Skocz do zawartości
Paweł92

Zarządzanie, specjalizacja TSL - Chodkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zainteresowany zapisaniem się na studia na podany w temacie kierunek na uczelni Chodkowskiej. W USOSie sprawdzałem przedmioty realizowane na danym kierunku. Myśle, że wszystko da się ogarnąć, bo w większości jest to kwestia nauczenia się bądź wkucia na blachę, natomiast ścianą dla mnie jest matematyka. Zdawałem kilka lat temu mature. Zdobyłem 43% z podstawowej (i tak się ciesze, że w ogóle zdałem). Nie chce mówić, że jestem "humanistycznym umysłem"- nie, ale po prostu ścisłe przedmioty to dla mnie tragedia. Czy jest więc sens porywać się na studia na, których jest matematyka? Jakieś opinie o tej uczelni? Czy matma stoi na wysokim poziomie? I przy okazji inne przedmioty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matematyka jest na poziomie, na którym sobie spokojnie poradzisz. To jest kierunek zarządzanie więc będzie też statystyka, ale można ogarnąć szczególnie na uczelni niepublicznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też jestem zdania że z majmą na tym kierunku dasz radę bez problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przecież to nie jest zaawansowana matematyka, proste przeliczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez user100
      Witam, czy dostane się na Uniewersytet Ekonomiczny w Katowicach albo Krakowie z wynikiem 68% z matury z matematyki podstawowej?
      Dodam że chodzi mi o logistykę zwykłą lub inżynieryjną. 
    • Przez mlodystudent00
      Witam,
      Jestem tegorocznym maturzystom i właśnie staje przed wyborem studiów (najlepiej dziennych). Mianowicie interesuje mnie kierunek Logistyka, gdyż chodziłem do technikum o profilu logistycznym więc jestem już stricte podporządkowany temu kierunkowi. Czy z takimi wynikami mogę składać papiery na większość uczelni?
      Matematyka (podstawa) - 70%
      Język polski (podstawa) - 66%
      Język angielski (podstawa) - 68%
      No i tutaj trochę gorzej z tymi rozszerzeniami 
      Geografia (rozszerzenie) - 17%
      Angielski (rozszerzenie) - 44%

Czy jako iż jestem osobą która preferuje bardziej teorie niż zadania matematyczne, powinienem wybrać uniwersytet niż politechnike?
      Bardzo proszę o odpowiedź.
      Pozdrawiam.
    • Przez d2797
      Witam,

jestem obecnie studentem I stopnia na kierunku socjologia. Dopiero na II stopniu mam możliwość wyboru specjalizacji i są to: "socjologia biznesu i zarządzania" oraz "kryminologia i dezorganizacją społeczna". Zarówno jedna, jak i druga opcja bardzo mnie interesują, ale podczas zajęć z metodologii badań spodobała mi się również inna opcja, którą chętnie bym rozwijał - badania, projekty, możliwość pracy w agencjach badawczych, etc. Dlatego chciałbym uzyskać jakieś porady, może literaturę wartą poznania dostępną w tym zakresie. Czy warto iść w tym kierunku? Czy do tego może dobrze było by rozpocząć jakiś dodatkowy kierunek studiów bądź kursy, które mogą być przydatne przy takiej opcji?
      Lub może ktoś jest w stanie wypowiedzieć na temat wyżej wymienionych specjalizacji (biznes, kryminologia) - literatura, opinie, praca? 

Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez Tojejo
      Witam, 
      Mam parę pytań odnośnie studiów logistycznych (zaocznie), 7 semestrów, tyuł inżyniera. 
      1. Politechnika Śląska czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach? Istnieje jakaś różnica między tymi uczelniami w powyższym kierunku? Co "lepsze"? 
      2. Czego warto zacząć sie już uczyć? Jakieś programy (typu Excel), konkretne działy (nie miałem roz. matematyki w liceum) 
      3. Porównujac logistyke do inżynierii produkcji...  Bardziej wymagająca, trudniejsza do ograniecia?  
      Chciałbym sie dowiedzieć jak najwięcej o tym kierunku. Orłem z maty nigdy nie byłem aczkolwiek potrafię przysiąć do nauki. 
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam, byc moze jest to zle miejsce na takie pytania ale nurtuje mnie pewna rzecz. Jakie studia nalezy ukonczyc aby pojsc na aplikacje konsularno-dyplomatyczna? Czy isc raczej na prawo, na historie, a moze na lingwistyke stosowana, bezpieczenstwo miedzynarodowe/stosunki miedzynarodowe? Aby "zdac" aplikacje trzeba znac dwa jezyki na poziomie c1 bodajze+studia magisterskie. Szukalam odpowiedzi na roznych forach i na stronie ministerstwa spraw zagranicznych i za duzo sie nie dowiedzialam, raczej same oglnikowe informacje (w temacie jaki kierunek studiow wybrac). Ktos moze studiuje i wybiera sie na taka aplikacje lub wie cos w tym temacie?
    • A skąd wątpliwości, że ktoś nie zagląda? 
    • Hej:) Liczę, ze może ktoś na te forum jeszcze zagląda i uda mi się znaleźć odpowiedż   Moja sytuacja wygląda tak: Maturę pisałam w 2010 roku, na medycyne się nie udało dostać rok później poszłam na studia inżynierskie dziennie. Uzyskałam dyplom inżyniera nie do końca terminowo ;p ( ah ta praca dyplomowa), bo pewnym czasie zaczęłam pracować w zawodzie i robic magisterkę, której nie dokończyłam. Obecnie jestem na 2 roku medycyny, na którą dostałam sie w 2019 roku. Zastanawiam sie czy jest jakaś opcja przeniseinia się na studia medyczne do Niemiec? jak tak jaka jest droga w moim przypadku? Niestety jesli chodzi o niemiecki dopiero "ostro" zaczęłam się go uczyć. Kolejną rzecz, która jest dla mnie dość ważna to czy można liczyć na jakąś pomoc materialną na Uczelni niemieckiej itp? Na maturze zdawałam następujące przedmioty pisemnie: biologia R 73%, chemia R 73 %, fizyka R 46%, matematyka R 56 %, j.ang. podstawowy P %, matematyka P 78 %, język polski P 68%   Patrzyłam też na opcję Erasmusa plus o ile nie wyjdzie z normalnymi "przenosinamy" żeby wyjechać na ostatnie 2 lata ( na magisterskich jednolitych jest to możliwe) i czy wtedy będzie szansa jakaś na podówjny dyplom czy cos takiego?, następnie staż i praktykę?    Jezlei ktoś poratuje informacjami to byłabym ogromnie wdzięczna
    • Przecież wszystko jest na stronie uczelni opisane. Nawet są listy rankingowe.  Biorąc pod uwagę ilość chętnych i miejsc to bardzo trudno się dostać.  Jak widać po rankingu za co są punkty to głównie z portfolio i list motywacyjny. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.