Skocz do zawartości
Tullamore

Studia na PK

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, poszukując informacji trafiłem na to forum, więc szukając konkretnej odpowiedzi postanowiłem napisać ten post.
Wkrótce zaczynam studia na Politechnice Krakowskiej, kierunek Informatyka na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej.

Chciałbym się co nieco przygotować z matematyki i fizyki, i zapytać Was o materiały oraz tematy, które trzeba umieć już na początku.

Mam trochę mętlik w głowie, ponieważ nie wiem od czego konkretnie zacząć, proszę o porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, zacznij od przejrzenia planu i sylabusow przedmiotów wtedy dowiesz sie czego potrzebujesz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzięki za informację. jakie polecacie materiały do powtórzenia podstaw matematyki oraz fizyki przed studiami? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Material

maturalny z matematyki wystarczy, No i może z informatyki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że chyb trochę panikujesz z tym powtarzaniem, naprawdę sądzisz że masz braki? Pewnie nie łatwo było się dostać na PK na Informatykę, zatem Twój poziom wiadomości musiał być na wysokim poziome... zatem trochę wyluzuj:)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem zawsze warto powtórzyć materiał 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za porady. Jednak moje wątpliwości związane są z dwuletnią przerwą po maturze.
 Wybrałem studia niestacjonarne więc łatwiej było się dostać.

Powoli odświeżam swoje wiadomości z technikum, więc mam nadzieję, będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To faktycznie warto powtórzyć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak masz rację warto zrobić sobie powtórkę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie czy fizyka na studiach będzie przerabiana od nowa, od podstaw. Czy trzeba mieć wiedzę podstawową ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to inna fizyka niż w szkole średniej, potrzebna dobra znajomość matematyki reszty mozna sie nauczyć jednak podstawy z fizyki dobrze miec 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez zIaMaL
      Witam.
      Jestem tegorocznym maturzystą oraz wybieram się na studia informatyczne. Dostałem się na trzy uczelnie mianowicie Politechnikę Wrocławską (Informatyka Techniczna) , Politechnika Krakowska (Informatyka) oraz WAT (Informatyka). Za Wrocławiem przemawia fakt, że uczelnia jest w czołówce, ale wolałbym być na zwykłej informatyce, ponieważ z tego co się dowiedziałem to Informatyka techniczna jest bardziej ukierunkowana w Elektronikę, co mnie dosyć średnio interesuje. I moje pytanie co byście mi polecili w podanej sytuacji? Czy informatyka techniczna jest bardziej kierunkiem związanym z elektroniką niż informatką?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Damien8
      Witam.
      Mam problem z wyborem kierunku, czas mam do poniedziałku 24.08. Dostałem się na elektrotechnikę na politechnice rzeszowskiej oraz na informatykę na uniwersytecie rzeszowskim.
      Problem jest taki, że niby chciałbym pracować w szeroko pojętej branży IT, ale sam jeszcze tak naprawdę nie wiem czy bym się w tym odnalazł na 100%. Dodatkowo o informatyce na urz i jej poziomie słyszałem wiele niezbyt przychylnych opinii. No i wiadomo, papierek po uczelni w branży IT nie ma zbyt dużego znaczenia, bardziej liczy się portfolio, doświadczenie i umiejętności. Dlatego rozważam też opcję wyboru elektrotechniki na prz, bo może akurat też się w tym odnajdę i dodatkowo gdybym jednak zdecydował się na pracę w branży IT, to mógłbym w międzyczasie robić na to kursy i staże.
      Co o tym myślicie i czy macie wyrobioną opinię na temat informatyki na urz? Którą ścieżkę bardziej byście mi polecali i dlaczego?
    • Przez as25cule
      Dodam swoją krótką historię - cale życie mnie interesowały komputery, technologia, cyfrowy świat i podobne sprawy. Od 14 roku zajmowałem sie grafika i od 16 próbowałem cos w programowaniu. Poszedłem na matfiz - (z marnym skutkiem bo matura poszła mi fatalnie w aspekcie matematycznym, ale swietnie w humanistycznym, bo pol rozsz którego nigdy nie pisałem, poszedl mi na 80%, a hist w 3 mies nauki na jakies 50%. Mocno żałuję że nie rozsz historii na profilu bo czuję że mógłbym ugrać dużooo więcej z odpowiednim przygotowaniem).   Zrozumiałem że politechnika i podobne klimaty nie są dla mnie, bo bym się nie dostał, a nawet nie czułbym satysfakcji z tej drogi. Z biegiem czasu coraz bardziej interesowała mnie psychologia, socjologia, filozofia, sztuka, człowiek,   ale ciagle siedziałem w komputerach i byly dla mnie one piorytetem pod wzgledem sciezki zawodowej.

Od jakichś 2 lat zainteresował mnie zawód UX Designera, wydaje mi sie idealny pod moj charatker i moje zainteresowania. Staram się narazie kształcić samemu w tę stronę. Ostatnio na SWPS wystartował kierunek o wdzięcznej nazwie - ux research and design - wydaje mi sie on bardzo ciekawy i mocno się nad nim zastnawiam. Ale czy warto? Czy swps ktory jest stricte psychologiczny będzie się nadawał na na połączenie psychologii z informatyką? Czy w ogole ma sens taki interdyscyplinarny charakter studiów? Jakie miałbym perspektywy gdyby odwidział mi się zawód UX Designera - chociażby poprzez rosnący popyt? Co mógłbym robić jeszcze po tej specjalizacji. 

Dodaję link do oferty:
      https://www.swps.pl/oferta/warszawa/studia-pierwszego-stopnia/psychologia-i-informatyka/ux-research-design
    • Przez deleted account
      Pytanie jak w tytule.

Zdawałem matury rozszerzone z matematyki, informatyki, fizyki i j.ang. Wyniki dopiero 11 sierpnia.
      Znam C++, front-end, web design, podstawy Pythona.

Najchętniej poszedłbym na informatykę na PG. Słyszałem, że kierunek automatyka, cybernetyka i robotyka na tej samej uczelni również jest bardzo dobry, około-informatyczny.
      Nie mam pojęcia, czy informatyka na UG jest warta rozważenia.

Najbardziej interesuje mnie Trójmiasto, ale i tak będę musiał wynajmować / mieszkać w akademiku (mieszkam ~70km od Gdańska). Mam też dalszą rodzinę w Rzeszowie, u której mógłbym mieszkać w czasie studiów, gdybym zdecydował się na to miasto.

Proszę o wszelkie rady w temacie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.