Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

myślę o pójściu na studia filologiczne na UAM (o ile się dostanę). Myślałam o językach japońskim i rosyjskim i tutaj moje pytanie: jeżeli mi się powiedzie przy rekrutacji, to lepiej zacząć studiować od pierwszego roku dwa kierunki na raz, czy zacząć np. od japońskiego, a potem na drugim roku rozpocząć również filologię rosyjską? Czy pogodzenie takich dwóch kierunków jest możliwe do zrobienia? Co trzeba zrobić, żeby, będą na jednym kierunku, móc rozpocząć drugi?

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwóch kierunków w jednym roku nie radzę rozpoczynać. Jeszcze nie zacząłeś studiów a już chcesz być na dwóch kierunkach. Tak mozna szybko być poza studiami na obu kierunkach. Zacznij jeden jeśli stwierdzisz, że masz dużo wolnego czasu zaczniesz drugi lub lepiej pojdziesz  zdobywać doświadczenie z tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 
    • Przez whereyouaregoingjoanne
      Potrzebuje pomocy. Dostałam się na studia FiR i mam mase wątpliwości jaki tryb wybrać. Czy studiować dziennie i pracować w weekendy (praca dorywcza - kelnerka ) czy studiować zaocznie i pracować w tygodniu ( zbierać doświadczenie np. praktyki, kursy rachunkowości ...). Co sądzicie, jaki tryb wybraliście i czy jesteście zadowoleni ?
    • Przez Wiktoria123
      Hej, bardzo proszę o uzupełnienie mojej krótkiej, dosłownie 5-minutowej ankiety, dotyczącej adaptacji studentów do nowego miejsca zamieszkania i sposobu nauki. Dotyczy ona co prawda studentów krakowskich uczelni, ale uzupełnić ją może każdy, kto przeniósł się na studia do większego miasta. https://forms.gle/vBkw37qVggF35wn6A 
    • Przez Nina7
      Studiuję prawo niestacjonarnie. Dostałam się na doradztwo polityczne i publiczne stacjonarne czy to połączenie ma sens? Jak połączyć to w przyszłości? Jaki zawód? 
      Czy lepiej zrezygnować i iść do pracy, zbierać doświadczenie? Proszę o odpowiedzi z argumentami.
    • Przez Nina7
      Studiowanie prawa i kierunku doradztwo polityczne i publiczne to dobre połączenie? 
      Jakie są tego plusy i minusy? I co po tym można robić jak to w fajny sposób połączyć jaki zawód? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Mam pytanie dotyczące rekrutacji na psychologię niestacjonarną UKW, z uwagi na to że na dziennych studiach kierunek jest oblegany interesuje mnie czy starając się o przyjęcie na studia niestacjonarne przyjmują wszystkich kandydatów czy jest to konkurs świadectw? Jeśli wiecie z doświadczenia jak to wygląda w praktyce będę wdzięczna za informacje.
    • na szczescie udalo mi sie, znalezli miejsce w szkole z mniejszymi wymaganiami, ale zawsze cos, w szkolach w ktorych miejsc nie bylo mają mnie na uwadze, ze jak sie zwolni to mnie poinformują, a tymczasem jest ok mam nadzieje
    • Odzyskaj zwrot podatku, który Ci się należy - wróciłeś z Holandii - pracowałeś w tym kraju - napisz maila lub zadzwoń do firmy https://pkg-tax.com/ która pomoże Ci szybko odzyskać należny podatek. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy iż podejmując legalną pracę w innym kraju może odzyskać sporo pieniążków, które zostały mu potrącone z pensji, PKG TAX SP.z.o.o wie co zrobić w takiej sytuacji
    • @jungpa, żyjemy w dobie Internetu, więc co za problem zrobić test rynku pracy i obczaić ekonomiczne losy absolwentów? To już nie te czasy, kiedy przy wyborze studiów było się skazanym na opinię rodziców, znajomych czy innych randomów. Zabawne jest powiązanie kierunku z pracą, kiedy nie dotyczy to nielicznych zawodów regulowanych.    Jeśli zadasz sobie trud zdobycia informacji, to przekonasz się, że ZIP to kierunek o marnych perspektywach wybierany na ogół przez osoby, które nie dostały się albo poradziły sobie nigdzie indziej. Perspektywy po MiBM też są przeciętnie gorsze w stosunku do topowych kierunków typu informatyka czy AiR, ale sama MiBM jako dość trudne studia cieszy się pewną renomą w oczach pracodawców - zwłaszcza tych starszej daty. Szeroko pojęta branża mechaniczna jest mało rozwojowa i bez żadnej straty można wrócić do niej po latach przerwy, więc mając głowę na karku warto szukać szczęścia w innym miejscu.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.