Skocz do zawartości
Ariana26

Gdzie studiować gospodarkę przestrzenną na Śląsku? Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tegoroczną maturzystką i myślę nad studiami dla siebie. Oczywiście studia dzienne. Wybrałam Gospodarkę przestrzenną bo wydaje mi się że to coś dla mnie. Stąd moje pytanie czy warto wybrać ten kierunek i gdzie na Śląsku znajdę najlepsze studia? Póki co biorę pod uwagę również budownictwo, jednak bardziej skłaniam się właśnie ku gospodarce. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, warto to bardzo ciekawy kierunek studiow. A przecież sama piszesz, ze najbardziej przemawia za Tobą wiec dlaczego nie?

Tutaj masz wszystkie uczelnie ze Śląska prowadzące ten kierunek

http://slask.studia.net/gospodarka-przestrzenna

uczelni za wiele do wyboru nie masz. Wybor miedzy UEK a P. Częstochowska a do tego jedna uczelnia niepubliczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej urządzał by mnie UEK, jednak mimo wszystko ciągle się waham. Budownictwo znajdę w większej ilości uczelni, a sama do końca nie wiem w czym lepiej bym się odnalazła. Co będzie lepsze? Budownictwo czy jednak Gospodarka przestrzenna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od Twoich preferencji. Nie ma czegoś takiego jak lepsze, lepsze ale dla kogoś.

masz czas, idź na dni otwarte i targi edukacyjne i dostaniesz odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Perokan
      Witam, 
      Jestem w trakcie analizowania kierunków studiów, gdyż chcę od października rozpocząć studia we Wrocławiu. Zastanawiam się nad dwoma kierunkami. Pierwszy to Gospodarka Przestrzenna, jako zamienna forma dla architektury, ponieważ niestety matura raczej nie da mi wystarczającej ilości punktów na Architekturę. Drugi to budownictwo. Obydwa kierunki planuję na PWr. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś studiujący, któryś z kierunków byłby mi w stanie opisać jak wyglądają kierynki "od środka" i jak mniej więcej sprawa wygląda z zatrudnieniem, po ukończeniu, bo z tego co się doczytałem to niestety GP przegrywa na tym polu i z architekturą, i z budownictwem. Jak wygląda procent zdawalności na budownictwie i czy faktycznie są to takie ciężkie studia do przejścia, bo z tego co widziałem jest jednym z najliczniejszych kieruków.
    • Przez nszyler@interia.pl
      Cześć zdawałem maturę rok temu ale zdałem bardzo słabo bo angielski 34%, matematyka 44%, polski 56% i geografia 23% Geografie w tym roku zamierzałem poprawiać i chodź nauka mi idzie dobrze to nie umiem wbić się w klucz i naprawdę słabo idą mi arkusze. Przewiduje max 40%, chodź liczę na więcej, jednak nie nastawiam się na zbyt wiele. Myślałem o studiach na kierunku gospodarka przestrzenna. Na niektórych uczelniach jest to oblegany kierunek, na innych nie. Czy powinienem wydawać pieniądze na rekrutacje na topowe uczelnie czy z góry sobie je darować? Na jakie uczelnie jest najmniejszy próg żeby mieć szansę dostania się na studia? I czy w ogóle jest sens aplikowania na jakiekolwiek studia bo nie wiem czy z tak słabo zdaną maturą mam szansę gdziekolwiek się dostać?
    • Przez Balladyna
      Hej, może ktoś z Was może mi polecić, gdzie przyjmują na praktyki studentów chemii na Śląsku. Dodam, że nie jestem studentką UŚ ani POLSL, więc firmy mające umowy z tymi uczelniami odpadają. W wakacje będę w rodzinnych Gliwicach, więc szukam czegoś niedaleko (codzienne dojazdy kolejami śląskimi czy polregio mi nie przeszkadzają xD).
    • Przez alexiss022
      Jestem na gospodarce przestrzennej i realizuje wlasnie 3 tygodniowe praktyki w urzedzie gminie w wydziale spoleczno gospodarczym. Mam trochę problem z uzupelnianiem dziennika bo w sumie za wiele nie robię na tych praktykach. O jakich czynnosciach mogę napisac?
    • Przez niepoprawny_astronauta
      Witam, poszukuję kogoś kto byłby w stanie odpowiedzieć na moje pytania.
      1.Mianowicie, Politechnika Gdańska czy Poznańska? Chciałabym się wybrać na kierunek budownictwo, z tego co udało się wyczytać ze stron internetowych PG ma więcej kierunków budowa dróg i autostrad, budownictwo morskie itd. Jednak z tego co piszą strony trudno jest się tam dostać. Uczę się dobrze, jednak nie na kierunku budownictwo a na geodezji, ale z tego co mi wiadomo to połączenie może być dobrym planem na przyszłość. 
      2. Czy budownictwo jest ciężkim kierunkiem jak mogło by się wydawać?
      3. Plan B to gospodarka przestrzenna na PG, brzmi ciekawie jednak ilość informacji na ten temat jest dość mała. Czy jakiś student/studentka była by w stanie (bądź absolwent) powiedzieć cokolwiek na ten temat? Ciężko/nie ciężko to pewnie zależy jak się uczysz. 
      Niby mam trochę czasu, lecz we wrześniu trzeba wybrać już rozszerzenia na maturkę a do tego fajnie byłoby wiedzieć gdzie chce się udać. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanka? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• W Gdyni jest fajna uczelnia Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu, tam jest Prawo na dość dobrym poziomie, a łatwiej się dostać. 
    • Mam pytanie odnośnie rekrutacji na prawo. Gdzie najłatwiej się dostać jeżeli chodzi  o większe miasta. Najbardziej interesuje mnie Łodz, kraków ,warszawa, ale uwzględniam też inne miasta.Mam w tym roku mature i mimo,że spędzam dużo czasu na naukę. obawiam się ,że może powinąć mi się noga i liczba punktów   zbraknie do studiowania w wymarzonym mieście,  Z góry dzieki!
    • a przeglądałeś zasady rekrutacji z tego roku? Nowe zasady rekrutacji przeważnie są podawane w styczniu. 
    • Cześć, próbowałem jakaś zrozumiec ale w rezultacie nie za bardzo mi to wyszło, chodzi mi o punkty na AGH. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy przy rekrutacji jest uwzgledniany język? Czy jest on wgl pomijany? A jak jest z matematyką?( mówię o niej bo to ku niej się skłaniam na maturze). Brany jest pod uwagę tylko wynik z rozszerzonej, czy z podstawowej też? Jest wgl ktoś w stanie mi powiedzieć jak działa ten przelicznik? (rozmawiałem z kilkoma osobami ale nie do końca wiedzą, i nie chodzi mi o wysłanie linku tylko o wytłumaczenie)
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.