Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Kończę właśnie technikum na kierunku informatyka i zastanawiam się nad wyborem studiów.
Interesują mnie studia zaoczne na terenie województwa zachodnio-pomorskiego (Szczecin, Koszalin, ...).

Chciałbym wybrać studia, które kładą jak największy nacisk na programowanie, ale załamuję się kiedy słyszę, że po technikum mam na większości studiów w Szczecinie "dwa lata z głowy z programowania". Poziom w technikum jest bardzo niski (dla osób, które traktują programowanie poważnie, a nie jako dodatek do informatyki), więc jeśli miałbym iść na studia, które w 2 lata nie dojdą nawet do tego poziomu, to będzie to strata czasu. Inne dziedziny informatyki nie interesują mnie aż tak bardzo. Jest w zachodnio-pomorskim jakaś uczelnia niestacjonarna, która trzyma poziom z programowania? ;)

Myślałem też o robotyce, bo ten temat bardzo mnie fascynuje, ale nie miałem z tym nigdy nic wspólnego. Myślicie, że można by coś na szybko się poduczyć i wybrać taki kierunek? Z programowaniem to poniekąd się przecież wiąże. Oczywiście i w tym wypadku myślę tylko o studiach zaocznych.

Mógłby ktoś mi doradzić?
Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsza na robotyce i informatyce jest matematyka. Reszty się nauczysz. Pamiętaj że studia I stopnia na informatyce to poniekąd nie koniec świata. Masz jeszcze II stopień i wtedy dopiero możesz się specjalizowac z programowania

P.s. Jeśli szanuje z czas innych to nie dodawaj dwóch tych samych postów zakładając dwa różne tematy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez KieMooN
      Tak. Wiem, że takich tematów jest milion lecz nie byłbym sobą gdybym nie zadał pytania po swojemu!
      A więc tak. Matura poszła słabo. Jedynie gdzie publicznie mam jakieś szansę dostać się na publiczne to SGGW *powtarzam są szanse*. 
      Zakładałem taki scenariusz, dlatego myślałem również o studiach prywatnych. PJATK, WIT, WWSI itp.  A może coś innego?
      Chciałbym, żeby uczelnia nakreśliła mi odpowiedni kierunek nauki, liczę się z tym, że poziom raczej wszędzie jest wysoki (?)
      Czy są tu takie osoby, które rzetelnie mogą napisać coś co mnie nakłoni do wyboru jednych z tych uczelni? Tak, patrzyłem koszta.
      Również, jeśli są tu studenci/absolwenci to też proszę o opinie nt. tychże uczelni.

• Przez Studia548
      Witam, jak dostaliście się na Uniwersytet Wrocławski lub na Politechnikę Wrocławska na kierunek informatyka to ile mieliście punktów? Czy mam szanse jak zdaje tylko 1 przedmiot rozszerzony ? 
    • Przez clobeus
      Witam! 

Nie wiem czy powinienem tutaj pisać ale dobra. Obecnie jestem w Technikum Elektronicznym w 2 klasie Technik Elektronik, wiem że chce już wiązac przyszłość z IT, elektroniką itd. Ale moje pytanie ,,Jakie studia wybrać'' (Mieszkam w Rzeszowie więc bardziej licze na Politechnike Rzeszowską). Co się bardziej opłaca (Wiem nie powinienem pytać ,,co się bardziej opłaca'' bo pewnie napiszecie ,,Rob to co kochasz'', ale skoro ja bardzo lubie każdą z tych dziedzin, to która się bardziej opłaca, po czym łatwiej znaleźć pracę) Automatyka i Robotyka, Informatyka a może Elektronika i Telekomunikacja ? Liczę na waszą opinie w tej sprawie

Pozdrawiam   
    • Przez Aikoocioq
      Cześć. Jestem aktualnie w 3 klasie technikum na profilu informatyk i stwierdziłam, że to odpowiedni moment na szukanie uczelni. Uwielbiam projektowanie sieci i grafikę komputerową, z kolei nie przepadam za programowaniem. Jestem świadoma, że jest to nieodłączna część informatyki i jestem w stanie to przeboleć. Na jaki kierunek powinnam się udać? I która uczelnia będzie najodpowiedniejsza?
    • Przez Krzysztof12345
      Witam. Stoję przed wyborem następujących kierunków studiów: dowodzenie, nawigacja oraz logistyka. Dostałem się na dowodzenie na Akademię Sztuki Wojennej, lecz rekrutacja na Akademię Morską w Szczecinie została przedłużona. W przyszłości wiążę swoją przyszłość z wojskiem (piechota lub marynarka), lecz warto by było mieć jakieś zabezpieczenie w postaci chodliwego kierunku. Który kierunek pozwoli mi aplikować bez problemu na studium oficerskie lub uzyskać pracę w armii? Co do logistyki/nawigacji interesuje mnie kwestia poziomu trudności. Z przedmiotami ścisłymi radzę sobie jako tako, ale nie uczyłem się przez 3 lata fizyki i jej się obawiam. Proszę o pomoc i z góry dziękuje za normalne odpowiedzi. Każdy z kierunków wyżej wymienionych mnie interesuje tak dla jasności. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.