Skocz do zawartości
Kasiaa92

jaka praca po ratmedzie

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, w czerwcu skończyłam ratownictwo medyczne i jakimś cudem dostałam pracę na SORze. Nie było łatwo, kobiet nie chcą. Jednak jest to ciężka praca, zmianowa po 12 godzin i nie oszukujmy się- za niewielkie pieniądze. Pomimo tego jednak bardzo ją lubię. Ale... za rok wychodzę za mąż i zamierzam założyć rodzinę. W związku z tym chciałabym zmienić pracę na taką bardziej spokojniejszą po 8 godzin. I tu moje pytanie.. Gdzie po studiach ratownictwa mogę znaleźć zatrudnienie niekoniecznie w karetce, SORach, czy innych oddziałach.. Może jakieś szkolenie, coś co jednak jest związane z ratownictwem, żeby nie przekreślać tych lat studiów.. Może się jeszcze dokształcić tylko w jakim kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszelkie usługi z zabezpieczaniem imprez masowych, usługi BHP itd. powinny być łatwiejszą pracą.

• Centrum Powiadamiania Ratunkowego szczebla powiatowego i regionalnego,
  • powiatowych i wojewódzkich zespołach do spraw opracowania regionalnych planów zabezpieczenia kryzysowego,
  • strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego,
  • charakterze instruktora pierwszej pomocy w: szkołach, jednostkach straży pożarnej, służbach ratowniczych i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości,
  • służbach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy w zakładach przemysłowych,
  • charakterze koordynatora medycznego przy zabezpieczeniu imprez masowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy aby świadczyć usługi BHP muszę dorobić jeszcze jakieś studia czy wystarczy ratownictwo? I drugie pytanie. Z tego co wiem już jakiś czas temu pojawił się w szkole przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa. Czy próbując swoich sił w nauczaniu w szkole muszę zrobić jeszcze pedagogikę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurs pedagogiczny na nauczyciela. 

Bhp konieczne studia podyplomowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak Łukasz pisze, można dorobić podyplomówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi