Skocz do zawartości
Bedoi

Gap year, SGH czy to dobry wybor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam świadomość tego, że podobne tematy już były, ale myślę, że mój przypadek jest na swój sposób szczególny.

Do matury zostało mi 6 miesięcy. Moim marzeniem są studia ekonomiczne(FiR, Ekonomia, AG) i praca w dużej korporacji. Z tego względu mój wybór padł na SGH. Niestety okazało się, że wymagane są tam dwa języki, a Ja niestety póki co dam radę tylko z angielskim. Wymyśliłem więc, aby po maturze udać się do pracy do niemiec, nauczyć się języka niemieckiego, zarobić trochę kasy i poprawić maturę za rok. I stąd moje pytanie:

Czy warto próbować dostać się na SGH (nie chcę martwić się o brak zatrudnienia i słabą pensję po studiach), czy może podjąć studia na innej uczelni ekonomicznej?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co ma ten wstęp o którym piszesz czyli gap year do finalnego pytania. Temat niezgodny z treścią, dlatego edytuje tytuł. 

Co do uczelni to żadna w kraju nie zapewni Ci pracy. Mozesz ukończyć mniej renomowana i miec prace. To czy będziesz miał prace w dużej mierze zależy od Ciebie i Twojej pracy na studiach. Już na studiach trzeba byc aktywnym zawodowo by po studiach miec doświadczenie w jakiejkolwiek pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwlaszcza studia ekonomiczne przydaja sie glownie po to, zeby zdobyc kontakty i angazowac sie w roznego rodzaju projekty. Jesli bedziesz mial bogate doswiadczenie, spokojnie znajdziesz prace. Natomiast sam dyplom ci jej nie zapewni, to nie sa studia medyczne czy prawnicze, na ktorych faktycznie dyplom ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo mało kierunków zapewnia pracę bez znajomości czy doswiadczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zurix11
      Hej, zastanawiam się jaki kierunek studiów byłby najlepszy tak aby po studiach wyjechać za granicę i pracować w tym zawodzie? Myślałam nad ekonomią lub logistyką. 
    • Przez Pawel111
      Witam, boje się ze nie zdam matury z polskiego przez rozprawkę maturalna mimo ze nie ma błędów rzeczowych ale teza nie zbyt  pasuje do argumentów,  czy przez to obleje ? Jak egzaminator na to patrzy ?
    • Przez Pawel111
      Witam, mam pytanie odnośnie studiów w roku 2021. Chciałbym dostać się na analityka medyczna przy maturze z biologii na 60% i matmie podstawowej na 60%  czy jest taka możliwość?(na niektórych uczelniach tylko biologia jest potrzebna) Tym bardziej ze w tym roku wiele uczniów odpuściło sobie naukę. Składam papiery na 3 uczelnie. Czy ktoś wie coś na ten temat albo miał podobny problem ?
    • Przez mnur
      Witam, bardzo chciałabym pracować w firmie międzynarodowej czy korporacji. Zastanawiam się nad studiami japonistyką, sinologią, hungarystyką lub zarządzaniem. Moje pytanie brzmi czy lepiej iść na zarządzanie, samemu uczyć się języków i robić certyfikaty (znam dodatkowo angielski i francuski) czy lepiej iść na filologie i po niej szukac zatrudnienia?
    • Przez AgataP
      Hejka, dostałam się na SGH na studia wieczorowe oraz na UEP na dzienne. Kompletnie nie wiem, które wybrać. Boje się, że jeśli nie wybiorę SGH to dużo stracę, jest to jednak bardzo renomowana uczelnia. A wy co byście wybrali? I czym kierowalibyście się? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zdecydowanie lepiej iść na ekonomię lub też po prostu na zarządzanie.  Wejdź sobie i poczytają www.studia.pl
    • Witajm, mam spory problem z wyborem kierunku. Mam 20 lat zaraz po maturze poszedłem na studia na kierunek budownictwo po roku stwierdziłem ze to nie dla mnie, zdarza się. Kolejny rok odpuściłem studia, żeby wszystko przemyśleć cały czas pracując. Mam własną małą działalność, zajmującą się wynajmem sprzętu budowlanego. Bardzo ciągnęło mnie do internetu zainteresował mnie e-handel, zacząłem próbować początkowo bez żadnej wiedzy. Po jakimś czasie własnej nauki zaczęło mnie to interesować coraz bardziej. Zacząłem rozmyślać nad studiami w tym kierunku, jednakże nie mam pojęcia co wybrać jest to dla mnie bardzo trudne. Czy studia związane z marketingiem internetowym są wogóle opłacalne czy nie lepiej coś bardziej ogólnego? Chciałbym kształcić się pod względem własnej działalności niż pracy na etacie. Czy mógłby ktoś coś zaproponować lub się wypowiedzieć na ten temat ?
    • Ok, dzięki za odpowiedź, a jak w kwestii AiRu? Miałem z tym trochę do czynienia, piszę w tym temacie prace inżynierską, aczkolwiek styczności np. z HMI/SCADA, czy robotami KUKA/ABB nie miałem. PLC owszem. Bez laborek z 3 roku (teorię da się nadrobić, wiadomo) ma to sens? Kursy są, owszem, ale ceny zaporowe, także 1-2 wchodzą w grę, wiecej pewnie cieżko. 
    • Moim zdaniem nie poradzisz sobie na II stopniu Informatyki bez I stopnia z tego kierunku, nie da się tego ukryć.  Różnic programowych narzuconych przez Uniwersytet będzie za dużo do zaliczenia. Przygniecie Cię to. Błędny decyzje się długo ciągną. Moim zdaniem same studia I stopnia z informatyki by Ci w zupełności wystarczyły, a wówczas to tylko 1 rok dłużej. https://studia.pl/co-zrobic-gdy-zle-wybralismy-studia-film/  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.