Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Nurtuje mnie takie pytanie a wujek google nie pomaga. Jestem "świeżym" studentem i zastanawia mnie praca inżynierska i praca magisterka a dokładnie wiem że pracę należy napisać i obronić. Bronimy oby dwie prace czy tylko magisterską  ? Jaka jest różnica między tymi pracami ?

dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkich różnic nie ma. Obie prace bronimy, praca inżynierska jest łatwiejsza bo badania sa łatwiejsze lub nie trzeba przeprowadzać badań. Czasami wystarczy analiza tekstu źródłowego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praca inżynierska nie jest łatwiejsza, tylko po prostu obejmuje mniejszy zakres materiału i ogranicza się głównie do projektów wstępnych, czyli praktycznego wykorzystania tego, co inni stworzyli do tej pory. Magisterska musi dodatkowo zawierać jakiś wkład własny w zakresie teorii, więc typowa praca nie jest już zwykłym projektem, lecz analizą pod określonym kątem. Pozostałe różnice dotyczą formy obrony i składu komisji, ale to już dłuższy temat i nie rozkmina na I rok studiów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj jest łatwiejsza. Chociaż w moim przypadku mgr była łatwiejsza. Na licencjacie robiłem sporo badań. Dużo zależy od promotora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co się nastawiać na to że jest łatwiejsza czy nie to błędne podejście, bo wszystko zależy od uczelni i promotora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie bardzo dużo zależy od promotora, u mnie na licencjacie wymagał więcej niż promotor na mgr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Sowa Dyplomowa
      Witam, to Sowa, Sowa Dyplomowa. Jestem mądra, inteligentna oraz poważna osoba. Rzadko się uśmiecham, bo cały czas myślę i jestem w stanie tworzenia nowych naukowych osiągnięć. Ja oraz mój zespół, przez lata zajmuje się pisaniem różnego rodzaju prac naukowych, dzięki czemu zdobyliśmy dużo doświadczenia w tym temacie. Współpracujemy z dużą ilością profesorów, doktorów oraz innych nauczycieli nie tylko w Polce, a też z całego świata, dzięki czemu, szybko możemy zareagować i przygotować najlepszą ofertę dla Ciebie. Pomoc w pisaniu prac dyplomowych – coś, czego nikt nie potrafi lepiej od nas!
      Pisanie Referatów Pisanie Prac seminaryjnych (zaliczeniowych, semestralnych) Pisanie Prac licencjackich / absolwenckich Pisanie Prac magisterskich / inżynierskichPisanie Prac doktorskich / dysertacyjnychPisanie Prac MBA Pisanie RecenjiP isanie Praca semestralnych Pisanie Artykułów naukowych

http://www.sowadyplomowa.pl

• Przez anna_d
      Witam wszystkich. W ramach mojej pracy inżynierskiej badam z jakich środków korzystają ludzie by się ze sobą komunikować. Bardzo proszę o poświecenie 2 minut na wypełnienie tej ankiety  http://ankieta-sposoby-komunikacji.cba.pl/
    • Przez Jakub Zaliwski
      Witam. 
      Potrzebuję pomocy w napisaniu pracy inżynierskiej na kierunku budownictwo, kontretniej z geotechniki. Temat brzmi "wpływ fali poprzecznej na zagęszczenie wybranych gruntów niespoistych".
    • Przez Goon
      Witam
      Mam problem odnośnie tego iż mam do zaliczenia saminarium dyplomowe przed ostatnim semestrem.
      Temat pracy brzmi " Projekt sieci lokalnej w średniej wielkości instytucji "
      Projekt sieci zrobiłem. Ma 18 stron.
      Wysłałem to mojemu opiekunowi a ten mi pisze abym wysłał mu "... konspekt albo draft, z ktorego jednoznacznie wynika, na czym polega inzynierski - oryginalny element pracy "

Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Możliwe dlatego że nie chodziłem na zajęcia z seminarium ale w sumie kto na nie chodzi przy kierunku zaocznym.
      Opiekun nie ma czasu mi odpisać a ja sam pracuje i bardzo cięzko wygospodarować mi swój własny.
      Najlepsze jest to iż mojemu kumplowi zaliczył na ocene pozytywną a ten wysłął mu tak samo jak ja tylko projekt swojej sieci gdyż mamy podobny temat pracy. <przypadek>

Pomoże ktoś jak się za to zabrać?
      Chodzi mi tylko o ocene pozytywną aby zaliczyć same seminarium do 30 września.
    • Przez napisacpl
      biuro@napisac.pl
      790 666 794
      Niesiemy pomoc dydaktyczną z zakresu pracy licencjackiej/magisterskiej/inżynierskiej/dowolnej pracy zaliczeniowej.
      Zrealizujemy każdy problematyczny aspekt.
      Jesteśmy firmą zrzeszającą wybitnych pracowników naukowych ze wszystkich dziedzin nauki.
      Nie szukaj ogłoszeń anonimowych studentów i oszustów. Zaufaj legalnej firmie z doświadczeniem i gwarancją jakości 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!
      www.napisac.pl

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.