Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
dziś otrzymałam wyniki wstępnej rekrutacji na AGH - kierunki inż. ciepła (WIMiIP) i inż. środowiska (WGiG). Dostałam się na oba kierunki. Od pewnego czasu biję się z myślami co wybrać. W inżynierii ciepła podoba mi się to, że to studia związane z energetyką i właśnie z ciepłownictwem, chłodnictwem (ciągnie mnie do projektowania), jednak z tego co udało mi się doczytać - uprawnienia budowlane w tym kierunku miałabym ograniczone. Zaś inżynieria środowiska oferuje mi szerokie spektrum uprawnień budowlanych, jednak mniej w tym energetyki. No i tak sobie siedzę i się zastanawiam, który kierunek oferowałby mi pewną, przyszłościową pracę. Przeczytałam syllabusy po kilka razy, przejrzałam internet (jednak mało jest opinii na temat samej inż. ciepła) i nadal nie wiem. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i pomoc w dokonaniu wyboru!
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, bo inżynieria ciepła to bardzo niszowy kierunek. Jest bardzo wąski i trudno po nim o przekwalifikowanie.

Inżynieria środowiska daje Ci szersze mozliwosci. Do tego masz jeszcze studia podyplomowe ktore Cię mogą dokształcić np w energetyce, która Cię tak interesuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli chodzi o perspektywy? Słyszałam wiele niepochlebnych opinii na temat inżynierii środowiska. Podobno cieżko z pracą. Ponadto, moze lepiej, ze kierunek jest niszowy i wąski? Jest jedna z nowszych opcji, moze bedzie mniej specjalistow? Jednak te uprawnienia... O ile po inz. ciepla byłaby możliwość ich zrobienia - w liście kierunków "pokrewnych" wymaganych do zrobienia uprawnień jest energetyka a nie IC... Sama nie wiem... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem inżynieria środowiska daje szersze mozliwosci. Ten drugi kierunek jest bardzo wąski i mozesz spotkać sie ze ściana w poszukiwaniu pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Ania123450
      Witam chciałabym się zapytać który z tych dwóch kierunków na agh jest lepszy? Po którym znajdę pracę i będę mieć większe możliwości na przyszłość?
    • Przez fuspepro
      Witam, w tym roku rozpoczynam studia. Zostałem zakwalifikowany do 4 z 4 uczelni. 
      Kierunki na które się dostałem to: 
      -Mechatronika, wydział inżynierii mechatronicznej i robotyki - AGH - od 2 lat zajmuje pierwsze miejsce w inżynierii mechatronicznej w Polsce. 
      -Mechatronika, wydział mechaniczny - Politechnika Wrocławska
      -Mechatronika, wydział mechatroniczny - Politechnika Warszawska 
      -Automatyka i robotyka - wydział technologiczny - Politechnika Śląska. 

Moje pytanie brzmi, który z tych kierunków uważacie za najlepsze? 
      Bardzo mnie interesuje AGH, wysokie miejsce w rankingach przykuwa uwagę. 
      Co do Politechniki Wrocławskiej to interesuje mnie bardziej AiR na wydziale EKA. Szefowa rekrutacji powiedziała mi, że nie wiadomo czy będzie prowadzona II tura. Powiedziała mi również, że po pierwszym semestrze możliwe jest przeniesienie studenta na ten kierunek, ale to zależy od wyników nauczania. 
      Politechnika Śląska też jest dobrą uczelnią. Słyszałem, że tamtejsza AiR jest na bardzo wysokim poziomie. 
      Co Wy uważacie? Mieliście jakiś znajomych na tych uczelniach?
    • Przez MindBreaker
      Witam, pisze na szybko więc do tematu. Chcę zostać programistą lub analitykiem finansowym (quantem). Kandyduje na różne informatyki,ale... Rozważam na jednym miejscu w rekrutacji albo Teleinformatyke AGH lub Inżynierie i Analize Danych AGH.Teleinformatyka wąska  dziedzina sieci 5G itd.Analiza danych???
      Wyniki z matur:
      Angielski rozszerzony:80%
      Matematyka rozszerzona:80-90%
      Fizyka rozszerzona:50-70%

Przechodzac
      1.Jakie progi i limity byly w tamtym roku z tych kierunków na AGH
      2. Jak ocenia się te studia?Sa jakieś koła naukowe z analizy?
      3. Jak z infrastrukturą? Jest nowocześnie? 
      4.Ile osób odpada po 1roku?
      5.Czy jest czas na życie prywatne.Tzn weekendowy wypad na miasto.Oczywiscie po zrobieniu swojego i kołach.
      5. Jak z kadrą?Mili, czy lubią uwalac? A może to i to?
      6.Wreszcie co jest bardziej przyszłościowe.
      Z góry dziękuję za odpowiedź i zapraszam do dyskusji.
    • Przez iva_bn
      Witam,
      Mam pytanie odnośnie przeniesienia się z uczelni prywatnej na Politechnikę na 3 sem. Zaocznie. Obecnie studiuje inżynierię srodowiska w Bielsku i przedmioty które tam mam ni jak sie mają do tego czego się chcę uczyć. Mam zaliczony pierwszy rok i chciałabym się przenieść na ten sam kierunek ale do Gliwic. Dzwoniłam oczywiście do dziekanatu, otrzymałam potrzebne informacje ale mam obawy ze dziekan nie wyrazi zgody ze względu na uczelnie macierzysta na jakiej studiuje czyli prywatną i umówmy sie z całkowicie innym poziomem. Czy ktoś już może miał do czynienia z taka sytuacja albo zna kogoś kto sie przeniósł bez problemów ?
    • Przez Moni
      Hej,
      Skończyłam studia na kierunku inżynieria środowiska, chciałabym kontynuować naukę na studiach podyplomowych na politechnice poznańskiej. Rozważam kierunek sieci wodociągowe i kanalizacyjne, a budownictwo energooszczędne i pasywne? Co wybrac ? Co daje więcej możliwości ?
      Dziękuję za informację.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.