Skocz do zawartości
natkaxe

Pedagogika psychologia czy socjologia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym wybrać się na któryś z tych kierunków na studia, jednak nie potrafię zdecydować się na które.

Jest tu ktoś, kto studiuje któryś z tych kierunków i mógłby mi opisać jak one wyglądają?

Najbardziej jednak przydatne są mi informacje o socjologii, na czym owa socjologia polega? kim można po niej zostać? Za każdą informację będę bardzo wdzięczna! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze nie stosuj pogrubienia i radzę zapoznać się z regulaminem.

Psychologia daje najszerszy możliwości. Pedagogika jest kierunkiem dla osób bardzo zainteresowanych tych zagadnieniem bo po tym można pracować tylko w placówkach wychowawczych

O socjologii tutaj www.studia.net/socjologia

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Wiktoria__
      Witam,
      Nauki o rodzinie UKSW Warszawa . Chciałabym się dowiedzieć czy nauka jest z naciskiem na przedmioty pedagogiczno - społeczne czy teologiczne? Na czym polegają studia?
      Zauważyłam na stronie przedmioty związane z religią 
      Bardzo dziękuję za pomoc
    • Przez sara382123
      Zastanawiam się nad wyborem Uczelni, moją pasją jest psychologia, chciałbym ukończyć ciekawe studia unikając sytuacji, w której stracę zapał i zainteresowanie zawodem, co polecacie?
    • Przez d2797
      Cześć,

jestem właśnie w trakcie studiów na kierunku socjologia, zamierzam iść w stronę kryminologii (taką też wybiorę specjalizację). Chciałem się dowiedzieć czy jest może tutaj ktoś, kto szedł podobną drogą i mógłby się wypowiedzieć. Na przykład gdzie próbować znaleźć jakieś praktyki/staże czy coś tego typu, właśnie "na początek". Najlepiej w Krakowie.
      Z góry dziękuję.

P.S. Bardzo proszę o powstrzymanie się od komentarzy zawierających opinie na ten temat typu " to bez sensu", "to nieopłacalny/mało przyszłosciowy kierunek", "to głupota" etc. bo anie odrobinę mnie nie interesują i nie są nawet w najmniejszym stopniu potrzebne A niestety takie komentarze królują.
    • Przez Aga1
      Hej!
      Czy są tutaj osoby, które posiadają informacje na temat "Różnice i przyczyny w odbiorze upływu czasu u dziecka i dorosłego w kontekście koncepcji rozwoju psychospołecznego Erika Eriksona"?
      Będę bardzo wdzięczna za każde info 
    • Przez nginsx
      Cześć! 
      Jest to mój pierwszy post i nawet nie wiem, czy to jest dobre miejsce na tego typu pytania i problemy, ale po prostu potrzebuję opinii z drugiej ręki (albo i rąk! wielu rąk). 
      Mianowicie wybieram się w tym roku na studia (o ile ich dożyję...) i składając na nie wybrałam pare kierunków, które mnie zarówno interesowały jak i ich ilość była w pewnym stopniu gwarancją, że się na coś dostanę i w końcu... dostałam. Na wszystkie. Ale nie przedłużając, jestem rozchwiana pomiędzy dziennikarstwem, o którym marzyłam od małego a pedagogiką opiekuńczą z profilaktyką uzależnień i socjoterapią i stąd mój problem oraz pytanie. Czy tu na forum znajdują się osoby, które studiują te kierunki i chciałyby mi o nich opowiedzieć, doradzić? Bądź tacy, którzy są w takiej samej sytuacji i po prostu chciałyby o tym z kimś pogadać. Czasu mam mało, bo 19 zaczynają się już zajęcia.
      Z góry wielkie dzięki:)

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Możesz się rekrutować na kierunki pokrewne. Jeśli to będzie ekonomia to musisz nadrobić różnice programowe z I stopnia. Odnośnie II stopnia to przeważnie jest na nie rekrutacja i wówczas bierzesz udział jak każdy inny student. 
    • Hej,  Stoję przed wyborem kierunku drugiego stopnia w trybie niestacjonarnym i zaciekawiła mnie analityka gospodarcza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Niedawno skończyłam licencjat z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i teraz szukam czegoś bardziej związanego z analizą danych. Czy jest tu ktoś kto studiował lub studiuje na UE w Krakowie i orientuje się czy kierunek analityka gospodarcza jest kierunkiem wartym uwagi, a także czy jest wymagający? 
    • A studiując matematykę ze specjalnością analiza danych i modelowanie matematyczne można wybrać na studia II stopnia choćby ekonomię, czy FiR i czy jest w ogóle sens coś takiego robić? I jak wygląda rekrutacja na studia II stopnia w przypadku chęci pójścia na lepszą uczelnię? Hipotetycznie jak limit miejsc na I stopień to 120 i przyjmą 120 to te osoby mają zapewniony II stopień na danej uczelni, czy jak przyjdzie ktoś lepszy z poza to on może wejść?
    • Bo tylko takie studia dają Ci jakiekolwiek możliwość faktycznie bycia psychologiem. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.