Skocz do zawartości
Omn

Studia Lublin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem, co mam wybrać. Przeanalizowałam plusy i minusy, jest ich mniej więcej tyle samo. Więc, potrzebuję jakiś rad. Dokładniej - co wybrać ? Prawo na Kul ? czy kierunek Prawno-biznesowy na Umcs?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prawo na kul

Można wiedzieć dlaczego akurat ten "wybór" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem dlaczego akurat wybrałeś prawo:) sam musisz sobie odpowiedzieć. 

Dlaczego prawo lepsze niż prawo w biznesie?

To oczywiste, po prawie, możesz isc na aplikacje po prawie w biznesie nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem dlaczego akurat wybrałeś prawo:) sam musisz sobie odpowiedzieć. 

Dlaczego prawo lepsze niż prawo w biznesie?

To oczywiste, po prawie, możesz isc na aplikacje po prawie w biznesie nie. 

Racja. A co jeśli chodzi o poziom uczelni ? Podobno na Kul jest niższy i jest dużo przedmiotów "zapychaczy" nie związanych z kierunkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie sądze, żeby miedzy tymi uczelniami była wielka różnica. Co CI po tym że na UMCS będzie wyższy jak po tym prawie w biznesie nic nie zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie sądze, żeby miedzy tymi uczelniami była wielka różnica. Co CI po tym że na UMCS będzie wyższy jak po tym prawie w biznesie nic nie zrobisz?

Okej. Dziękuje za szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez obrazy, ale według mnie w ogóle studiowanie dziś prawa to zabawa dla pasjonatów. Mój starszy brat skończył politologię i kiedy zaczynał studia było chyba 16 osób na miejsce na UMCS. Na prawo jeszcze więcej, więc ci wszyscy prawnicy (brat skończył studia w 2011 roku) teraz właśnie wchodzą na rynek pracy i raczej "chwilę" na nim zostaną. Ale i tak życzę powodzenia w studiowaniu! Studia w Lublinie są mega!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ma politologia do prawa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Klaudiiaa
      Zastanawiam się nad kierunkiem prawo w biznesie na WSB Wrocław. Jest tu ktoś kto może to studiuje i opowie trochę o tym kierunku i ogólnie o Wsb? Czy jest to uczelnia, na którą warto wydać pieniądze? 
      Czy we Wrocławiu na jakies uczelni jest podobny kierunek? 
    • Przez Yukimi
      Mam szansę dostać się w ogóle na studia dzienne na germanistykę na UMCS-ie, jeśli z polskiego miałam jedynie 30%, a z niemieckiego podstawowego 100% i z rozszerzenia 75%? Czy mając te 30% nie mam już szans?
    • Przez karolina796
      Dostalam się na prawo do uwb w Białymstoku i UMCS w Lublinie i nie wiem co mam robić? Którą uczelnia jest lepsza pod względem poziomu i lepiej jest widziana wśród pracodawców? Może ktoś z Was studiował na którymś uniwersytecie i mógłby podzielić się opinią. Mam czas do jutra, więc proszę, dajcie jakieś rady  
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  
      Pozdrawiam 
    • Przez Gepetto
      Witam
      Nie dostałem się na Uniwersytet Rzeszowski na bezpieczeństwo wewnętrzne, jestem teraz na WSPiA na bezpieczeństwie wewnętrznym, chcę się przenieść tam gdzie się nie dostałem.
      Jak to zrobić? Jakieś rady, uwagi do tego czy warto? Coś o czym powinienem wiedzieć?
    • Przez polishwolf97
      W marcu z sukcesem udało mi się przenieść na inną uczelnię. A sytuacja moja nie była komfortowa ponieważ:
      -Nie miałem zaliczonych aż sześć przedmiotów
      -Miałem zaliczony warunkowo pierwszy semestr (tutaj warunek został niezaliczony)
      -Moje oceny ogólnie były to trójki
      -Rodzice opóżnili mi podjęcie właściwej decyzji poprzez pismo z prośbą o interwencję do prorektora i nakaz oczekiwania na decyzję która była odmowna (2 miesiące zajęło to)
      -Stres który ,,wyjadał mnie'' od początku tych studiów które nie były moimi upragnionymi (ja chciałem w rodzinnym mieście)
      Jednak podjąłem się próby przeniesienia na inną uczelnię żeby nie tylko móc dalej kontynuować studia ale również zapomnieć o przykrych sytuacjach (do tego nieprzychylne towarzystwo które jeszcze jak dzieci w podstawówce robiło niesmaczne żarty czy dosłownie biło w plecy)  oraz być w swoim rodzinnym środowisku. A formalności były takie że najpierw po rozmowie z prodziekanem poprzedniej uczelni odnośnie niezaliczenia warunku z analizy jakościowej  otrzymałem najpierw ustną (potem pisemną) zgodę na przeniesienie. Miałem szczęście że to była osoba myśląca o studentach przede wszystkim  oraz bardzo życzliwa. Od początku był mi przychylny i zużył cały pakiet tego co można było zrobić. Jednak rodzice kazali mi czekać na decyzję prorektora do którego podjąłem pismo (nie chciałem tego) więc to spowodowało stres który był winny temu że nie zaliczyłem kilku ważnych przedmiotów. Również chcieli podjąć wobec niego kroki prawne przeciw niemu, ale jednak udało mi się uspokoić. No i co.. po 2 tygodniach zostałem przyjęty o rok niżej niż powinienem. To była najlepsza deycjza gdyż mając mniej przedmiotów mogłem odpocząć. Oczywiście dostałem do zapłacenia za jeden przedmiot, ale to nie ważne.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Serio? To jakaś nowość. Ale z tego, co widzę, to i tak wydział zarządzania, więc to i tak będzie zarządzanie pewnie tylko z modniej brzmiącą nazwą. 
    • @aguagu jest na Uniwersytecie Łódzkim, jest chyba też na 1 czy 2 uczelniach prywatnych
    • Tak jak mówi admin. Nie ma kierunku marketing, jest tylko zarządzanie, marketing może być specjalnością. 
    • Po pierwsze bullshit, bo na przykład w Wielkiej Brytanii możesz się z polskim dyplomem wpisać do ichniego stowarzyszenia księgowych i normalnie wykonywać pracę. Po drugie w wielu krajach dyplom nie ma najmniejszego znaczenia, bo żeby pracować na przykład w księgowości, musisz mieć certyfikaty, a zdajesz je tak samo, czy jesteś Polakiem, czy Hindusem. Mylisz zapewne zwykle studia z kursami przygotowującymi do takich egzaminów certyfikacyjnych. Do tych egzaminów można się też przygotować w Polsce, bo wiele uczelni ekonomicznych jest już do tego akredytowanych. Po trzecie ja mam znajomych, którzy z powodzeniem pracują w międzynarodowych korporacjach w finansach za granicą? I co z tego wynika? Może mam po prostu bardziej ogarniętych znajomych. Naprawdę jak chcesz pracować w finansach to dyplom ma znaczenie drugorzędne, jeśli nie trzeciorzędne. Liczą się umiejętności, doświadczenie i uprawnienia. I dobra znajomość języka.  Jeśli jesteśmy przy księgowości, to w takiej Wielkiej Brytanii nawet nie musisz mieć do tego uniwersyteckiego dyplomu, tylko właśnie zrobione uprawnienia i certyfikaty.      Zresztą w Polsce dużo inaczej nie jest. Możesz sobie skończyć politologię, a potem zrobić kursy w stowarzyszeniu księgowych i pracować w księgowości. Wielu filologów tak teraz robi. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.