Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem tegoroczną maturzystką i zamierzam złożyć papiery na kierunek ochrona środowiska. Studiować będę we Wrocławiu i stoję przed wyborem - Uniwersytet Wrocławski czy Uniwersytet Przyrodniczy? UW oferuje licencjat, a UP inżyniera. Ciekawi mnie więc czym różnią się studia inżynierskie od licencjackich tego kierunku. Czy skoro zamierzam i tak robić mgr, to jest jakaś duża różnica czy będę mieć tytuł inżyniera czy licencjat? Osobiście wolałabym pójść na UW, stąd ten dylemat.

Proszę o szybką pomoc, bo zostało mi kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UP to przede wszystkim studia przyrodnicze a wiec speecyzowane na ochronę środowiska. Czy studia sie różnią? Inżynieria uczy dodatkowo zastosowania wiedzy w technologii a wiec to na plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kamil785
      Witam, 
      Sprawa wygląda tak, że jestem studentem trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Lipskim. Chciałbym wiedzieć czy możliwe jest przeniesienie się na Uniwersytet Wrocławski. Dodam jeszcze, że chciałbym się przenieść na semestr letni. Jakie są szanse powodzenia takiego przesięwzięcia?
    • Przez Derainel
      Chciałabym złożyć papiery na kierunek nakierunkowany na chemię. Początkowo planowałam iść na typowo chemiczne studia (na dwustopniowe, specjalizacja chemia kosmetyczna, po 5 latach magisterka), jednak słyszałam, że pracodawcy zatrudniają chętniej osoby z tytułem inżyniera po polibudzie. Czy to prawda? Jak prezentuje się w realnym spojrzeniu zatrudnienie osób w laboratoriach i fabrykach po studiach stricte chemicznych? Lepiej jest złożyć na inżynierię chemiczną i procesową bądź technologię farmaceutyczną na politechnice czy lepszy jednak uniwerek i magister? (bez robienia studiów doktoranckich, bo po nich głównie nauczanie chemii w szkole lub na uniwersytecie) 
    • Przez arlx322
      Witam, potrzebuję pomocy przy pracy licencjackiej. Piszę ją na temat wynagrodzeń. W ostatnim rozdziale muszę napisać o rodzaju rozrachunków firmy związanymi z wynagrodzeniami oraz o rozrachunkach z pracownikami w księgach rachunkowych firmy. Czy ktoś ma jakiś pomysł o czym mam tam napisać i jakie dane z firmy musiałabym wyciągnąć?
    • Przez Sandii
      Hej, poszukuję osoby, która mogłaby mi opowiedzieć o kierunku chemia i analityka przemysłowa na politechnice wrocławskiej. Myślę nad wyborem tego kierunku i chciałabym się dowiedzieć o nim jak najwięcej.
    • Przez Quinlan
      Witajcie,
      Jestem na końcowym etapie I stopnia kierunku kryminologia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Do podjęcia pracy w MSWiA to wystarczy, lecz chcę kontynuować II stopień studiów stacjonarnych o zbliżonej tematyce. Czy macie jakieś propozycje poza kryminologią w Gdańsku/Białymstoku/Szczytnie/Warszawie (te uczelnie aktualnie rozważam jako kontynuację aktualnych studiów) do kontynuacji? Będę wdzięczny za każde informacje o możliwościach. Pozdrawiam.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na PRZ transport to nic innego jak kierunek dla ludzi którzy tylko na to się dostali i w poźniejszym czasie chcą się przenieś na inny kierunek, oraz dla osób które nie wiedziały co studiować. Tak przynajmniej wynika z "relacji" znajomych którzy tam studiują, lub studiowali. Ale jak ktoś ma pomyśł na siebie to nieważne jaki kierunek wybierze to znajdzie prace, takie jest moje zdanie, w mocnym uproszczeniu.
    • Dasz rade, tylko musisz nauczyć się uczyć, nie możesz bez przerwy siedzieć nad ksiązakami i ryć samą teorie. I potrzeba troche samozaparcia i dasz rade, 
    • Witam jestem studentką pielęgniarstwa i prowadzę badania na temat nietrzymania moczu i chciałabym prosić Panie o wypełnienie mojej ankiety. Mam nadzieję, że badania moje i inncych przyczynią się do szerzenia świadomości na temat nietrzymania moczu  https://forms.gle/PbHyuev6jSuQYEm69  proszę o pomoc  Witam jestem studentką pielęgniarstwa i prowadzę badania na temat nietrzymania moczu i chciałabym prosić Panie o wypełnienie mojej ankiety. Mam nadzieję, że badania moje i inncych przyczynią się do szerzenia świadomości na temat nietrzymania moczu  https://forms.gle/PbHyuev6jSuQYEm69  https://forms.gle/PbHyuev6jSuQYEm69  
    • Tak. Jest tak napisane na forum w wielu miejscach.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.