Skocz do zawartości
sdeveraux9

Filologia klasyczna UG pytania do studentów/absolwentów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ostatnio zastanawiałam się nad podjęciem drugiego kierunku studiów m.in. filologi klasycznej na UG.

Półtora roku temu myślałam, aby składać podanie na wyżej wymienioną filologię, ale słyszałam tzw "głosy rozsądku" (głównie rodziców), że to nie jest dobry pomysł, dlatego wybrałam filologię angielską w Ateneum. Teraz w dużej części żałuje, bo okazało się, że kierunek nie do końca mi pasuję.

Z tego co udało mi się już wyczytać to filologia klasyczna ma bardzo duży przesiew (teraz na ostatnim roku UG zostało tylko 8 z 35 studentów), dlatego nim podejme zdecydowane kroki chciałabym się dowiedzieć jak ten kierunek wygląda "od kuchni" :)

Będę wdzięczna za rady i odpowiedzi :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno mi wiele powiedzieć o samych studiach jako programie. Filologia klasyczna to fajny ale bardzo trudny kierunek. Za to wydzial filologiczny na UG jest fantastyczny i warto tam studiować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez jstones99
      Cześć. Szukam osób które są/były na kierunku Informatyka i ekonometria na studiach magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby poradzić sobie na tym kierunku? Czy po stricte ekonomicznych studiach licencjackich, bez umiejętności programowania, będą duże kłopoty z adaptacją i ich ukończeniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Zabawski
      Czy jest różnica w oczach pracodawcy w Warszawie czy ukończę prawo, na Uniwersytecie Gdańskim czy Warszawskim? Czy może jeden i drugi są traktowane na równi jako że są publiczne? Czy przewagę w Warszawie będzie miał UW? Jak ogółnie WPiA UG prezentuje się na tle WPiA UW?
    • Przez Licealista
      Część , matura zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba się dopytać (kto pyta nie błądzi ).

Przechodzę do tematu - chciałbym studiować ekonomię lub FiR na UG, bądź ekonomię lub ZiIP na PG. Wiem, że żadna z tych uczelni ( a szczególnie wydziałów ) nie należą do żadnej czołówki, ale po której uczelni mam większe szanse na rynku (niekoniecznie w Trójmieście)? Która z tych uczelni najbardziej przygotuje mnie do przyszłej pracy ? I jeszcze jedno , byłbym wdzięczny gdyby napisał ktoś z Gdańska - czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw i czy to się odzwierciedla w przyszłej pracy?

Dawniej myślałem nad UEP, ale Gdańsk jest 2 razy bliżej od mojego domu rodzinnego i lepiej go znam . Może jeszcze dodam czy kończąc UEP miałbym dużo większe szanse i lepiej byłbym przygotowany do pracy ?

Trochę się rozpisalem , ale myślę że lepiej się dowiedzieć ok.rok przed studiami , niż później płakać z nie trafnego wyboru , chociaż wiem że nic go nie gwarantuje .

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru oraz weekendu.

• Przez Consulor
      Witam, jestem uczniem I klasy LO, więc przede mną jeszcze sporo czasu na wybór, jednak już od III klasy gimnazjum dogłębnie myślę nad kierunkiem studiów. Od zawsze interesowałem się kulturami, językami, historią, mitologiami, polityką itp., dlatego uważam, iż filologia to idealny kierunek dla mnie. Problem jednak w tym, że nie jestem do końca przekonany co do konkretnego języka, jaki chciałbym studiowac. Moją pasją jest Skandynawia i to z nią zawsze wiązałem swoją przyszłośc - nie w formie imigracji, ale jako tłumacz, przewodnik, dyplomata, pracownik instytucji kulturalnej czy po prostu specjalista od obsługi klienta. Idealnym kierunkiem byłyby dla mnie filologia szwedzka, duńska (oferowana na UJ, UAM) i Skandynawistyka (UG). Problemem jednak jest wysoki próg wymagany na wspomniane kierunki. Wymagają one niemal 100% zdania matury z wymaganych przedmiotów. Nie ukrywam, że jestem pilnym uczniem, osiągam bardzo dobre wyniki w nauce, egzaminy gimnazjalne z ang, pol i hist udało mi się napisac na 100%. Matura jednak to zupełnie coś innego. Boję się, że się zestresuje albo czegoś nie będę wiedział, dlatego szukałem również kierunku zastępczego. Moje liceum ogólnokształcące (tak wgl. jestem na profilu językowym) oferuje zajęcia przygotowujące do olimpiad przedmiotowych, z których chętnie korzystam. W tym roku piszę pracę na olimpiadę języka polskiego oraz regularnie uczęszczam na zajęcia dotyczące łaciny i kultury antycznej. No własnie ... nie ukrywam, że bardzo zainteresował mnie ten język (kulturą starożytną i mitologią interesowałem się wcześniej). Tak narodził się pomysł na zastępczy kierunek studiów - filologia klasyczna. Wiem już niemalże wszystko jeśli chodzi o program tych kierunków studiów, rozmawiałem z wieloma osobami i wiem, czego się spodziewac. Największym problemem klasycznej jest ograniczony wachlarz możliwości realizacji zawodowej. Nie wiem szczerze mówiąc, jaką decyzję podjąc. Z uniwersytetów interesowały by mnie UJ (filologia szwedzka, klasyczna) i UAM (filologie szwedzka, duńska i klasyczna). Nie ukrywam, że odległościowo to własnie Poznań byłby najlepszym dla mnie miastem, jednak nie jest to główne kryterium przy wyborze mojego uniwersytetu, Wiele zależy od wyników matury - powiedziałbym, że nawet wszystko. Chciałbym się jednak zapytac, czy filologia klasyczna to dobra alternatywa? Co zrobic, gdy nie dostanę się na wymarzone kierunki? Dodam też, iż liczę na sukces w olimpiadzie języka łacińskiego, wtedy miałbym znacznie ułatwioną rekrutację na UJ, jedynym czynnikiem byłby wtedy rozszerzony język angielski. 
      Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• W sumie to sam nie wiem... Czuję się po prostu przytłoczony ilością materiału do ogarnięcia z bardzo ograniczonym czasem, a jestem dosyć wolny w nauce.  Może po prostu chciałem się wygadać... Ogółem pierwszy semestr jest dla mnie dużym szokiem. Chcę zostać elektronikiem ale matematyka mnie trochę niszczy a fizyka ogólna jest poprowadzona koszmarnie. Jeszcze kończyłem technikum a wyniki również miałem słabe z matury, więc moja wiedza z matematyki i z fizyki jest gorsza od moich osób z politechniki. Jedyna rzecz w której jakoś sobie radzę są właśnie zajęcia elektroniczne.  Niczego od was w sumie od was nie oczekuję, ale potrzebuję po prostu gdzieś się wygadać ... 
    • Skoro nie chcesz nic zmienić to czego oczekujesz? Tak konkretnie, napisz.  Nie wiem jakie jest inne rozwiązanie. Możesz iść do pracy i zacząć studia od nowa. Rozwiązanie braku pieniędzy jest właściwie na wyciągnięcie ręki.
    • Powiedzmy że nie mam też pieniędzy, a jednak chcę te studia ukończyć, z powodów czysto pobudek elektronicznych.  I wiem że studnia nie trzeba ukończyć, ale i tak jednak czułbym się jak totalny przegryw gdybym nawet tego nie osiągnął.  Jestem po prostu przytłoczony ilością przedmiotów oraz brakiem czasu by móc takie przedmioty poukładać i nie myśleć że mnie wywalą po 1 semestrze, gdyż takie myśli mnie tylko dręczą od wielu dni oraz presja związana z nadchodzącymi kolokwiami i brakiem czasu na powtórzenie wszystkiego by mieć to  przysłowiowe "3".  Jeszcze od niedawna się przeprowadziłem i kolejna przeprowadzka wiąże się z kosztami, po prostu nie dam rady. 
    • Nigdzie nie jest napisane że każdy musi mieć ukończone studia. I rok bywa najtrudniejszy.  Możesz spokojnie te studia zrobić również na uczelni niepublicznej co pozwoliłoby Ci mieć trochę łatwiej.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.