Skocz do zawartości
oliq

Wybór studiów Toruń opinie o kierunkach pomooocy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałabym zasiegnąć porady odnośnie wyboru kierunku studiów dziś odebrałam wyniki matur Polski 74 % ,Angielski 66 Matematyka 44 % i Geografia 40 %.

Zastanawiam się nad studiowaniem administracji lub komunikacji i psychologi w biznesie,przeglądałam wiele raportów ,z których wynika ,że po administracji stosunkowo łatwo znalezc prace jednakze chciałabym abyscie doradzili osobie ,która szczerze ma problem z matematyką  i chce jej jak najmniej jaki kierunek studiów wybrac. Jak wyglądają zajecia na UMK w Toruniu z tych kierunkow  czy łatwo wam było znalezc po nich prace oraz czy z moim raczej humanistycznym umysłem warto próbowac dostac się na studia do Bydgoszczy na dietetyke czy zostac przy tych? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem lepiej zostać przy tych. Wybrałbym psychologię, jak już. 

Nie ma matematyki na tych studiach, jest statystyka ale jest bardzo łatwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dziekuje bardzo :) Jest gdzies strona gdzie moge znalezc przedmioty jakie są na danych kierunkach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na stronie każdego wydziału znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje juz znalazłam mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej jest przez elektroniczny system irk zlozyc na jeden kierunek studiów czy od razu na dwa? Slyszalam ze jesli nie uda mi sie dostac w pierwszym etapie to moge zlozyc w kolejnym to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozesz to prawda. Lepiej jednak składać na dwa od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje bardzo za cierpliwosc juz wszystko wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Chciałbym w przyszłym roku iść na studia humanistyczne. Niestety nie zdałem dwóch przemiotów: Angielski, Matematyka i muszę je poprawić w maju 2018r. Czy z wynikiem: Polski podstawa 60% i rozszerzenie Wos 37% znajdzie się coś dla a mnie na UMK, czy zbyt niski wynik z Wos-u przekreśla to i musiałbym go poprafić na lepszy? Proszę o odpowiedź, bo co chwilę zostaje przenoszony i nie uzyskuje odpowiedzi. Pozdrawiam :) Przypominam jestem tu nowy i mogę specyfiki działania tego forum nie rozumieć. Wybaczcie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że możesz się dostać ze względu na niż. Jednak ja na Twoim miejscu bym poprawił maturę z tego przedmiotu bo i tak ten materiał będziesz musiał nauczyć się na studiach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Łukasz napisał:

Myślę, że możesz się dostać ze względu na niż. Jednak ja na Twoim miejscu bym poprawił maturę z tego przedmiotu bo i tak ten materiał będziesz musiał nauczyć się na studiach

Dziękuję za odpowiedź. Może ktoś jeszcze podzieli się ze mną cennymi wskazówkami, spostrzeżeniami? Będę niezmierne wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :)
Ja natomiast waham się między tym, czy w ogóle próbować z rekrutacją na prawo na UMK. Ogólnie rzecz ujmując nie biorę pod uwagę innej uczelni niż UMK w Toruniu. Moje wyniki maturalne będą wyglądały mniej więcej tak: rozszerzenie z polskiego- myślę, że koło 85-87%, podstawa z angielskiego 90-92%, matematyka koło 54-56%. Na razie zaznaczyłam przy rejestracji, że chcę studiować administrację lub prawo (lub komunikację i psychologię w biznesie, jednak to jest plan C), ale nie wiem czy mam jakieś szanse, by dostać się na prawo, gdyż w zeszłym roku wymagany próg punktowy wynosił aż 78,6 pkt (u mnie punktacja będzie wynosiła chyba w granicach 65 pkt) a boję się startować w drugiej turze, gdyż nie wiem czy muszę zadeklarować swój wybór w 1 naborze, gdy czekam na wyniki 2 naboru. Słyszałam, że gdy dostanę się na administrację, a na prawo nie, to muszę zadeklarować się czy tę administrację wybieram, jak nie, to eliminują mnie z listy na administrację i czekam na wyniki 2 naboru na prawo, a jeśli nie dostanę się nawet z 2 naboru, to zostaję bez kierunku, z ręką w nocniku. Czy tak właśnie to wygląda? Boję się co prawda, czy poradzę sobie na prawie, bo na UMK wiem, że robią totalny przesiew pierwszoroczniaków, ale od gimnazjum marzę o prawie, odpuściłam sobie, bo słyszałam, że bardzo ciężko się dostać, jednak poszperałam i znalazłam progi punktowe z 2 naboru, gdzie zauważyłam, że jednak mam jakieś tam szansę, by się dostać. Myślę trochę też o zaocznych, może praca w kancelarii w tym czasie byłaby świetną perspektywą zdobycia doświadczenia, ale czy w Toruniu są jakieś dobrze prosperujące kancelarie, które z chęcią by przyjęły pierwszoroczniaka bez doświadczenia? I czy mógłby ktoś mi dogłębnie wyjaśnić, jak to wygląda z odwołaniem? Odwołanie a 2 nabór, to dwie różne rzeczy, czy przy 2 naborze składam równocześnie odwołanie, czy jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawo w Toruniu jest dość mocno oblozone.  Moim zdaniem w Twoim przypadku warto wybrać tryb niwstacjonarny i iść do pracy. Czy kancelaria Cię przyjmie? Raczej wątpię. Na pewno nie na 1 roku. Później może tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez IgaWoz
      Witam, stoję przed ciężkim wyborem. Dostałam się na studia na dwie uczelnie, na UMK i na UG. Na UMK dostałam się na chemię, natomiast w kolejnych listach możliwe, że mam szansę dostać się na analitykę medyczną, bądź farmację (Wydział Farmaceutyczny w Bydgoszczy, CM UMK), natomiast na UG dostałam się na zwykłą chemię. Może trochę pesymistyczne myślenie, ale zakładając, że nie uda mi się dostać na analitykę bądź farmację, to stanę przed wyborem miasta na studiowanie chemii. Wiem, że zarówno UMK, jak i UG stoją w rankingach podobnie, ale chciałabym poznać opinię osób 'z zewnątrz', które są lub były na chemii w Toruniu, bądź Gdańsku: gdzie lepiej jest studiować na tym kierunku? Proszę o opinie, jakieś podpowiedzi, będę wdzięczna Pozdrawiam.
    • Przez Goś
      Hej! Idę w tym roku na studia i zastanawiam się nad Energetyką na PK. Ale obawiam się czy nie jest to kierunek zbyt ogólny, lekki, czy nie będę po nim 'specjalistą od wszystkiego i niczego'? Może ktoś z Was go studiuje/studiował lub słyszał coś od znajomych? 

Dodam jeszcze, że geniuszem nie jestem, ale jestem ambitna i przygotowana na naukę, nie chciałabym się zmarnować na lekkim kierunku, chociaz wiadomo, poza studiami chce mieć też czas na życie towarzyskie. Dla zobrazowania mojej 'wiedzy' maturę z matmy podstawowej napisałam na 100%, a z rozszerzonej na 76%

Co sądzicie o tym kierunku? 
    • Przez deeudi
      Co do uczelni to tak:
      Zarządzanie - UMK w Toruniu
      Zarządzanie i inżynieria produkcji - UE Poznań
      Lingwistyka - UKW Bydgoszcz
      Są to trzy kierunki, które w jakiś sposób mnie interesują. Który wybrać, a który na pewno odrzucić? Jeśli chodzi o odpowiedzi w stylu 'zależy co Cię bardziej interesuje' to podziękuję, bo tak jak wyżej - w każdym znajdę tyle samo argumentów za i przeciw ze względu na zainteresowanie. W lingwistyce największym minusem jest to, że bardzo chciałam uniknąć studiowania w Bydgoszczy. Jakieś opinie, a może sugestie, żeby zastanowić się nad innym kierunkiem (jakim?)?
    • Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez Jaszczurka43
      Hej.
      Składam papiery na matematykę w rekrutacji zimowej i mam nadzieję, że się na nią dostanę. Wpadłam ostatnio na pewien pomysł, ale chciałabym żeby ktoś mi doradził czy to ma sens. Mianowicie chciałabym w rekrutacji letniej pójść również na inżynierię chemiczną, albo biomedyczną na innej uczelni.
      Czy ktoś może dobierał w taki sposób dwa kierunki studiów i czy widział zastosowanie dwóch takich kierunków w praktyce?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zawsze możesz podejść do obrony na innej uczelni która prowadzi ten kierunek.  Ciekawa sytuacja. 
    • Witam, jestem studentem ostatniego rocznika Ekonomii na jednej z uczelni. W tym roku skończyłem studia magisterskie, ale nie podszedłem do obrony pracy. Jako że byłem na ostatnim roczniku Ekonomii i zamykają kierunek dziekanat informuje że jak nie obronię się teraz nie będę miał w ogóle możliwości. Czy jest gdzieś przepis który mówi o tym że nie można wznowić statusu studenta na czas obrony jak jest zamknięty kierunek? Regulamin studiów mówi o tym że jak zostanę skreślony mam rok na obronę.   Pozdrawiam
    • Na zapotrzebowanie tu i teraz nie ma sensu patrząc bo za 5 lat będzie zupełnie inne. A co dopiero za 30 czy 40 lat.  Studia wybiera się zgodnie z zainteresowaniem jednak wiem że dużo osób jest zawiedzionych po inżynierii środowiska.  Zdecydowanie PG lub PP.
    • Cześć! Na wstępie chciałabym powiedzieć, że jestem uczennicą 4 klasy technikum geodezyjnego, więc do matury i studiów mam niecały rok. Jednak już teraz pragnę wybrać studia i uczelnie, aby na spokojnie móc wszystko załatwić. Wiem, że jeśli znajdę pracę w geodezji to studia będą zaoczne w tym zawodzie. Postanowiłam, że jeśli plan nie wypali, pójdę na dzienne. I tu pojawia się problem. Na razie stwierdziłam, że wolałabym pracować w biurze, najlepiej projektowym, ale praca w terenie mnie nie zniechęca, więc decyzja padła na budownictwo lub inżynierię środowiska, ponieważ nie chcę iść na architekturę. Nie wiem co wybrać. Po czym szybciej znajdę pracę jako kobieta? Na co jest większe zapotrzebowanie pracowników? Wiem, że wiąże się to z uzyskaniem uprawnień, ale mnie to nie przeraża. Zastanawiam się także nad uczelnią tj. politechniką gdańską, koszalińską, poznańską lub UWM. Może macie pomysł co wybrać, albo jakieś inne kierunki. Dodam tylko, że na maturze rozszerzać będę matematykę i fizykę, ewentualnie zamiast fizyki geografię (bo mam ja w szkole i od pewnego czasu myślę nad finansami i rachunkowością). Dziekuje z góry za poświęcony czas i pozdrawiam. MilkaLilka
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.