Skocz do zawartości
Nuna

Ochrona środowiska

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie nie studiuję już, poszłam na kierunek który mi nie odpowiada i zmieniam. Rozważam ochronę środowiska i inżynierię środowiska. Poszłabym na OŚ ponieważ ten kierunek jest mi bardziej bliski tematycznie, ale niestety w formie studiów zaocznych jest ona jedynie na UKSW oraz WSEIZ... Natomiast IŚ jest w formie niestacjonarnej na wielu innych uczelniach tylko nie odpowiada mi do końca tematyka tych studiów. No i pracę wiążę raczej z ochroną środowiska od strony administracyjno-badawczej a nie technicznej...

Jakie jest wasze doświadczenie, czy pracodawcy zwracają szczególną uwagę na jakiej uczelni kończyliście studia czy uczelnia sama w sobie nie ma znaczenia? Bo niestety OŚ na wszystkich innych uczelniach jest jedynie w formie stacjonarnej, a ja wolałabym w trakcie studiów dalej zdobywać doświadczenie zawodowe...

I już sama nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca zwracają w tym przypadku uwagę, spokojnie możesz skończyć inżynierię środowiska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mowa jest tu głównie o ochronie środowiska, nie inżynierii.

Inzynieria o tyle lepsza że to bardziej ,,prestiżowy" kierunek na rynku pracy wydaje mi się, ale niestety chyba nie do końca pokrywa się z tym co bym chciała robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dziękuję za odpowiedź odnośnie postrzegania uczelni przez pracodawców :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wcale nie jest bardziej prestiżowy. Prestiżowa to może być uczelnia. Wolę kogoś po ochronie na UMK niż kogoś po inżynierii w szkole tego i owego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wracamy do punktu w którym konkretna ukończona uczelnia ma wpływ na szanse porządnej pracy :D O ile po ochronie środowiska jest wgl szansa na taką.

Ciężka sprawa z tymi rozważaniami bo niestety większość pytań które rodzą się w głowie to tylko takie gdybanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będziesz studiować z pasją to prace znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Klaudiiaa
      Zastanawiam się nad kierunkiem prawo w biznesie na WSB Wrocław. Jest tu ktoś kto może to studiuje i opowie trochę o tym kierunku i ogólnie o Wsb? Czy jest to uczelnia, na którą warto wydać pieniądze? 
      Czy we Wrocławiu na jakies uczelni jest podobny kierunek? 
    • Przez Yukimi
      Mam szansę dostać się w ogóle na studia dzienne na germanistykę na UMCS-ie, jeśli z polskiego miałam jedynie 30%, a z niemieckiego podstawowego 100% i z rozszerzenia 75%? Czy mając te 30% nie mam już szans?
    • Przez Gepetto
      Witam
      Nie dostałem się na Uniwersytet Rzeszowski na bezpieczeństwo wewnętrzne, jestem teraz na WSPiA na bezpieczeństwie wewnętrznym, chcę się przenieść tam gdzie się nie dostałem.
      Jak to zrobić? Jakieś rady, uwagi do tego czy warto? Coś o czym powinienem wiedzieć?
    • Przez Aneta97
      Mam problem ze zdecydowaniem się na który kierunek złożyć. Moje zainteresowania są dosyć wszechstronne i każdą wymienioną dziedzinę lubię równie mocno, przez co nie mogę się zdecydować który kierunek jest dla mnie najlepszy. Wiem, że nikt za mnie nie będzie wiedział co najbardziej bym chciała robić, jednak poza samymi zainteresowaniami chciałabym mniej więcej zorientować się po czym mam większą szansę na zdobycie zatrudnienia, co się najbardziej opłaca i czy studiowanie czegokolwiek związanego z naukami o ziemi ma sens. Słyszałam, że po geologii nie ma w ogóle pracy w Polsce, zwłaszcza dla kobiet. Podobne opinie krążą na temat wszystkich kierunków pokrewnych geologii.  Interesują mnie kierunki związane z żywnością (tj. technologia żywności, dietetyka, bezpieczeństwo żywności itd.), geologia, ochrona środowiska czy nawet inżynieria środowiska. Wiem, że żadne studia nie zapewniają pracy i wszystko zależy od mojego zaangażowania i chęci, ale jednak wolałabym wiedzieć w którą dziedzinę najbezpieczniej będzie zainwestować.  Interesuje mnie praca w Polsce jak i za granicą. 
    • Przez jarosky
      Witam, otóż dostałem się na studia stacjonarne na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunek: ochrona środowiska, jest to kierunek, w którym nie ma nic dla mnie interesującego, perspektywy pracy po tym kierunku raczej mocno średnie, chociaż mieszkam na podlasiu w Białymstoku, w mieście który ma jakiś nacisk na ekologie, środowisko, przynajmniej tak mi się wydaje. Zastanawia mnie kierunek mechanika i budowa maszyn, który wydaje się być ciekawy, od zawsze interesowałem sie silnikami, samochodami, itp. Chciałbym pójść na studia zaoczne, aczkolwiek mam dylemat, ponieważ z matmy nigdy nie byłem dobry, czasami trafiały się jakieś tematy, które w miare rozumiałem, a wiadomo, że w tym kierunku matematyka to podstawa, a do tego fizyka... Czy ktoś mógłby mi doradzić, mam zamiar składać papiery na politechnikę białostocką, nie wiem czy to dobry pomysł i czy dam sobie radę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.