej doświadczonego
    • Przez Krakers
      Witam, jestem na drugim semestrze pierwszego roku filologii angielskiej z jezykiem chińskim i coraz bardziej dociera do mnie to, że nie jest to dla mnie.
      Zastanawiam się nad pójściem na zarządzanie (docelowo w Łodzi).
      Pytania do Was:
      1. Czy jest ciężko i nie ma czasu wolnego? (jak na ang-chn) - chcę kontynuować naukę języków w domu
      2. Czy uczą tam praktycznych rzeczy? - przydatnych do pracy w firmie/ własnym biznesie
      3. Jakie są perspektywy po tym kierunku?
      4. Jak wygląda tam kwestia praktyk?

Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez applejuice
      Witam,
      Zaraz matura a ja stoję przed wyborem studiów. Aktualnie chodze do liceum i jaki kierunek by mnie nie zainteresował to pojawia mi się w głowie obawa, że na studiach nie dorównam osobą, które skończyły technikum i miały ogromną styczność z tym kierunkiem. W szkole najbardziej interesuje mnie geografia i to z nią chciałabym wiązać przyszłość (ale nie chciałabym studiować stricte geografii, gdyż nie widzę po tym pracy). Cały czas myślę o geodezji, geologii i odnawialnych źródłach energii. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć (chociażby w małym stopniu) jak wyglada nauka na tych kierunkach? Na jakie przedmioty jest nacisk? Czy bez rozszerzonej fizyki dam sobie tam rade? Jeśli chodzi o odnawialne źródła energii, czy jest na nich dużo nauki o budowie maszyn? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• A dlaczego obecny wybór studiów miałby Ci zamknąć inne drogi? Znam osoby zaczynające studia w wieku grubo po 30 które zmieniły kompletnie swoje życie. Rok przerwy zawsze dobrze robi, można przemyśleć co chce się w życiu robić poprzez doświadczenie, czyli próbę pracy w różnych branżach lub nawet jakakolwiek pracę.
    • Hej. Piszę tutaj, ponieważ mam problem z doborem studiów artystycznych. Chciałam iść na grafikę projektową, lecz od kiedy poszłam z koleżanką obejrzeć wydział animacji w Poznaniu, zaczęłam się wahać. Ostatnio przeglądam różne kierunki i powoli staję się skołowana. Zdałam sobie sprawę, że faktycznie nie wiem co chcę robić oraz co studiować. Boję się, że mój wybór zamknie mi inne ścieżki kariery. Wiem, że mogłabym zrobić sobie rok przerwy, ale uważam to za stratę czasu. Chciałabym żeby ktoś z większym doświadczeniem mi doradził w tej sprawie.
    • Po ukończeniu budownictwa na politechnice w czym można się wyspecjalizować i mieć najwyższe zarobki? I jeśli można by było, to czy są zawody po właśnie tych studiach, w których można założyć własną firmę i być niezależnym od kogokolwiek, tym samym mając jeden z najbardziej dochodowych zawodów po tym kierunku (budownictwie, niezależnie jakim rodzaju budownictwa)?
    • To studia z pogranicza nauk humanistycznych i informatycznych. Opłacalność? Nie ma takiego pojęcia jeśli chodzi o kierunek studiów.  Raczej bym po prostu myślał o informatyce, a z wiedzy humanistycznej zrobił studia podyplomowe. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.