Skocz do zawartości
xkxkx

Zmiana uczelni po pierwszym roku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym roku rozpoczęłam naukę zaoczną (weekendową) na studiach pierwszego stopnia z fizjoterapii. Niestety po tym roku będę musiała zmienić uczelnię. Pytanie skierowane najlepiej do osób doświadczonych i  do tych którzy studiują bądź studiowali w Poznaniu, Bydgoszczy lub Toruniu: czy na drugi rok z tym samym kierunkiem bez problemu dostanę się do innej uczelni jeśli wszystko będę mieć zaliczone? i kiedy najlepiej zgłosić się do nowej uczelni? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im szybciej się zgłosić z tym lepiej dla Ciebie. Możesz się przenieść ale zgodę musi wyrazić Dziekan Wydziału na który chcesz się dostać. A to będzie zależało od tego czy są wolne miejsca. Wyznaczają Ci różnice programowe i na II roku będziesz musiał je nadrobić. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Łukasz napisał:

Im szybciej się zgłosić z tym lepiej dla Ciebie. Możesz się przenieść ale zgodę musi wyrazić Dziekan Wydziału na który chcesz się dostać. A to będzie zależało od tego czy są wolne miejsca. Wyznaczają Ci różnice programowe i na II roku będziesz musiał je nadrobić. 

Przeprowadzam się dopiero w lipcu, więc pierwszy rok skończyć mogę normalnie,a ptrzeprowadzam się niemalże na drugi koniec Polski. więc jak najwcześniej czyli kiedy? Jak zacznie się nabór na studia czy może nieco wcześniej? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im szybciej tym lepiej. Jeśli chcesz po 1 roku to złóż dokumenty już w lipcu. Poczytaj forum w dziale dziekanat bo temat omawiany wiele razy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Łukasz napisał:

Im szybciej tym lepiej. Jeśli chcesz po 1 roku to złóż dokumenty już w lipcu. Poczytaj forum w dziale dziekanat bo temat omawiany wiele razy. 

Nie sprawdzałam, dziękuję za odpowiedź mimo to :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź. Poczytaj. Pamiętaj że nie jest to takie łatwe. Rzadko uczelnie publiczne przenoszą studentów. A na uczelniach niepublicznych masz umowy więc też trzeba sprawdzać zapisy umów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posprawdzam. Mam nadzieję, że obejdzie się bez większych problemów i skończy na ewentualnym zaliczeniu przedmiotów których tutaj nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Ala8166
      Cześć wszystkim!
      Uczęszczałam rok do uczelni prywatnej, ze względu na jej tragiczną organizacje oraz sposób nauczania chciałabym się przenieść. Dowiedziałam się jakie dokumenty trzeba złożyć, otrzymałam zgodę od swojej macierzystej uczelni na przeniesienie i złożyłam wszystko w terminie. Decyzję miałam otrzymać w pierwszej połowie września i jak jej nie było tak nie ma. Pisałam maile do konkretnego instytutu, lecz nie otrzymałam odpowiedzi. Czy to znaczy, że decyzja już jest przesądzona i dlatego nie odpisują? Zostało już bardzo mało czasu a za względu na wirusa kontakt z nimi jest możliwy tylko mailowo więc już nie wiem co myśleć...
    • Przez Ala8166
      Cześć wszystkim!
      Uczęszczałam rok do uczelni prywatnej, ze względu na jej tragiczną organizacje oraz sposób nauczania chciałabym się przenieść. Dowiedziałam się jakie dokumenty trzeba złożyć, otrzymałam zgodę od swojej macierzystej uczelni na przeniesienie i złożyłam wszystko w terminie. Decyzję miałam otrzymać w pierwszej połowie września i jak jej nie było tak nie ma. Pisałam maile do konkretnego instytutu, lecz nie otrzymałam odpowiedzi. Czy to znaczy, że decyzja już jest przesądzona i dlatego nie odpisują? Zostało już bardzo mało czasu a za względu na wirusa kontakt z nimi jest możliwy tylko mailowo więc już nie wiem co myśleć...
    • Przez Nina7
      Studiowanie prawa i kierunku doradztwo polityczne i publiczne to dobre połączenie? 
      Jakie są tego plusy i minusy? I co po tym można robić jak to w fajny sposób połączyć jaki zawód? 
    • Przez sanderek
      witam
      Jeżeli się uda, to od października będę studiować dziennie fizjoterapię i stąd moje pytanie.  Czy da się połączyć te studia z pracą, weekendową chociaż lub nawet w tygodniu? Czy ilość zajęć jest jednak zbyt duża. 
    • Przez ania8
      Witam, 
      mam pytanie dotyczące rekurtacji online na UAM w Poznaniu. Otóż nie wiem jak zaznaczyć pierwszy wybór kierunku. Zapisałam się na 5 kierunków, lecz nie wiem po czym bedzie wiadomo , który jest moim pierwszym wyborem. W zakładce 'moje zapisy' kierunki ułożone są alfabetycznie, więc nie wiem , który bedzie brany jako pierwszy wybór. Bardzo zależy mi na szbkiej odpowiedzi, z góry dziękuję.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.